Maovähendusoperatsioon - efektiivne rasvumise ravimeetod

Bariaatriline kirurgia

maovähendusoperatsioon

The Health Clinic on esimene ja kogenuim antud valdkonna esindaja Eestis, kes 2009. aastal alustas maovähendusoperatsioonide pakkumist eraklientidele.

Bariaatriline kirurgia on meditsiinivaldkond, mille eesmärk ja tulemus on pakkuda inimestele konkreetseid, koheseid ja mõõdetavaid tulemusi kaalu alandamisel. Tõsine ülekaal võib alandada inimese enesehinnangut, kahjustab tõsiselt tervist, elukvaliteeti ning vähendab olulisel määral eluiga. 
Me oleme koondanud oma eriala tippspetsialistid ning lahendused võimaldamaks pakkuda oma klientidele parimat ja mugavaimat sammu tervislikuma, ilusama ja kauemkestvama elu poole. 
Bariaatrilise kirurgia abil on võimalik ennetada või kuni tervenemiseni mõjutada tervet rida rasvumisega seotud haigusi, nende seas:

 • diabeet (haigus, mida iseloomustab ebanormaalselt kõrge glükoosi hulk veres);
 • hüpertensioon (pidevalt kõrge vererõhk);
 • kõrge kolesteroolitase (kolesterool koguneb arterite seintele ja segab verevoolu);
 • vähkkasvajate teke
 • ateroskleroos (veresoonte lupjumine) ja südamelihase infarkt
 • jäseme gangreeniga lõppev diabeedist põhjustatud väikeste arterite kahjustus
 • uneapnoe (ajutine hingamise katkestus une ajal);
 • kroonilised peavalud
 • jalaveenide probleemid (värvimuutused pahkluudel ja sääre allosal);
 • inkontinentsus (kaob kontroll põie üle);
 • maksahaigused (rasva kogunemine maksarakkudesse põhjustab põletikke);
 • artroos (proteesimist vajavad kulunud liigesed).

 

Bariaatrilise kirurgia meeskond

Dr. Rein AdamsonDr. Rein Adamson on üks esimesi kirurge Eestis, kes alustas bariaatriliste operatsioonide teostamist juba aastal 2004. Tema eestvedamisel kutsuti välismaalt Eestisse bariaatriakirurgia spetsialist, kes teostas Eestis kõige esimese bariaatrilise operatsiooni ning dr. Adamson assisteeris teda.
Dr. Adamson on The Health Clinicus bariaatrilisi lõikusi teostanud alates ettevõtte esimestest päevadest.

Dr. Rein Adamsonist:
 • Kõige kogenum bariaatriakirurg Eestis.
 • Teostanud isiklikult üle 1000-bariaatrilise lõikuse ja protseduuri.
 • 12-aastat kogemust erinevate bariaatriliste operatsioonidega.
 • Sooritab ainukesena Eestis regulaarselt kõiki 6-te põhilist bariaatrilist protseduuri (maost möödajuhtiv operatsioon, mini-bypass operatsioon, mao pikisuunaline resektsioon, mao plikatsioon, maobandaaž, maoballoon).
 • Pikaajaline kogemus bariaatriliste operatsioonide teostamisel Eesti suurimates haiglates (Ida-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Fertilitase erahaigla).

 

Dr. Martin AdamsonLisaks teostab The Health Clinicus bariaatrilisi operatsioone dr. Martin Adamson, kes üheskoos oma isa, dr. Rein Adamsoniga, on bariaatrilisi operatsioone sooritanud 2011. aastast. Tänaseks on dr. Martin Adamson saavutanud bariaatria valdkonnas põhjaliku vilumuse, ta on mitmekülgne spetsialist ning spetsialiseerunud kaalukirurgiale ja kõhuseina rekonstruktsioonidele ning orienteeritud turvalisele kirurgiale ja parima funktsionaalse ning esteetilise tulemuse saavutamisele.

 

 

Anni LaasKõikide bariaatriliste protseduuride puhul nõustab ja jälgib meie patsiente kliinilise toitumise spetsialist / bariaatriaõde Anni Laas, kes hoolitseb selle eest, et patsient saaks oma kaalulangetuse teekonnal pikaaegset ja põhjalikku tuge toitumise-, liikumise- ja elustiili muutuse osas. Anni Laasil on üks suuremaid kogemusi ülekaaluliste patsientide toitumisalasel nõustamisel ning tema pidev areng ja koostöö teiste eriala spetsialistidega teeb temast ühe pädevaima spetsialisti maovähendusoperatsiooni läbinud inimeste nõustamisel.

Anni kohtub meie patsientidega operatsiooni-eelselt ning lisaks 4-6 nädalat, 6 kuud ja 12 kuud peale operatsiooni.

 

Erik OrguAinulaadse lahendusena on The Health Clinicu meeskonnas ka toitumis- ja liikumisnõustaja Erik Orgu, kes on Anni Laasi juhistele toetudes välja töötanud spetsiaalselt bariaatrilise lõikuse läbinud inimestele menüü, mis on õige portsjoni suurusega (ca 200 ml), korrektse toitainete vahekorraga ning mis peamine, maitsev!
The Health Clinic on 2009. aastast teostanud maovähendusoperatsioone ning meie kogemuses on patsientide suurimaks mureks peale operatsiooni just kõik õige toitumisega seonduv. Patsientidele on arusaadav, milline on õige toitainete vahekord, kuid kuidas teha sellest maitsev söögikord, on keeruline. Erik Orgu retseptidega on nüüdsest ka see probleem lahendatud ning Erik kohtub meie patsientidega kokku kolm korda (esmane konsultatsioon The Health Clinicu ruumides, ülejäänud konsultatsioonid Skype teel).

Usume, et meie poolt välja töötatud kombinatsioon kogenud kirurgide ning teiste oma ala tippude, individuaalse lähenemise ja põhjaliku nõustamise ning jälgimise näol tagab meie patsientidele suure- ja püsiva kaalulanguse ning elukvaliteedi märkimisväärse paranemise.

 

Kõige terviklikum bariaatriaprogramm maailmas

Lisaks eelnevale oleme kokku pannud täiesti uudse programmi Poole Kergem Elu, mis on loodud eesmärgiga pakkuda lisaks kaalukirurgia protseduurile tööriistu ning juhiseid, mis võimaldavad suhtuda endasse ja ümbritsevasse positiivsemalt, enesekindlamalt ning oluliselt elujaatavamalt. Lisaks kaalukirurgia protseduurile on paketis ka pooleaastane spordiklubi liikmelisus, esmased sporditarved ja personaaltreening, põhjalik toitumisnõustamine koos retseptidega ja korralik motivatsioonivaramu. Poole Kergem Elu on kõige terviklikum ja tulemuslikum kaalukaotusprogramm maailmas. Lisainfot uue bariaatriapaketi kohta leiate SIIN.

 

Bariaatriline kirurgia ja maovähendusoperatsioon

Ülekaalulistel inimestel pole parema vormi ja väiksema kaalunumbri saavutamiseks tihtipeale abi vaid kalorite piiramisest ning toiduhulga vähendamisest. Selleks, et meie söögiisu väheneks ja me tahaksime söömise lõpetada, peab aju saama signaali, et kõht on täis. Siin on väga oluline roll mao suurusel ja seedehormoonidel.

 

Kuidas aitab maovähendusoperatsioon kaalu alandada?

Maovähendusoperatsioon piirab söödava toidu kogust. Väiksem magu täitub söömisel kiiresti ning ajju saadetakse signaal täiskõhutundest. Inimene tarbib vähem kaloreid ja võtab kaalust alla. Protseduuri läbinud patsiendid võivad oodata 50-70% üleliigse kaalu kadumist kahe aasta jooksul pärast mao vähendamist.

Lisaks muudab maovähendusoperatsioon oluliselt patsientide toidueelistusi ning söömiskäitumist. Selle tulemusena langeb jätkuvalt kehakaal, paranevad mitmed kaasuvad haigused (2. tüübi diabeet, kõrge vere kolesteroolisisaldus, kõrge vererõhk, unepnoe jne) ning sellest tingituna pikeneb ka eluiga.

Operatsioonijärgselt ei vähene tarbitava toidu kogus vaid väiksema mao arvelt, vaid võimalik on muutus ka söögiisu reguleerivate hormoonide töös. Kui söögiisu on paranenud hormoonide töö tõttu väiksem, on edaspidi ka kergem õigeid ja tervislikke toiduvalikuid teha ning pikaajalised tulemused ja hea füüsiline vorm on tagatud aastakümneteks.

 

Kes on operatsiooniks sobiv kandidaat?

Üha enam liigutakse selles suunas, et maovähendusoperatsiooni vajalikkuse ja tõhususe hindamisel ei ole ainult kehamassiindeks peamiseks indikaatoriks, sest see ei anna üheselt kõige adekvaatsemat infot inimese tervise tegeliku seisundi kohta. On vaja komplekssemat lähenemist ning siinkohal tuleb arvestada ka inimese rasvaprotsenti, kaasuvaid haigusi, terviseajalugu, toitumis- ja treeningharjumusi, riskikäitumist jms.

Maovähendusoperatsioon on kehamassiindeksist lähtuvalt näidustatud juhul, kui see üle 30 kg/m2 ning haigused, mis on tihtipeale seotud ülekaaluga, on näiteks II tüübi diabeet, südamepuudulikkus, hüperkolesteroleemia, arteriaalne hürpertensioon, degeneratiivsed liigeshaigused, uneapnoe, naise viljatus.

Mõõda oma kehamassiindeksit:

TotalSINU KMI:

 

Millised võimalused on maovähendusoperatsiooniks?

Kaalu alandada soovivate inimeste tervislik seisund ning eelistused on erinevad. Ülekaalulisuse raviks on välja töötatud kirurgilised ja üks mitte-kirurgiline meetod. Kui soovite üleliigsest kaalust vabaneda ja kaalute maovähendusoperatsiooni, aitab Eesti kogenuim bariaatrilise kirurgia meeskond leida just Teile kõige sobivama lahenduse.

Meie meeskond aitab kindlaks määrata, kas maovähendusoperatsioon on Teie jaoks sobiv lahendus või on võimalik kaalu langetada ka traditsiooniliste meetoditega.

The Health Clinic pakub järgmisi kaalukirurgia protseduure järgnevate paketihindadega:

Maoballoon – 2450 € / 3050 €
Maobandaaž – 4690 €
Mao plikatsioon – 4690 €
Mao pikisuunaline resektsioon – 5350 €
Maost möödajuhtiv operatsioon – 5350 €
Mini-bypass operatsioon – 5350 €

Poole Kergem Elu pakett – 6490 €


* The Health Clinicus teostatavad bariaatrilised operatsioonid ei kuulu Eesti Haigekassa poolt hüvitamisele.

 

Bariaatriliste operatsioonide paketihinnad sisaldavad:

 • Konsultatsioon opereeriva kirurgiga
  (esmane visiiditasu on 50 eurot ning positiivse operatsiooniotsuse korral arvestatakse summa paketihinnast maha).
  Hindame patsiendi terviseseisundit ja tema sobivust bariaatriliseks lõikuseks.
  Leiame talle personaalselt sobiva operatsioonimeetodi, mis annab parima lõpptulemuse.
  Selgitame kõike operatsiooniga seonduvat, et patsient saab hiljem teha kaalutletud otsuse.
 • 4 x konsultatsiooni bariaatria õe / toitumisspetsialistiga Anni Laas
  * Operatsiooni-eelselt, kus pannakse paika pre-op dieet ning esialgne režiim
  * 4-6 nädalat peale operatsiooni
  * 6 kuud peale operatsiooni (eelnevalt teostatakse vajalikud vereanalüüsid)
  * 12 kuud peale operatsiooni
  Maoballooni puhul 1 konsultatsioon.
 • 3 x konsultatsiooni toitumis- ja liikumisnõustaja Erik Orguga
  Spetsiaalselt bariaatrilise operatsiooni läbinud inimestele koostatud retseptide üheskoos läbi töötamine, et toit oleks maitsev ja toitaineterikas. Lisaks üleüldine nõustamine tervislikust toitumisest.
  * Maoballooni puhul 1 konsultatsioon.
 • Analüüsid ja uuringud vahetult enne operatsiooni
  Vereanalüüs
  EKG
  Ultrasonograafia
  Gastroskoopia
 • Operatsioon ja haiglas viibimine
  1 voodikoht 2-kohalises mugavustega palatis. Lisatasu eest on võimalik viibida ka privaatpalatis (hinnaga 70€/öö).
  Lõikus Eesti suurimas erahaiglas Fertilitas või Ida-Tallinna Keskhaiglas.
  Haiglas viibitakse 1-4 ööd (olenevalt protseduurist).
 • Juhised lõikuse järgseks perioodiks
  Toitumisjuhised vastavalt bariaatrilisele lõikusele.
  Näidismenüüd ja toitude kogused (kolmes erinevas etapis lõikuse järgselt).
  Vitamiinid ja mineraalained.
  Vedeliku tarbimine jne.
  Soovitused liikumiseks.
  Levinumad probleemid ja nende lahendused.
  Üldised nõuanded.
 • Järelkontroll
  Konsultatsioon opereeriva kirurgiga 2-3 nädalat ning 6 kuud peale operatsiooni.
  Lisaks kõik plaanilised konsultatsioonid bariaatria õega/toitumisspetsialistiga ning Erik Orguga.
 • Lisaks
  Vajadusel suunamine psühhiaatri juurde, kellel on pikaaegne kogemus ülekaaluliste patsientide nõustamisel (konsultatsioon lisatasu eest).
  Vajadusel suunamine personaaltreeneri juurde (konsultatsioon ja treeningkava lisatasu eest).
  Soodushind post-bariaatrilistele plastilistele lõikustele peale kaalulangust (kõhuplastika, õlavarreplastika, reieplastika, rinnaplastika).

 

Miks valida The Health Clinic?

Me oleme oma valdkonna esimene ja kogenuim meditsiiniteenuste osutaja Eestis ning meil on:

 • Eesti kogenuimad spetsialistid
 • Kõige põhjalikum tugi-ja jälgimisprogramm patsientidele
 • Parim ja efektiivseim klienditeenindus

 

Küsi lisainfot või broneeri aeg konsultatsiooniks