fbpx
ilukirurgia peale kaalukirurgiat

Üleilmselt lokkav rahvastiku ülekaalulisus ei ole pelgalt heaoluühiskonnale omane haigus, paljude jaoks on see geneetiline probleem. Enamuse jaoks meist võtab see omajagu julgust, et meelehärmi ning ebameeldivusi tekitavat kehaosa kirurgilise sekkumise läbi muuta. Kuid saadav kasu on mitmekordne. Tänase blogi teemaks on ilukirurgia peale kaalukirurgiat.

Dr Martin Adamson, The Health Clinicu kirurgilise meeskonna mitmekülgne spetsialist on kogenud bariaatria- ja kõhuseina rekonstruktiivkirurg.

“Kaalukirurgiajärgne ehk post-bariaatriline kirurgia, mis eemaldab lõtvunud naha, on aktuaalne rohkem kui poolte mao operatsiooni läbinud patsientide jaoks,” selgitab dr Adamson ning lisab: “Peale märkimisväärset kaalulangust on suur osa patsientidest kimpus lõtvunud nahaga, seda eelkõige kõhu, reite ja õlavarre piirkonnas, kuid ka seljal ja rinnaesisel. Vastavalt vajadusele viime läbi kõhu-, õlavarte-, reite-, selja- ja rinnaplastikaid.”

Dr Adamsoni kinnitusel on operatsiooni eesmärgiks lõtvunud naha ja nahaaluskoe eemaldamine ning piirkonnale uue esteetilise kuju andmine.

“See võimaldab patsiendil tunda end enesekindla ja õnnelikumana, kadunud on hügieeniprobleemid ning ka uue kehakujuga sobivaid rõivaid on lihtsam leida. Operatsioone võib omavahel ka kombineerida ning teha kõhu- ja õlavarte plastikat ühes etapis,” selgitab dr Adamson ning märgib, et kaalukirurgia teeb tervemaks ning post-bariaatriline ehk lõtvunud naha kirurgia õnnelikumaks.

 

Ilu- ehk plastiline kirurgia on seega kõikvõimalike inimkeha defektide ja iluvigade funktsionaalne, struktuurne ja esteetiline parandamine. Tegemist on medistiinivaldkonnaga, mis aitab inimestel läbi väliste muudatuste saavutada sisemist rahulolu ning tasakaalu. Termin plastiline pärineb kreekakeelsest sõnast plastikos, mis tähendab vormima, kujundama.

 

Kolm näidet, mil ilukirurgia peale kaalukirurgiat Sulle appi tuleb:

  • Plastiline kirurgia aitab esmalt lõtvunud kehaosade pinguldamisel, nt saab kõhuplastika abil eemaldada eesmise kõhupiirkonna lõtvunud naha. Võimalik on pinguldada ka kõhulihaseid, kuid siinkohal ei saa loomulikult vaid kirurgi abile loota ning tuleb ka ise järjepidevalt kõhulihaste harjutusi teha, kui on operatsioonist taastutud. Ka reieplastika protseduur aitab, kui kaalulangus on olnud drastiline, samuti õlavarreplastika.
  • Tänu erinevatele bariaatrilistele protseduuridele (maoballoon, maobandaaž, mao plikatsioon, mao pikisuunaline resektsioon või maost möödajuhtiv operatsioon) võib väheneda tunduvalt Sinu söögiisu ning kaalukaotuse tõttu võib väheneda ka rinnakorv. Ilukirurgia aitab rindade suurust ja kuju taastada või rinda tõsta.
  • Kui kaalukirurgia ei anna 100-protsendilisi tulemusi, on seda võimalik toetada näiteks rasvaimu protseduuriga. Kaalukirurgia tulemused on paljuski individuaalsed ning sõltuvad geenidest ja viljeldavast elustiilist.

 

Meie elu on meie endi suunata. Meie kehad ja nende väljanägemine ning tervis on meie endi kätes. Füüsilisest rahulolust sõltub paljuski ka meie vaimne tasakaal.

 

Kui Sa soovid end oma kehas paremini tunda, siis võta meiega ühendust ja konsulteeri spetsialistiga.