V Soft Lift Niidid

V Soft Lift® niidid – kõige uuenduslikum protseduur näostruktuuride tõstmiseks

Varasemalt vajas enamus inimesi lõtvunud näo- ja kaelanaha tõstmiseks kirurgilist ravi, kuna selleks ei olnud väga efektiivseid mitte-kirurgilisi protseduure.

Niite kasutati algselt näohalvatuse korrigeerimiseks. Aja jooksul selgus, et nende abil on võimalik nahka mehhaaniliselt pingutada ja stimuleerida naha kollageeni tootmist. V Soft lift on tehnika, mis pärineb idamaadest. Seda kasutati idamaadele iseloomulike ümmarguste nägude piklikumaks kujundamiseks. V Soft lift kasutab samu niidistamise põhimõtteid, kuid on modifitseerinud niitide asetust. Viimastel aastatel on niidid saavutanud suure populaarsuse mitte-kirurgiliste esteetiliste protseduuride hulgas.

 

Vanusega tekkivad muutused näos

Noorel ja tervel näol on „V-kuju“. Kudede vananedes ja gravitatsioonijõu mõjul näo rasvapadjandite ja lihaste maht ning naha elastsus vähenevad, tugistruktuurid nõrgenevad. Selle tulemusena „V-kuju“ väheneb, nägu muutub pikemaks ja kandilisemaks ning näeb vanem välja. Põsed,  lõuajoon ja kulmud vajuvad allapoole, kaelanahk muutub lõdvemaks. Juba enamikel 35+ patsientidel (mõnikord ka nooremas eas) võib täheldada vähemal või rohkemal määral nina-suu – ja lõuavolte ning lõuajoone kontuuri vähenemist.

 

Mis on  V Soft Lift® niidid?

V Soft Line®  on uuenduslikud ja tugevad PDO (polydioxanone) niidid, mis võimaldavad ohutult ja efektiivselt näo ja kaela kudesid tõsta ning stimuleerida uue kollageeni tootmist. Tulemus on loomulik ning peale protseduuri on võimalik kohene igapäevaelu jätkamine.  V Soft Lift ei asenda küll kirurgilist ravi, kuid tulemused on siiski märkimisväärsed. Juhul, kui koed on väga lõtvunud ja niitidega saavutatav efekt ei ole piisav, on ainuke järgmine lahendus kirurgiline ravi. Niidid imenduvad täielikult 6 kuu jooksul.

 

Vaata videot, milles Health Clinicu dermatoveneroloog dr. Elo Kuum vastab sagedasti tekkivatele küsimustele seoses V Soft Lift niitidega.

Kuidas V Soft Lift niidid toimivad?

V Soft Line sarjas on 2 tüüpi niite – mono- ja kidalised niidid. Niidid juhitakse väikese augukese kaudu kanüüliga nahka või naha alla, kus nad tekitavad „karkassi“ kudede toestuseks.

Kidalised ehk “hammastega” peenikesed, kuid tugevad niidid haagivad end spetsiaalsete kidadega naha külge, võimaldades nii nahka ja allolevaid kudesid koheselt tõsta ja nii aidata näo „V-kuju“ taastada.  Lisaks tekib naha all niitide ja kidade ümber piirdunud põletikuline reaktsioon, mis stimuleerib uue kollageeni tootmist ja seeläbi suurendab naha mahtu, parandab naha struktuuri ja elastsust.

Mononiidid (nn mesoniidid) on siledad ja need paigutatakse võrgukujuliselt, nahasiseselt. Mononiidid parandavad eelkõige naha tekstuuri, tõstev efekt on neil minimaalne. Nii niidid ise kui ka nende paigaldamine kanüüliga stimuleerib kollageeni tootmist niitide ümber ja parandab verevarustust ravitud piirkonnas. Mononiite saab kasutada igal pool kehal.

 

Milliseid piirkondi saab V Soft niitidega ravida?

Kuigi V Soft niite võib paigutada peaaegu igale poole, ka kehale, siis kõige efektiivsemalt mõjustavad need kaela ja lõuajoont.

V Soft Lift Niidid 1V Soft Lift Niidid 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mis on V Soft Lift niitide eelised?

V Soft Lift niidid on kõige tõhusamad just näo alumise poole lõtvumise puhul, kus on raske saada head efekti vaid botuliintoksiini või tätesüstidega ja millega muidu tegeleb invasiivne kirurgia. Niitidega on võimalik efektsiivselt tõsta lõtvunud nahka põskedel, lõua piirkonnas, ja kaelal, kergitada suunurkasid ning tõsta kulme.

 

V Soft Lift protseduur annab mitmekordsed tulemused:

 • Koheselt näo kudesid, nahka tõstev efekt
 • Näokontuuride ja lõuajoone korrigeerimine
 • Uue kollageeni tootmine nahas
 • Naha pinguldumine
 • Tulemuste püsimine keskmiselt 1-2 aastat

 

V Soft Lift NiididV Soft Lift Niidid

 

Kui kaua protseduur kestab?

Protseduur kestab tavaliselt 30-60 min.

 

Kas protseduur on valulik?

Protseduur on kohaliku tuimestusega ning enamasti vaid väheselt valulik või veidi ebamugav.

 

Kui kaua tulemused kestavad?

Esmane, mehhaanilisest niitide pinguldamisest tekkiv efekt paraneb veelgi järgnevate kuude jooksul, kui niitide ümber hakkab moodustuma uus kollageen. Umbes 6-8 kuu pärast on niidid imendunud ja kollageen täielikult formuleerunud, kuid tõstev efekt säilub veel 6 kuud või kauem uue kollageeni moodustumise, rakke noorendavate ja nahka pinguldavate mõjude tõttu. Tulemus kestab harilikult umbes 1-2 aastat, sõltuvalt vanusest, elustiilist ja nahatüübist ja võib kesta kauem, kui hoolitsete hästi naha eest, väldite päikest ja suitsetamist. Vajadusel saab niite juurde panna. Tavaliselt tehakse seda 3-4 nädala pärast. Protseduuri on soovitav korrata 1x aastas.

 

Kas niidid on ohutud?

Kõik V Soft Lift niidid on FDA poolt heaks kiidetud ning PDO niidid on ühed kõige ohutumatest materjalidest, mida võib kehas kasutada. PDO-niite on kasutatud juba üle 30 aasta ortopeedilises, plastikalises ja silmakirurgias. Oluline on teada, et tegemist ei ole traditsiooniliste püsivate niitidega, vaid PDO-niidid imenduvad täielikult 6 kuu jooksul ja on minimaalselt kudesid ärritava potentsiaaliga.

 

Kes on V Soft Lift niitide parimad kandidaadid?

 • Inimesed, kellel esinevad naha lõtvumise tunnused – kulmude, põskede, lõua külgmiste osade allavajumine / lõuakontuuri kadumine / kaelanaha lõtvumine. Sageli hakkavad need kergelt ilmnema juba 35+ vanuses.
 • Patsiendid, kellel on tekinud mõningane naha lõtvumine peale eelnevat kirurgilist näo või kaela ringlõikust.
 • Inimesed, kes ei soovi minna kirurgilisele näo või kaela lõikusele kas kõrge hinna, pika taastumisaja, suuremate riskide vm põhjuste tõttu.

 

Kas niite saab kombinerida teiste protseduuridega?

Niite saab edukalt kombineerida teiste protseduuridega, nagu botuliintoksiin, täitesüstid, mikroneedling, laserravi vm. Üldiselt tehakse neid paari nädala pärast, kuid vajadusel (näiteks kui patsient on kaugelt tulnud) võib teatud protseduure läbi viia ka samal päeval. Täitesüste süstitakse üldreeglina mõni nädal peale niitide paigaldamist, kui saab paremini hinnata niitide abil saavutatud efekti ja seejärel filleritega lõplikult kujundada põse – ja lõuakontuure vm. näo piirkondi. Umbes 2 nädalat enne protseduuri on soovitatav süstida botuliintoksiini, et lõdvestada näokudesid allapoole tõmbavaid lihaseid.

 

Kas niidid, filler, botoks või muud protseduurid?

Igal protseduuril on oma näidustus ja ühega ei saa asendada teisi. Hästi üldistatult võib öelda, et kui botoks on kõige tõhusam näo ülemisele kolmandikule miimilistest lihastest tekkinud kortsude tasandamiseks, siis fillerit kasutatakse enim näo keskosa, põskede ja huulte korrigeerimiseks ning niidid suudavad kõige efektiivsemalt tõsta ja kujundada näo alumist poolt. Enamasti kasutatakse neid meetodeid kombineeritult.

Näiteks fillerit ei ole mõistlik esimese valikuna süstida lõuajoone korrigeerimiseks või näo alumise osa pinguldamiseks, kus tulemus kudede allavajumise tõttu võib liiga raskena mõjuda. Esmalt tuleb nägu tõsta ja seejärel kujundada kontuurid. Samuti ei suuda fillerid, needling, dermaroller, mesoteraapia, laserprotseduurid või keemilised koorimised vähendada näo ülemise osa miimilisi kortse sama efektiivselt, kui teeb seda botuliintoksiin. Küll aga kombineeritult parandavad need veelgi tulemust ning mitmed eelnimetatud nahastruktuuri parandamiseks mõeldud protseduurid on asendamatud säravama, nooruslikuma ja elastsema naha saavutamisel.

 

Enne ravi

Sarnaselt mitmete teiste ravide ja süstidega, ärge võtke verd vedeldavaid ravimeid (aspiriin, ibuprofeen), alkoholi või toidulisandeid (naistepuna, kalaõlid, Gingko Biloba, vit. C ja E)  kuni 24 tundi enne protseduuri. Aspiriini või verd vedeldavaid preparaate tarbivad patsiendid ei tohi ravi katkestada, kuid neid tuleb hoiatada, et see võib suurendada veritsusriski.

Protseduuri ei saa teha, kui olete mingis viirushaiguses, köhite, teil on kurk valus vms. või kui näol on põletikulisi koldeid.

 

Vastunäidustused raviks

 • Põletikuline lööve või infektsioon ravitavas piirkonnas
 • Kalduvus armistumisele
 • Autoimmuunne haigus
 • Hemofiilia
 • Rasedus/ IVF ravi/ imetamine
 • Aktiivne herpeslööve näol. Patsientidele, kellel aeg-ajalt esineb herpest, tuleb teha profülaktiline viirusvastane ravi.
 • Varasemalt põetud bakteriaalne endokardiit
 • Kemoteraapia

 

Riskid

Niidid on üks kõige ohutumatest ja minimaalselt läbistavatest esteetilistest mitte-kirurgilistest protseduuridest.

Enamus inimestel ei ole peale protseduure mingeid kõrvalnähte ja nad võivad koheselt paranenud väljanägemisega tavapärast elu jätkata. Reaktsioonid on üldjuhul minimaalsed ja ajutised. Mõnikord võib esineda näol veidi punetust, mõni verevalum või teatud määral turset, mis tavaliselt taandub mõne päeva või nädalaga. Turse on vajalik uue kollageeni moodustumiseks. Niitide piirkond võib keskmiselt kuni nädal olla kergelt valulik. Korrektse paigaldamise korral on muud tüsistused harvad.

 

Kes võib protseduuri teha?

Vastavalt koolitatud arst.

 

Soovitused pärast protseduuri

 • Vältige näohooldusi – ja massaaže, sauna, päikest ja äärmuslikke temperatuure kuni 2 nädalat peale protseduuri
 • Vältige alkoholi ja jõulisi harjutusi 48 tunni jooksul, kui teile on pandud mononiidid
 • Vältige jõulisi harjutusi kuni 5 päeva peale PDO-niitide paigaldamist
 • 3 nädala pärast on soovituslik tulla arsti juurde, et tulemusi hinnata. Vajadusel saab niite juurde panna.

 

Hinnad

Kolmandal ilusüstide visiidil (k.a) liitud automaatselt Health Clinic lojaalsusprogrammiga, mis pakub sulle edaspidi -10% soodustust kõikidelt ilusüstide ja niitide protseduuridelt. 

 
Tavahind / hind püsikliendile:
 
V Soft kidalised niidid (üks protseduur):
kuni 6 niiti  – 570 € / 513 €
8 niiti – 750 € / 675 €
10 niiti – 910 € / 819 € 
12 niiti – 1070 € / 963 € 
 
V Soft lisaprotseduuri hind (vajadusel ca 3 nädala pärast)  – 80 € / niit
 
V Soft mononiidid (nn. mesoniidid)

22 € / niit  (keskmiselt 10 niiti ühe piirkonna peale)

Arsti esmane konsultatsioonitasu on 50 eurot. Kui konsultatsioonile järgneb samal külastusel niitide panek, siis see arvestatakse protseduuri hinnast maha.


Health Clinicus teostab niitide liftingut kogenud ja hinnatud dermatoveneroloog dr Elo Kuum, kes viib eelnevalt läbi põhjaliku näo konsultatsiooni ja annab oma hinnangu vaja minevatele protseduuridele. Pärast konsultatsiooni selgub ka protseduuride täpne maksumus.