Maovähendusoperatsioon - tule tasuta konsultatsioonile - The Health Clinic

Kaalukirurgia

maovähendusoperatsioon

The Health Clinic on esimene ja kogenuim antud valdkonna esindaja Eestis, kes 2009. aastal alustas maovähendusoperatsioonide pakkumist eraklientidele. 

Tõsine ülekaal võib alandada inimese enesehinnangut, kahjustab tõsiselt tervist, elukvaliteeti ning vähendab olulisel määral eluiga. 
Me oleme koondanud oma eriala tippspetsialistid ning lahendused võimaldamaks pakkuda oma klientidele parimat ja mugavaimat sammu tervislikuma, ilusama ja kauemkestvama elu poole. 
Kaalukirurgia ehk bariaatrilise kirurgia abil on võimalik ennetada või kuni tervenemiseni mõjutada tervet rida tõsise ülekaaluga seotud haigusi, maovähendusoperatsioon võib tihti olla ainukeseks töötavaks lahenduseks, kui dieet ja treening pole andnud piisavaid tulemusi.

 

Vaata videost, milles Anu räägib, kuidas ta maoballooni abiga 30 kg kaotas, mis olid tema hirmud ja ootused ning kuidas see kõik tema elu positiivses suunas muutnud on.

 


 

Kaalukirurgia meeskond

Dr. Rein AdamsonDr. Rein Adamson on üks esimesi kirurge Eestis, kes alustas maovähendusoperatsioonide teostamist juba aastal 2004. Tema eestvedamisel kutsuti välismaalt Eestisse kaalukirurgia spetsialist, kes teostas Eestis kõige esimese operatsiooni ning dr. Adamson assisteeris teda.
Dr. Adamson on The Health Clinicus maovähenduslõikusi teostanud alates ettevõtte esimestest päevadest.

Dr. Rein Adamsonist:
 • Üks kogenumaid kaalukirurge Eestis.
 • Teostanud isiklikult üle 1000 lõikuse ja protseduuri.
 • 12-aastat kogemust erinevate maovähendusoperatsioonidega.
 • Sooritab ainukesena Eestis regulaarselt kõiki 6-te põhilist kaalukirurgia protseduuri (maost möödajuhtiv operatsioon, mini-bypass operatsioon, mao pikisuunaline resektsioon, mao plikatsioon, maobandaaž, maoballoon).
 • Pikaajaline kogemus maovähendusoperatsioonide teostamisel Eesti suurimates haiglates (Ida-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Fertilitase erahaigla).

 

Dr. Martin AdamsonLisaks teostab The Health Clinicus maovähendusoperatsioone dr. Martin Adamson, kes üheskoos oma isa, dr. Rein Adamsoniga, on bariaatrilisi operatsioone sooritanud 2011. aastast. Tänaseks on dr. Martin Adamson saavutanud kaalukirurgia valdkonnas põhjaliku vilumuse, ta on mitmekülgne spetsialist ning spetsialiseerunud kaalukirurgiale ja kõhuseina rekonstruktsioonidele ning orienteeritud turvalisele kirurgiale ja parima funktsionaalse ning esteetilise tulemuse saavutamisele.

 

 

Anni LaasKõikide bariaatriliste protseduuride puhul nõustab ja jälgib meie patsiente kliinilise toitumise spetsialist / bariaatriaõde Anni Laas, kes hoolitseb selle eest, et patsient saaks oma kaalulangetuse teekonnal pikaaegset ja põhjalikku tuge toitumise-, liikumise- ja elustiili muutuse osas. Anni Laasil on üks suuremaid kogemusi ülekaaluliste patsientide toitumisalasel nõustamisel ning tema pidev areng ja koostöö teiste eriala spetsialistidega teeb temast ühe pädevaima spetsialisti maovähendusoperatsiooni läbinud inimeste nõustamisel.

Anni kohtub meie patsientidega operatsiooni-eelselt ning lisaks 4-6 nädalat, 6 kuud ja 12 kuud peale operatsiooni.

 

Oleme koostööd teinud toitumis- ja liikumisnõustaja Erik Orguga, kes Anni Laasi juhistele toetudes töötas välja maovähendusoperatsiooni läbinud inimestele menüü, mis on õige portsjoni suurusega (ca 200 ml), korrektse toitainete vahekorraga ning mis peamine, maitsev! Kõik patsiendid saavad Anni Laasi esimesel nõustamisel kaasa toitumisjuhise, mille üheks osaks on ka retseptiraamat.
Meie kogemuses on patsientide suurimaks mureks peale operatsiooni just kõik õige toitumisega seonduv. Patsientidele on arusaadav, milline on õige toitainete vahekord, kuid kuidas teha sellest maitsev söögikord, on keeruline. Retseptiraamatus sisalduva 30 maitsva retseptiga on nüüdsest aga ka see mure lahendatud.

 

Kristi KalvikMaovähendusoperatsioon on suur elumuutus ning uue elustiiliga harjumine võib olla ka emotsionaalselt väljakutsuv. Seetõttu kuulub meie kaalukirurgia meeskonda psühholoog Kristi Kalvik, kes nõustab meie patsiente peale operatsiooni. Kristi kuulab Teid ära ning annab head nõu, kuidas oma emotsioonidega paremini toime tulla. Selline tugi on oluline osa terviklikust ja positiivsest suunamuutusest Teie elus. Teenuse hinnapaketti kuulub esmane konsultatsioon 4 nädalat peale protseduuri, soovi korral toimuvad korduvad visiidid on lisatasu eest.

 

Usume, et meie poolt välja töötatud kombinatsioon kogenud kirurgide ning teiste oma ala tippude, individuaalse lähenemise ja põhjaliku nõustamise ning jälgimise näol tagab meie patsientidele suure- ja püsiva kaalulanguse ning elukvaliteedi märkimisväärse paranemise.

 

Kuidas aitab maovähendusoperatsioon kaalu alandada?

Maovähendusoperatsioon piirab söödava toidu kogust. Väiksem magu täitub söömisel kiiresti ning ajju saadetakse signaal täiskõhutundest. Inimene tarbib vähem kaloreid ja võtab kaalust alla. Protseduuri läbinud patsiendid võivad oodata 50-70% üleliigse kaalu kadumist kahe aasta jooksul pärast mao vähendamist.

Lisaks muudab maovähendusoperatsioon oluliselt patsientide toidueelistusi ning söömiskäitumist. Selle tulemusena langeb jätkuvalt kehakaal, paranevad mitmed kaasuvad haigused (2. tüübi diabeet, kõrge vere kolesteroolisisaldus, kõrge vererõhk, unepnoe jne) ning sellest tingituna pikeneb ka eluiga.

Operatsioonijärgselt ei vähene tarbitava toidu kogus vaid väiksema mao arvelt, vaid võimalik on muutus ka söögiisu reguleerivate hormoonide töös. Kui söögiisu on paranenud hormoonide töö tõttu väiksem, on edaspidi ka kergem õigeid ja tervislikke toiduvalikuid teha ning pikaajalised tulemused ja hea füüsiline vorm on tagatud aastakümneteks.

 

Maovähenduoperatsioon – kes on sobiv kandidaat?

Üha enam liigutakse selles suunas, et maovähendusoperatsiooni vajalikkuse ja tõhususe hindamisel ei ole ainult kehamassiindeks peamiseks indikaatoriks, sest see ei anna üheselt kõige adekvaatsemat infot inimese tervise tegeliku seisundi kohta. On vaja komplekssemat lähenemist ning siinkohal tuleb arvestada ka inimese rasvaprotsenti, kaasuvaid haigusi, terviseajalugu, toitumis- ja treeningharjumusi, riskikäitumist jms.

Maovähendusoperatsioon on kehamassiindeksist lähtuvalt näidustatud juhul, kui see üle 30 kg/m2 ning haigused, mis on tihtipeale seotud ülekaaluga, on näiteks II tüübi diabeet, südamepuudulikkus, hüperkolesteroleemia, arteriaalne hürpertensioon, degeneratiivsed liigeshaigused, uneapnoe, naise viljatus.

Mõõda oma kehamassiindeksit:

TotalSINU KMI:


 

Millised võimalused on maovähendusoperatsiooniks?

Kaalu alandada soovivate inimeste tervislik seisund ning eelistused on erinevad. Ülekaalulisuse raviks on välja töötatud kirurgilised ja üks mitte-kirurgiline meetod. Kui soovite üleliigsest kaalust vabaneda ja kaalute maovähendusoperatsiooni, aitab Eesti kogenuim bariaatrilise kirurgia meeskond leida just Teile kõige sobivama lahenduse.

Meie meeskond aitab kindlaks määrata, kas maovähendusoperatsioon on Teie jaoks sobiv lahendus või on võimalik kaalu langetada ka traditsiooniliste meetoditega.

 

The Health Clinic pakub järgmisi kaalukirurgia protseduure järgnevate paketihindadega:

Maoballoon – 2550 € / 3150 €
Maobandaaž – 4500 €
Mao plikatsioon – 4500 €
Mao pikisuunaline resektsioon – 5150 €
Maost möödajuhtiv operatsioon – 5150 €
Mini-bypass operatsioon – 5150 €


* The Health Clinicus teostatavad operatsioonid ei kuulu Eesti Haigekassa poolt hüvitamisele.

 

Maovähendusoperatsioonide paketihinnad sisaldavad:

 • Konsultatsioon opereeriva kirurgiga
  Hindame patsiendi terviseseisundit ja tema sobivust operatsiooniks.
  Leiame talle personaalselt sobiva operatsioonimeetodi, mis annab parima lõpptulemuse.
  Selgitame kõike operatsiooniga seonduvat, et patsient saab teha kaalutletud otsuse.
 • 4 x konsultatsiooni bariaatria õe / toitumisspetsialistiga Anni Laas
  * Operatsiooni-eelselt, kus pannakse paika pre-op dieet ning esialgne režiim
  * 4-6 nädalat peale operatsiooni
  * 6 kuud peale operatsiooni (eelnevalt teostatakse vajalikud vereanalüüsid)
  * 12 kuud peale operatsiooni
  Maoballooni puhul 1 konsultatsioon.
 • Analüüsid ja uuringud vahetult enne operatsiooni
  Vereanalüüs
  EKG
  Ultrasonograafia
  Gastroskoopia
 • Operatsioon ja haiglas viibimine
  1 voodikoht 2-kohalises mugavustega palatis. Lisatasu eest on võimalik viibida ka privaatpalatis (hinnaga 70€/öö).
  Lõikus Eesti suurimas erahaiglas Fertilitas või Ida-Tallinna Keskhaiglas.
  Haiglas viibitakse 1-3 ööd (olenevalt protseduurist).
 • Juhised lõikuse järgseks perioodiks
  Toitumisjuhised vastavalt operatsioonimeetodile.
  Näidismenüüd ja toitude kogused (kolmes erinevas etapis lõikuse järgselt).
  Vitamiinid ja mineraalained.
  Vedeliku tarbimine jne.
  Soovitused liikumiseks.
  Levinumad probleemid ja nende lahendused.
  Üldised nõuanded.
 • Psühholoogi nõustamine 4 nädalat peale protseduuri
 • Järelkontroll
  Konsultatsioon opereeriva kirurgiga 2-3 nädalat ning 6 kuud peale operatsiooni.
  Lisaks kõik plaanilised konsultatsioonid bariaatria õega/toitumisspetsialistiga.
 • Lisaks
  Vajadusel suunamine personaaltreeneri juurde (konsultatsioon ja treeningkava lisatasu eest).
  Soodushind post-bariaatrilistele plastilistele lõikustele peale kaalulangust (kõhuplastika, õlavarreplastika, reieplastika, rinnaplastika).

 

Miks valida The Health Clinic?

Me oleme oma valdkonna esimene ja kogenuim meditsiiniteenuste osutaja Eestis ning meil on:

 • Eesti kogenuimad spetsialistid
 • Kõige põhjalikum tugi-ja jälgimisprogramm patsientidele
 • Parim ja efektiivseim klienditeenindus