Kaalukirurgia

Kaalukirurgia 1

Health Clinic on esimene ja kogenuim antud valdkonna esindaja Eestis, kes 2009. aastal alustas maovähendusoperatsioonide pakkumist eraklientidele. 

Suur ülekaal võib alandada inimese enesehinnangut, kahjustab tõsiselt tervist, elukvaliteeti ning vähendab olulisel määral eluiga. Me oleme koondanud oma eriala tippspetsialistid ning lahendused võimaldamaks pakkuda oma klientidele parimat ja mugavaimat sammu tervislikuma, ilusama ja kauemkestvama elu poole.

Kaalukirurgia ehk bariaatrilise kirurgia abil on võimalik ennetada või kuni tervenemiseni mõjutada tervet rida tõsise ülekaaluga seotud haigusi, maovähendusoperatsioon võib tihti olla ainukeseks töötavaks lahenduseks, kui dieet ja treening pole andnud piisavaid tulemusi.

 

Kuidas aitab maovähendusoperatsioon kaalu alandada?

Maovähendusoperatsioon piirab söödava toidu kogust. Väiksem magu täitub söömisel kiiresti ning ajju saadetakse signaal täiskõhutundest. Inimene tarbib vähem kaloreid ja võtab kaalust alla. Protseduuri läbinud patsiendid võivad oodata 50-80% üleliigse kaalu kadumist kahe aasta jooksul pärast mao vähendamist.

Lisaks muudab maovähendusoperatsioon oluliselt patsientide toidueelistusi ning söömiskäitumist. Selle tulemusena langeb jätkuvalt kehakaal, paranevad mitmed kaasuvad haigused (2. tüübi diabeet, kõrge vere kolesteroolisisaldus, kõrge vererõhk, unepnoe jne) ning sellest tingituna pikeneb ka eluiga.

Operatsioonijärgselt ei vähene tarbitava toidu kogus vaid väiksema mao arvelt, vaid võimalik on muutus ka söögiisu reguleerivate hormoonide töös. Kui söögiisu on paranenud hormoonide töö tõttu väiksem, on edaspidi ka kergem õigeid ja tervislikke toiduvalikuid teha ning pikaajalised tulemused ja hea füüsiline vorm on tagatud aastakümneteks.

 

Maovähendusoperatsioon – kes on sobiv kandidaat?

Üha enam liigutakse selles suunas, et maovähendusoperatsiooni vajalikkuse ja tõhususe hindamisel ei ole ainult kehamassiindeks peamiseks indikaatoriks, sest see ei anna üheselt kõige adekvaatsemat infot inimese tervise tegeliku seisundi kohta. On vaja komplekssemat lähenemist ning siinkohal tuleb arvestada ka inimese rasvaprotsenti, kaasuvaid haigusi, terviseajalugu, toitumis- ja treeningharjumusi, riskikäitumist jms.

Maovähendusoperatsioon on aga kehamassiindeksist lähtuvalt näidustatud juhul, kui see on üle 30 kg/m2 ning haigused, mis mängivad rolli otsuse tegemisel, on II tüübi diabeet, südamepuudulikkus, hüperkolesteroleemia, arteriaalne hürpertensioon, degeneratiivsed liigeshaigused, uneapnoe, viljatus.

Mõõda oma kehamassiindeksit

90
10

SINU KMI:

 

Millised võimalused on maovähendusoperatsiooniks?

Kaalu alandada soovivate inimeste tervislik seisund ning eelistused on erinevad. Ülekaalulisuse raviks on välja töötatud kirurgilised ja üks mitte-kirurgiline meetod. Health Clinicu kaalukirurgide arsenalis on kõik tänapäeval tõestatud ja töötavad lahendused, mis võimaldab meil pakkuda suurimat protseduuride valikut Eestis (erinevat tüüpi maoballoonid, maopael, sleeve operatsioon, mini-bypass operatsioon, bypass operatsioon, mao plikatsioon). Iga patsient on erinev ning üks operatsioonimeetod ei sobi kõigile, seetõttu on oluline, et oleks võimalus valida erinevate variantide vahel, mis just personaalselt Teile sobib. Kui soovite üleliigsest kaalust vabaneda ja kaalute maovähendusoperatsiooni, aitavad meie kirurgid leida Teile kõige parema lahenduse.

Meie meeskond aitab kindlaks määrata, kas maovähendusoperatsioon on Teie jaoks sobiv või on võimalik siiski kaalu langetada ka traditsiooniliste meetoditega.

 

Health Clinicu kaalukirurgia meeskond

rein adamson, bariaatria, kirurgDr. Rein Adamson on üks esimesi kirurge Eestis, kes alustas maovähendusoperatsioonide teostamist juba aastal 2004. Tema eestvedamisel kutsuti välismaalt Eestisse kaalukirurgia spetsialist, kes teostas Eestis kõige esimese operatsiooni ning dr. Adamson assisteeris teda. Dr. Adamson on Health Clinicus maovähenduslõikusi teostanud alates ettevõtte esimestest päevadest.

 
Dr. Rein Adamsonist:
 • Üks kogenumaid kaalukirurge Eestis.
 • Teostanud isiklikult üle 2000 lõikuse ja protseduuri.
 • Ligi 20 aastat kogemust erinevate maovähendusoperatsioonidega.
 • Sooritab ainukesena Eestis regulaarselt kõiki 6-te põhilist kaalukirurgia protseduuri (mao pikisuunaline resektsioon ehk sleeve operatsioon, maost möödajuhtiv operatsioon ehk bypass operatsioon, mini-bypass operatsioon, mao plikatsioon, maopael ning erinevat tüüpi maoballoonid).
 • Pikaajaline kogemus maovähendusoperatsioonide teostamisel Eesti suurimates haiglates (Ida-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Fertilitase erahaigla, Confido Meditsiinikeskus).

 

martin adamson, bariaatria, kirurgLisaks teostab Health Clinicus maovähendusoperatsioone dr. Martin Adamson, kes üheskoos oma isa, dr. Rein Adamsoniga, on bariaatrilisi operatsioone sooritanud 2011. aastast. Tänaseks on dr. Martin Adamson saavutanud kaalukirurgia valdkonnas põhjaliku vilumuse, ta on mitmekülgne spetsialist ning spetsialiseerunud kaalukirurgiale ja kõhuseina rekonstruktsioonidele ning orienteeritud turvalisele kirurgiale ja parima funktsionaalse ning esteetilise tulemuse saavutamisele.

 

sven troost2022. aastal liitus Health Clinicu meeskonnaga ka dr. Sven Troost, kes on seedetraktivaldkonna tunnustatud kirurg ning bariaatrilise kirurgia väljaõppe saanud San Francisco USCF ülikooli kliinikus. Dr. Sven Troost on kaalukirurgiaga tegelenud 2007. aastast ning peab oluliseks patsientide individuaalset käsitlust ja parimate võimalike lahenduste pakkumist pikaajaliste edukate tulemuste saavutamisel.

 

 

Kõikide bariaatriliste protseduuride puhul nõustavad ja jälgivad meie patsiente kliinilise toitumise terapeudid Anni Laas ja Maarja Lember, kes hoolitsevad selle eest, et patsient saaks oma kaalulangetuse teekonnal pikaaegset ja põhjalikku tuge toitumise-, liikumise- ja elustiili muutuse osas.

anni laas, maarja lember, toitumisterapeut, toitumisnõustajaAnni ja Maarja on ainukesed sertifitseeritud kliinilise toitumise terapeudid Eestis, kellel on pikaaegne kogemus ülekaaluliste patsientide toitumisalasel nõustamisel ning nende pidev areng ja koostöö teiste eriala spetsialistidega teeb neist ühed pädevaimad spetsialistid maovähendusoperatsiooni läbinud inimeste nõustamisel.

Meie toitumisterapeudid kohtuvad patsientidega operatsiooni-eelselt ning lisaks 2, 6, 12 ja 24 kuud peale operatsiooni.

Anni Laasi juhistele toetudes oleme koostöös tippkokaga kokku pannud ka maovähendusoperatsiooni läbinud inimestele spetsiaalse menüü, mis on õige portsjoni suurusega (ca 200 ml), korrektse toitainete vahekorraga ning mis peamine, maitsev! Kõik patsiendid saavad esimesel nõustamisel kaasa toitumisjuhise, mille üheks osaks on retseptiraamat.

Meie kogemuses on patsientide suurimaks mureks peale operatsiooni just kõik õige toitumisega seonduv. Patsientidele on arusaadav, milline on õige toitainete vahekord, kuid kuidas teha sellest maitsev söögikord, on keeruline. Retseptiraamatus sisalduva 30 maitsva retseptiga on nüüdsest aga ka see mure lahendatud.

 

Kristi KalvikMaovähendusoperatsioon on suur elumuutus ning uue elustiiliga harjumine võib olla ka emotsionaalselt väljakutsuv. Seetõttu kuulub meie kaalukirurgia meeskonda psühholoog Kristi Kalvik, kes nõustab meie patsiente peale operatsiooni. Kristi kuulab Teid ära ning annab head nõu, kuidas oma emotsioonidega paremini toime tulla. Selline tugi on oluline osa terviklikust ja positiivsest suunamuutusest Teie elus. Teenuse hinnapaketti kuulub esmane konsultatsioon 4 nädalat peale protseduuri, soovi korral toimuvad korduvad visiidid on lisatasu eest.

 
Usume, et meie poolt välja töötatud kombinatsioon kogenud kirurgide ning teiste oma ala tippude, individuaalse lähenemise ja põhjaliku nõustamise ning jälgimise näol tagab patsientidele suure- ja püsiva kaalulanguse ning elukvaliteedi märkimisväärse paranemise.
 

 

 

Vaata meie patsientide videosid, kes jagavad oma kogemusi Health Clinicus

 
Health Clinic pakub järgmisi kaalukirurgia protseduure järgnevate paketihindadega:

Maoballoon – 2850 € / 3450 € / 3650 €
Maopael – 4550 €
Mao plikatsioon – 4550 €
Mao pikisuunaline resektsioon – 5500 €
Maost möödajuhtiv operatsioon – 5500 €
Mini-bypass operatsioon – 5500 €


* Health Clinicus teostatavad operatsioonid ei kuulu Eesti Haigekassa poolt hüvitamisele.

 

Maovähendusoperatsioonide paketihinnad eluaegse klienditoega sisaldavad:

 • Konsultatsiooni opereeriva kirurgiga (esmane konsultatsioon on 75 € ning positiivse otsuse korral arvestatakse see operatsiooni hinnast maha)
  Hindame patsiendi terviseseisundit ja tema sobivust operatsiooniks.
  Leiame talle personaalselt sobiva operatsioonimeetodi, mis annab parima lõpptulemuse.
  Selgitame kõike operatsiooniga seonduvat, et patsient saab teha kaalutletud otsuse.
 • 5 x konsultatsiooni kliinilise toitumisterapeudiga
  * Operatsiooni-eelselt, kus pannakse paika pre-op dieet ning esialgne režiim
  * 2 kuud peale operatsiooni
  * 6 kuud peale operatsiooni (eelnevalt teostatakse vajalikud vereanalüüsid)
  * 12 kuud peale operatsiooni
  * 24 kuud peale operatsiooni
  Maoballooni puhul 1 konsultatsioon.
 • Analüüse ja uuringuid vahetult enne operatsiooni
  Vereanalüüs
  EKG
  Ultrasonograafia
  Gastroskoopia
 • Operatsiooni ja haiglas viibimist
  Üks voodikoht kahekohalises mugavustega palatis. Lisatasu eest on võimalik viibida ka privaatpalatis (hinnaga 70€/öö).
  Lõikus Eesti suurimas erahaiglas Fertilitas
  Haiglas viibitakse 1-3 ööd (olenevalt protseduurist).
 • Juhiseid lõikusejärgseks perioodiks
  Toitumisjuhised vastavalt operatsioonimeetodile.
  Näidismenüüd ja toitude kogused (kolmes erinevas etapis lõikuse järgselt).
  Vitamiinid ja mineraalained.
  Vedeliku tarbimine jne.
  Soovitused liikumiseks.
  Levinumad probleemid ja nende lahendused.
  Üldised nõuanded.
 • Psühholoogi nõustamist 4 nädalat peale protseduuri
 • Järelkontrolle
  Konsultatsioon opereeriva kirurgiga 2-3 nädalat, 3 kuud, 6 kuud ning 12 kuud peale operatsiooni.
  Lisaks kõik plaanilised konsultatsioonid bariaatria õega/toitumisspetsialistiga.
 • Komplikatsioonide ravi nii varaste- kui ka hilistüsistuste puhul
 • Eluaegset kliendituge
 • Lisaks
  Vajadusel suunamine personaaltreeneri juurde (konsultatsioon ja treeningkava lisatasu eest).
  Soodushind post-bariaatrilistele plastilistele lõikustele peale kaalulangust (kõhuplastika, õlavarreplastika, reieplastika, rinnaplastika)