Mao plikatsioon

Mao plikatsioon on uus ja väga paljulubav bariaatriline protseduur. Mao plikatsiooni peetakse piiravaks protseduuriks, kus resektsiooni kasutamata vähendatakse voltimise ja spetsiaalse õmblustehnika abil mao suur kumerus ja moodustatakse kitsa diameetriga toru. Üks peamisi põhjuseid, miks mao plikatsiooni eelistatakse, on asjaolu, et antud tehnika ei eelda mao resektsiooni ega ei ole vajadust võõrkeha paigutamise järele.

Me pakume Eestis kõige komplekssemat teenust koos pikajalise jälgimise- ja tugiprogrammiga. Loe lähemalt siit.

 

Kirurg Dr. Rein Adamson
Nõutav kehamassiindeks KMI al. 30, sõltuvalt kaasuvatest haigustest
Anesteesia Üldnarkoos
Lõikuse kestus 1-1,5 tundi
Ööd haiglas 2
Vajalik puhkus 1-2 nädalat
Oodatud kaalukaotus 30%-55% ülekaalust
Poolt * Seedetrakti ei avata
* Ei pea reguleerima
* Komplikatsioone harva
Vastu * Võib tekkida söömistakistus
* Puuduvad pikaajalised andmed kaugtulemuste kohta
Lõikus tagasipööratav JAH, esimese aasta jooksul
Hind 4550 €
Järelmaks medicredit

alates 124 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.

TESTI OMA SOBIVUST
BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS

 

Mis on mao plikatsioon?

Mao plikatsioon on uus bariaatriline protseduur, mis on väga paljulubav. Protseduur on saavutanud populaarsuse viimaste aastate jooksul, kuna see on piirav protseduur, mis vähendab mao mahtu ilma vajaduseta mao resektsiooni järele.

Mao plikatsioon

Mao plikatsioon – seda kirjeldas esimest korda Wilkinson 1981. aastal. Operatsiooni käigus vähendatakse plikatsiooni abil mao suure kumeruse mahtu ilma võõrmaterjale ja resektsiooni kasutamata. Arvatakse, et mao resektsiooni kasutamata saavutatakse paremad tulemused, mis puudutab operatsioonijärgseid riske, nagu näiteks leke.

Piiravad bariaatrilised protseduurid toidu manustamise vähendamiseks on traditsiooniliselt aktsepteeritavad tehnikad kaalulangetamise ajal, nagu näiteks reguleeritav maobandaaž ja mao resektsioon.

Tänapäeval puudub mao plikatsiooni läbiviimiseks standardiseeritud tehnika.

 

Mao plikatsioon – peamised komplikatsionid

Peamisteks komplikatsioonideks peale mao plikatsiooni on iiveldus ja oksendamine. Tavaliselt kaob see 1-2 nädala jooksul, kuid see võib kesta 20-25 päeva.

 

Miks seda meetodit eelistada?

Üks peamisi põhjuseid, miks mao plikatsiooni eelistatakse, on asjaolu, et antud tehnika ei eelda mao resektsiooni ega jäta endast järele klambrijoont, vähendades nõndaviisi klambrijoonega seotud komplikatsioonide riske.

Mao plikatsiooni puhul ei ole vajadust võõrkeha paigutamise järele ega selle reguleerimise järele, võrreldes maobandaažiga ning seetõttu leevendab see probleeme seoses võõrkehadega ja psühholoogilist ebamugavustunnet, mis patsiendil võivad esineda teades, et tema kehasse on paigutatud võõrkeha.

Mao plikatsioon on protseduur, mida tehakse vaid inimestele, kes on rasvunud, mis tähendab, et nende kehamassiindeks on 30 või kõrgem ning arvesse võetakse ka kaasuvaid haigusi ja muud olulist terviseinfot.

Mõõda oma kehamassiindeksit:

90
10

SINU KMI:

 

Tulemused

Mao plikatsioon, seda kirjeldatakse tänapäeval kui autonoomset protseduuri. Kõik autorid teatasid märkimisväärsest liigse kaalu kaotusest (ingl.k. Excess Weight Loss EWL), mis on võrreldav maobandaažiga. Talebpour ja Amoli tegid pikima järelkontrolli, mis kestis 3 aastat ja mille tulemusteks oli 50-l patsiendil kahe aastaga EWL 60% ja 11-l patsiendil kolme aastaga EWL 57%.

 

Vaata meie patsientide videosid, kes jagavad oma kogemusi Health Clinicus

Jürile tehti mini-bypass operatsioon ning ta on 8 kuuga kaotanud juba 50 kg!

Anu otsustas aga maoballooni kasuks, kaotas 12 kuuga 30 kg ning tunneb ennast paremini kui eales varem.

 

 

Mao plikatsiooni operatsiooni viib läbi spetsialist dr. Rein Adamson, kes on üks juhtivaid bariaatria kirurge Eestis.