Mini-bypass operatsioon

Mini-bypass operatsioon on üks bariaatrilise kirurgia ehk kaalukirurgia meetodeid, mis on mõeldud piirama manustatava toidu kogust. Operatsioonimeetod on tänapäeval üks populaarsemaid ning seda peetakse ka väga turvaliseks. Operatsioonijärgselt on oodata keskmiselt 70 kuni 80% ülekaalu kaotamist 18 kuni 24 kuu jooksul pärast lõikust.

Me pakume Eestis kõige komplekssemat teenust koos pikajalise jälgimise- ja tugiprogrammiga. Loe lähemalt siit.

 

 
Kirurg Dr. Rein Adamson / dr. Martin Adamson
Nõutav kehamassiindeks KMI al. 30, sõltuvalt kaasuvatest haigustest
Anesteesia Üldnarkoos
Lõikuse kestus 1-3 tundi
Ööd haiglas 2-3
Vajalik puhkus 2 nädalat
Oodatud kaalukaotus 70%-80% ülekaalust
Poolt * Samaväärne või isegi suurem kaalulangetus kui traditsioonilisel maost möödajuhtival operatsioonil
* Hea diabeedi kontroll
* Väiksem komplikatsioonide risk
Vastu * Võimalik on ebapiisav vitamiinide  ja mikroelementide omastamine (D, B12, raud jt).
* Võimalik Dumping sündroomi teke
Lõikus tagasipööratav JAH
Hind 5400 €
Järelmaks medicredit

alates 146 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.

TESTI OMA SOBIVUST
BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS

 

Mini-bypass operatsioon

Mini-bypass operatsioon piirab ühe toidukorraga söödava toidu hulka ning ühtlasi tekitab imendumishäire ja muudab isu kontrollivate soolestiku hormoonide toimet. Mini-bypass operatsioon on väga tõhus ning selles on kombineeritud nii mao vertikaalne resektsioon kui ka maost möödajuhtiv operatsioon.

Standardse maost möödajuhtiva operatsiooni ja mini-bypass operatsiooni põhierinevus seisneb selles, et viimase korral tehakse ainult üks ühendus ehk anastomoos, kuid traditsioonilise maost möödajuhtiva operatsiooni korral tehakse kaks ühendust – ülemine ja alumine. Seetõttu saab mini-bypassi teha kiiremini kui traditsioonilist maost möödajuhtivat operatsiooni ja sellel on vähem tüsistusi.

 

Millised on mini-bypass operatsiooni kriteeriumid?

Mini-bypass on protseduur, mida tehakse vaid inimestele, kes on rasvunud, mis tähendab, et nende kehamassiindeks on 30 või kõrgem ning arvesse võetakse ka kaasuvaid haigusi ja muud olulist terviseinfot.

 

Mõõda oma kehamassiindeksit

90
10

SINU KMI:

 

Seda operatsiooni saab teha söömishäirete korral, nt liigsöömissööstud (kontrollimatu ülesöömine) või magusa söömine (eelistusena kalorirohked maiustused või joogid, nt puuviljamahl, limonaad). Mini-bypass operatsioon tekitab veresuhkru regulatsiooni parandavad hormonaalmuutused, mis sageli ravivad diabeeti või vähemalt vähendavad vajalike ravimite hulka.

 

Vaata videot, milles meie kaalukirurg dr. Rein Adamson vastab sagedasti tekkivatele küsimustele seoses mini-bypass operatsiooniga

 

Operatsioon

Mini-bypass operatsioon 1Operatsioon tehakse laparoskoopiliselt üldanesteesias. Esimene mini-bypass operatsiooni etapp on mao jagamine, millega moodustatakse maost väike torujas kott. See on piirav operatsiooni etapp, mille tulemusena on võimalik süüa korraga ainult väike kogus toitu.

Järgnevalt võtab kirurg umbes 150–200 cm pikkuse soolelingu ja ühendab selle maost moodustunud koti alumise osaga. Selle tulemusena liigub toit väikesest mao osast peensoolde, kus kohtub mao suuremast osast ja kaksteistsõrmiksoolest pärinevate seedenõredega. Operatsiooni tulemusena jääb toidul (ja kaloritel) enne imenduma hakkamist läbimata umbes 2 meetrit peensoolt. Mini-bypass operatsiooni tulemus on tavaliselt kiire kaalulangus.

Mõnikord võib selle tagajärjel tekkida sapi tagasiheide peesoolest makku. Kui peaksid tekkima mitte soovitud sümptomaatika, võib nendest vabanemiseks muuta mini-bypass operatsiooni traditsiooniliseks maost möödajuhtivaks operatsiooniks.

 

Taastumine

Laparoskoopilisest operatsioonist taastutakse kiiresti. Te peate taastumiseks jääma 2-3 ööks haiglasse. Haiglas oleku ajal käivad teie juures korrapäraselt õed ja Teid opereerinud kirurg, kes veenduvad, et taastumine on läinud plaanipäraselt ning tüsistusteta.

 

Tulemused

Mõned uuringud on näidanud, et kahe aasta möödudes on kaotatud 75–85% liigsest kehakaalust. Kui operatsioonist on möödunud üle 5 aasta, on vastavad tulemused 70–75%, mistõttu on mini-bypass operatsioon üks parimaid kirurgilisi kaalulangetusmeetodeid.

Peale operatsiooni tagavad soovitava kaalulanguse ja pikaajalise edu sobiv dieet, liikumine ning elustiili muutused!

 

 

Mini-bypass operatsioonist saadav kasu

 • Haigusliku rasvumisega seotud haiguste paranemise määr on suurepärane, eriti diabeedi puhul
 • Operatsioonijärgne jälgimine on teiste operatsioonidega sarnane
 • Mini-bypass operatsiooni saab kergemini tagasi pöörata kui traditsioonilist maost möödajuhtivat operatsiooni
 • Patsientidel on mugavam toitu neelata
 • Patsiendid saavad süüa mõõdukaid toidukoguseid
 • Refluksi ja ülihappesuse nähud tekivad pärast operatsiooni ainult 2-3% patsientidest
 • Maost moodustatud kott edaspidi ei laiene, seega uut kaalutõusu ei teki
 • Teaduskirjanduses avaldatakse järjest uusi soodsaid uuringute tulemusi ja see operatsioon muutub kogu maailmas üha populaarsemaks
 • Patsiendid tunduvad olevat väga rahul
 • Võrreldes teiste sarnaste protseduuridega on selle operatsiooni korral valu kõige väiksem ja haiglast väljakirjutamine kõige kiirem
 • Hiljem ei teki sisemist songa
 • Operatsioon on tehniliselt lihtne ja risk on väike

 

Mini-bypass operatsiooni puudused

 • Anastomoosi lekked nagu ka teiste operatsioonide korral
 • Hoolikam toitumise järelevalve
 • Marginaalhaavandite (haavandid anastomoosi lähedal) tekke võimalus
 • Sapi refluksi risk hilisperioodis; tagajärjed nooremas vanuserühmas

 

Toitumisnõuded mini-bypass operatsiooni korral

 • Tervislik ja tasakaalustatud toitumiskava on samalaadne nagu traditsioonilise maost möödajuhtiva operatsiooni korral
 • Väikese toidukoguse manustamise tõttu võib tekkida samalaadne toitainepuudulikkus. Eeltoodule lisandub operatsiooniga tekitatud imendumishäire, mis võimendab kaalulangust. Samuti tekib B12– ja D-vitamiini, raua, folaadi, kaltsiumi ja tsingi puudulikkus. Seega on vaja need toitained asendada ja korrapäraselt vereproovidega nende hulka jälgida.
 • Anatoomiliste ja soole mikrofloora muutuste tulemusena võib tekkida dumping-sündroom. Kindlasti on vaja jälgida toitumist, piirates suhkrurohket toitu ja alkoholi
 • Vähemalt iga 6–12 kuu tagant on vaja hinnata toitumise adekvaatsust (sh iga-aastane vereproov)
 • Olenevalt vereproovi tulemustest tuleb kasutada multivitamiine

 

Vaata meie patsientide videosid, kes jagavad oma kogemusi Health Clinicus

Jürile tehti mini-bypass operatsioon ning ta on 8 kuuga kaotanud juba 50 kg!

Anu otsustas aga maoballooni kasuks, kaotas 12 kuuga 30 kg ning tunneb ennast paremini kui eales varem.

 

 

Eelkõige pöördusin Dr. Rein Adamsoni poole kehakaalu tõttu tekkinud vaeguste pärast. Ülekaalulised teavad kõik kui raske on elementaarsete tegevuste tegemine: saapapaelte sidumine, treppidest üles ronimine, teistega sammu pidamine ja loomulikult lemmik söögipaladest loobumine. Konsultatsiooni käigus leidsime, et kõige paremini sobiks mulle maost mööödajuhitav operatsioon. Kui otsus tehtud, siis edasine kulges juba väga kiiresti. Väga suureks abiks ja julgustuseks oli koordinaator Anni, kes edastas protseduuriga seotud materjalid ja vastas alati rõõmsalt minu küsimustele. Haiglas viibimine ja operatsioon möödusid kiirelt ja minu üllatuseks valutult. Kogu haigla personal on väga pädev ja viisakas. Suur tänu neile võrratu töö eest. Samuti olen väga tänulik Dr. Rein Adamsonile kes teavitas mind väga asjalikult operatsioonist ja tegi oma töö väga korralikult. Suur tänu selle eest… Raili

Minul oli bypass 23.11. Haigla personal oli ülimeeldiv ning ka doktor Adamson ise ei jätnud kordagi peale lõikust koridoris trehvates või palatist läbi astudes küsimata kuidas läheb, kas küsimusi on ja kas kõik on hästi. Nüüdseks on lõikusest kuu möödas ja jään endiselt arvamusele et see oli minu parim otsus oma elukvaliteedi muutmiseks. Soovitan The Health Clinicu teenuseid soojalt oma tuttavatele… Karmen

Suured tänud dr Rein Adamsonile, kes on väga professionaalne ja tore arst! Olen väga õnnelik, et võtsin ette maovähendusoperatsiooni ning vabanesin seeläbi diabeedist ja nüüd magan ka kõvasti paremini… Helen

LOE TAGASISIDESID

Galerii enne / pärast piltidega

 

Mini-bypass operatsiooni teostavad spetsialistid dr. Rein Adamson ja dr. Martin Adamson, kes on ühed juhtivad bariaatria kirurgid Eestis.