Kaalulangetusravimid

Kaalulangetuspakett

Rasvumine on krooniline haigus, mille ravi on pikaajaline/elukestev. Rasvumist seostatakse paljude tõsiste tervisehädade ja keskmise eluea lühenemisega. Rasvumisega seotud haiguseid on palju, sealhulgas II tüübi diabeet, südame- ja veresoonkonnahaigused, uneapnoe, krooniline neeruhaigus ja isegi teatud tüüpi vähkkasvajate tekkerisk tõuseb.

Kehakaalu langust vaid elustiili sekkumise kaudu on teatud juhtudel raske saavutada ja säilitada. Viimaste aastate teadusuuringud näitavad, et sellistel juhtudel on semaglutiid tõhus ravim kehakaalu langetamise abistamiseks ja rasvumise vähendamiseks, pakkudes efektiivset uut vahendit rasvumisravi arsenalis.

 

Mis on semaglutiid?

Semaglutiid on looduslikult esineva hormooni sünteetiline versioon, mis toimib aju ja soolestiku söögiisukeskustele. Semaglutiid on glükagoonilaadse peptiidi-1 agonist, mille toimel suureneb insuliini tootmine ja kiireneb glükoosi (veresuhkru) metabolism. Semaglutiid aitab reguleerida söögiisu, pärssides näljatunnet, suurendades täiskõhutunnet ja soodustades selle varasemat tekkimist.  Kõik see on soodne tõhusaks kehakaalu langetamiseks. Ravi semaglutiidiga aitab ära hoida ülesöömist ja vähendada ebatervislikke söömisharjumusi.

 

Miks valida kaalulangetuseks semaglutiid?

Mitmed semaglutiidiga seotud teadusuuringud (nt STEP, SUSTAIN-6) on näidanud paljulubavaid tulemusi. Keskmine kaalulangus jääb tulemuste alusel umbes 5-15% vahele esialgsest kehakaalust. Juba 5% algkaalu vähenemist ülekaaluliste või rasvunud inimeste seas on seotud südame- ja veresoonkonnahaiguste madalama riskiga ja paranenud vererõhu ja veresuhkru kontrolliga.

Semaglutiid on aastaid olnud kasutusel diabeedi ravis, aga alates 2021. aasta juunist USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) kiitis heaks semaglutiidi kasutamise ainult rasvumise ja ülekaaluga patsientidel.

Semaglutiidi ravil on tohutu kaalukaotuse potentsiaal. Samas seedetrakti poolsed kaebused on väiksemad võrreldes enamuse teiste kaalulangetusravimitega või radikaalsemate protseduuridega.

 

Kellele sobib medikamentoosne kaalulangetusravi?

Sobib juhtudel, kus kehamassiindeks (KMI) on vähemalt 30. Samuti ka juhtudel, kui  KMI on alla selle, kuid on realiseerunud üks või mitu rasvumisega seotud riski (diabeet, kõrge vererõhk, meeleolu langust põhjustav keha proportsioonide muutus jne).

 

KKK

Millal ei tohiks kindlasti ravi teha?

Ravi alustamine tuleb alati põhjalikult läbi arutada arstiga ja hinnata võimalikke riske. Semaglutiidi ei tohiks kindlasti kasutada raseduse ja selle planeerimise ajal ning imetamise perioodil. Semaglutiidi kasutamine tuleb pika poolväärtusaja (aeg mil toimeaine püsib organismis) tõttu katkestada vähemalt kaks kuud enne kavandatavat rasestumist.

 

Millised on ravimi kõrvaltoimed?

Kõige tavalisem võimalik kõrvaltoime hõlmab seedetrakti häireid nagu näiteks iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, kõhukinnisus, kõhuvalu, kõhunäärme põletik. Üldjuhul muutuvad kõrvaltoimed vähem tajutavaks paari nädala möödumisel.

 

Kui pikk on tavaliselt ravi?

Ravi pikkuse määrab arst. Keskmiselt kestab see 6 kuud kuni 1 aasta.

 

Kuidas ravimit manustatakse?

Ravimit manustatakse üldjuhul süstides. Süstitakse väga väikese nõelaga spetsiaalsest süstepliiatsist kas kõhtu, reide või õlavarre naha alla vastavalt arsti juhistele, tavaliselt kord nädalas. Teatud juhtudel on võimalik ka tablettravi.

 

Kas süstimine või tablett on parem?

Ükski otsene uuring ei ole võrrelnud suukaudse semaglutiidi ja süstitava semaglutiidi tulemusi kehakaalu langusele. Teadusuuringud on seni valdavalt tehtud süsteravimitega, seega on rohkem infot süsteravimi mõjude ja tulemuste kohta.

 

Kaalulangetuspakett

Health Clinicu teenus sisaldab arsti konsultatsioone ja kliinilise toitumisterapeudi nõustamisi, mis tagab põhjaliku jälgimise ning võimaldab vajadusel raviskeemi muutmist, et saavutada maksimaalne kaalulanguse efekt. Esmase konsultatsiooni käigus hinnatakse patsiendi terviseseisundit ning sobivust raviks ning positiivse otsuse korral väljastatakse ravimi retsept.

Ravi ja jälgimine kestab 6-12 kuud.

Paketi kogumaksumus 890 €

 

KÜSI LISAINFOT VÕI BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS