fbpx

Kumerused ja naiselikud kurvid on alati moes, need on hoolimata levivatest valearusaamadest igihaljad. Need signaliseerivad head tervist ja tugevust. Naiselikud kurvid näitavad, et nende kandja on enesekindel ja armastab end. Sageli pole aga kumerused seal, kus need olla võiksid. Rasva siirdamine ehk lipofilling on kiire võimalus seda muuta ja suurendada nii rindu, puusasid kui ka istmikku. 

Rasvasiirdamise meetod kogub maailmas üha enam populaarsust, sest protseduur on võrreldes implantaatide paigaldamisega ohutum ja loomulikum ning kasutama ei pea võõrkehi. 

Lipofilling töötab suurepäraselt istmiku vormimiseks. Kumer istmik on inimkultuuris olnud sajandeid viljakuse ja hea tervise märgiks. Rasvasiirdamine sobib ka puusade, kõhu (või isegi põskede) vormikamaks muutmiseks. Kui loodus pole Sulle ihaldatud kurve andnud, siis kingi need endale ise!

Protseduur on sobilik naistele, kes on läbi elanud võitluse rinnavähiga ning vajavad mastektoomiajärgset operatsiooni või soovivad lihtsalt oma ebaproportsionaalseid rindu kohendada.

See, milliseks kujuneb Sinu kehakuju ja -kaal sõltub nii geenidest, toitumisest kui ka elustiilist. Ja isegi kõige tervislikumat elu elades ei pruugi Sa olla rahul oma kehavormidega. Näiteks võib rasv koguneda soovimatutesse kohtadesse. 

 

Mida tähendab lipofilling ja kuidas see toimib?

Rasva siirdamine ehk lipofilling on protseduur, mille käigus eemaldatakse rasv ühest kehapiirkonnast ja süstitakse soovitud piirkonda. Innovaatilisel veesurve meetodil põhinev rasvaimu on õrn ja narkoosis olemise aeg küllaltki lühike. Levinuimad doonorpiirkonnad on kõht, reied ja puusad. Võimalik on korrigeerida ka topeltlõuga

Rasva siirdamise tulemus on loomulikum ja püsivam kui näiteks täitesüstide tegemine. Kuna tegemist on patsiendi enda rasvarakkudega, saame siirdada korraga ka oluliselt suurema hulga materjali, mis annab väljapaistvama ja pikaajalisema tulemuse. 

NB! Rasvasiirdamine on võrdlemisi ohutu meetod enda kehakumeruste kujundamiseks, sest n-ö materjaliks on omaenda keha rasv.

 

Lipofilling aitab saavutada täidlasema, kuid siiski loomuliku büsti

Nagu eelpool juba mainitud, siis on hoolimata heitlikuna tunduvast iluideaalide maailmast just naiselik kurvikus see, mis igihaljana moes püsib. Seda tõestavad nii varalahkunud Marilyn Monroe, popikoonid Beyonce ja Mariah Carey kui ka täna kurvikuse ree peale astuv üha kasvav hulk naisi. Miks? Sest täidlasem figuur signaliseerib head tervist ning lisab, hoolimata levinud arusaamadest, selle kandjale enesekindlust.

The Health Clinicu plastikakirurg dr. Siim Simmo hinnangul sobib lipofilling suurepäraselt just neile naistele, kellel on oma rasva piisavalt ning nende A- või B-korvi rind on võimalikult prink ega ole veel väga ära vajunud. “Olulised on ka mõned eeldused, näiteks naise kehakaal. Kui see on alla 55 kilogrammi, siis pole meil vajaminevat rasva kuskilt väga võtta. Arvestama peab ka sellega, et 200 milliliitri rasva süstimiseks peab esmalt välja imema vähemalt 300 milliliitrit rasva. Ja kuna meil kõigil on kaks rinda, siis on see rasvakogus kokku 600 milliliitrit. Reeglina süstitakse ühte rinda kuni 400 ühikut rasva, millest võib püsima jääda 100 protsenti, kuid võib ka minna vastupidi ning kõik süstitud rasv kaob. Kuid üldiselt jääb püsivalt rinda siiski umbkaudu 30-80 protsenti süstitavast rasvast.”

 

Lipofilling võrreldes silikoonimplantaatide paigaldamisega

Silikoonide paigaldamiseks tuleb teha kehale sisselõiked, millest jäävad väikesed armid. Rasva siirdamisel arme ei jää, sest süstimiseks kasutatavad kanüülid on väga peenikesed ja nii on ka operatsioonist taastumise aeg lühem.

Võrreldes implantaatide paigaldamisega ei saa vaid ühe rasva siirdamise protseduuriga sama volüümi saavutada. Iga protseduuriga suurenevad rinnad umbes poole korvi suuruse võrra. Kui soovid suuremat volüümi, tuleb rasva siirdamist teha mitu korda.

Parima tulemuse saamiseks on võimalik protseduure ka koos kasutada: paigaldame silikoonimplantaadid ning seejärel teeme rasva siirdamise täiendava protseduurina. Rasva siirdamine lisab implantaatide abil suurendatud rindadele loomulikkust.

Kuna kasutame patsiendi enda rasva, siis ei ole oodata allergilisi reaktsioone, samuti on rasva kasutamine rinna rekonstrueerimiseks loomulikum ja tulemus kauakestev.

 

Lipofillingu eelised implantaatide ees:

  • Ehedam tunnetus, sest iseenda rasv pole nii jäik kui silikoon
  • Ei jäta kehale arme ning taastumise aeg on lühem
  • Loomulikum välimus: tulemus on küll märgatav, kuid siiski pigem tagasihoidlik
  • Ohutum, kuna tegemist on oma keha rasva, mitte võõrkehaga
  • Win-win olukord: Sinu enda üleliigne keharasv süstitakse ümber sinna, kus seda rohkem tarvis on
  • Rindade kuju, suurust ja sümmeetriat saab korrigeerida ilma keeruka operatsioonita

Kirjutasime lipofillingu ja implantaatide erinevusest põhjalikumalt ühes oma varasemas blogis.

 

Kui kaua efekt kestab?

Lipofillingu efekt kestab üldiselt aastaid, isegi aastakümneid. Vaid kehakaalu vähenemisel on oht kaotada ka saavutatud kumerused, sest siirdatud rasv toimib just nagu tavaline rasvgi – see tekib ja kaob vastavalt kehakaalu muutustele.

Võrreldes teise sagedase võimalusega istmikku suurendada, milleks on implantaadid, siis lipofillingu eeliseks on kiirem ja lihtsam protseduur ning loomulikum välimus. Samuti võib implantaatide n-ö eluiga olla teatavatel tingimustel lühem.

Seega, lipofilling on efektiivne, püsiv ja komplikatsioonide vaene viis oma erinevaid kehapiirkondi vormida. Sellega käib kaasas rasva võtmine piirkonnast, kus seda võib liigselt olla. Loo endale soovitud välimus!

 

Samal teemal: Kuidas erineb rasva siirdamine rindadesse implantaatidest?

 

Kui soovid lipofillingu kohta lisainformatsiooni, siis võta meiega ühendust või broneeri aeg konsultatsiooniks