Maost möödajuhtiv operatsioon aitab tõsiseid haiguseid kontrolli all hoida
Milliseid haiguseid maost möödajuhtiv operatsioon piirab

Rasvumine on maailmas üks tõsisemaid probleeme. Maost möödajuhtiv operatsioon on siinkohal kui taevakingitus ning aitab neid, keda trenn, uuendatud menüü ja elustiil ei ole senini suutnud aidata. Lisaks sellele, et kaalulangus parendab nii enesetunnet kui -hinnangut, aitab protseduur ka tõsiseid haiguseid kontrolli all hoida. Vaatame teemat lähemalt.

Eesti ühe juhtiva bariaatriakirurgi, The Health Clinicus praktiseeriva dr Rein Adamsoni sõnul on maost möödajuhtivad operatsioonid nagu Laparoscopic Royx-en-Y Gastric Bypass ja Laparoscopic Mini-Gastric Bypass väga efektiivsed bariaatrilised operatsioonid ning nende mõju kaalulangetamisele on suur.

“Eriti hästi mõjuvad seda tüüpi operatsioonid diabeedi puhul ning osadel juhtudel on haigusest võimalik ka täielikult vabaneda. Samuti aitab kaalulangus, mis antud operatsioonide järgselt on küllaltki märkimisväärne, vähendada haigestumist pahaloomulistesse kasvajatesse nagu näiteks günekoloogilised kasvajad, eesnäärme ja jämesoole kasvajad,” selgitab dr Adamson ning jätkab: “Samuti paranevad oluliselt organismi muud tervisenäitajad, sh vererõhk ja kolesterool, mis kokkuvõttes tagab parema ja täisväärtuslikuma elu.”

 

Milliseid haiguseid maost möödajuhtiv operatsioon piirab?

  1. Teise tüübi diabeet on üha sagenev probleem lääne ühiskonnas. Maost möödajuhtiv operatsioon ei ravi küll haigusest päris terveks, kuid leevendab kaasnevaid vaevuseid ja aitab seda kontrolli all hoida. Tehtud uurimuse kohaselt kadusid diabeedi sümptomid mõneks ajaks, kuid naasid siiski ca viie aasta möödumisel. Mis on parem, kui mitte midagi ning aitab elukvaliteeti parendada ja tervislikel harjumustel kohalduda.
  2. Südamehaigused ja -atakid. Rasvumine suurendab märgatavalt südamehaiguste riski riske, sest käivitab põletikulisi protsesse, mis kahjustavad kardiovaskulaarseid süsteeme, mis võib omakorda viia südame struktuursete ja funktsionaalsete muutusteni.
  3. Kõrge vererõhk ja kolesterool.
  4. Psoriaas. Uuringud näitavad, et kaalukirurgia aitab pidurdada psoriaasi haiguskulgu tänu kalorite vähenenud tarbimisele.
  5. Uneapnoe.
  6. Kroonilised peavalud ja lihasvalu.

 

Kuidas protseduur toimib?

Maost möödajuhtiv operatsioon jagab piltlikult väljendudes mao kaheks ning korraldab ümber seedetrakti, et väheneks Sinu toidu tarbimine. Tulemuseks on vähenenud näljatunne, Sa sööd vähem ning järgneb kaalukaotus. Märkimisväärne kaalukaotus võib omakorda viia paljude teiste eelpool nimetatud haigusnähtude paranemiseni.

NB! Protseduur on mõeldud inimestele, kes kannatavad rasvumise ja sellega kaasuvate nähtude käes. Kõikidest bariaatrilistest protseduuridest on maost möödajuhtiv operatsioon kõige tulemuslikum, sest selle abil muudetakse magu väiksemaks. Et protseduuril oleks kõige parem tulemus, tuleb muuta ka oma elustiili.

Loe sellest, kuidas kaalukirurgia Sinu elu kvaliteeti tõstab.

 

Kas Sulle sobib maost möödajuhtiv operatsioon?

Maost möödajuhtiv operatsioon on mõeldud rasvunud inimestele või neile, kellel kaasuvad konditsioonid nagu diabeet, hüpertensioon, artriit, uneapnoe jms.

Kehamassiindeksi süsteemi järgi on normaalne vahemik 18,5 kuni 25. Ülekaalulisus tähendab, et kehamassiindeks on 25-30 ning rasvumus esineb, kui indeks on 30 ja enam.

Maost möödajuhtiv operatsioon on soovitatav inimestele, kellel on:

  • Kehamassiindeks 30 või rohkem ning kaasuvad erinevad haiguslikud nähud.
  • Kehamassiindeks on 40 või rohkem.

 

Loe meie varasemast blogipostitusest täpsemalt, kellele operatsioon sobib ja millised on The Health Clinicu võimalused Sind aidata.

 

Kui Sind huvitab maost möödajuhtiv operatsioon või mõni muu kaalukirurgia protseduur, siis võta meiega ühendust!