Maovähendusoperatsioon ja rasedus - mis on oluline?
Бариатрическая хирургия

Tervislik kehakaal on rasedaks jäämise ja selle normaalse kulgemise jaoks oluline faktor. Kui maovähendusoperatsioon on sinu jaoks näidustatud protseduur, siis kuidas võib see mõjutada rasedust?

 

Operatsioonijärgne aeg

Olenevalt kaotatavast kehakaalust ja protseduurist paranemise kulgemisest, on soovitatav planeerida rasedust 18 kuud kuni kaks aastat pärast maovähendusoperatsiooni. Soovitus tuleneb kahest põhjusest:

  • Keha peab taastuma – operatsioon on siiski teatav trauma ning rasedus ja sünnitus panevad keha koormuse alla.
  • Kaalulangus vajab aega – tervislikum kehakaal aitab kergemini rasestuda ja on faktoriks nii normaalsele rasedusperioodile kui ka lapse tervisele.

Maovähendusoperatsioon pole kosmeetiline protseduur, vaid valik olla tervem. Pärast operatsiooni vajab nii keha kui mõistus aega, et kohaneda uue elustiili ja minapildiga. Küsimus pole ainult võimalikes tervislikes komplikatsioonides – kuigi rasedus on sageli positiivne muutus elus, on oluline olla selleks valmis ilma segajateta.

 

Kõrge kehakaal ja rasedus

Rasvumus tähendab paraku riske nii emale kui arenevale lootele ja hiljem kasvavale lapsele. Kõrge kehakaal:

  • raskendab viljastumist;
  • võib põhjustada raseduse ajal ebamugavusi (väiksemaid põletikke, kõrget vererõhku, kõrvetisi, peavalusid jm);
  • võib põhjustada komplikatsioone (keisrilõike vajadust, infektsioone, sünnitraumasid jm).

Lapse jaoks võib tähendada ema rasvumus:

  • kõrget sünnikaalu,
  • rasvumust või arenguprobleeme hilisemas elus,
  • sünnidefekte.

 

Kaalulangus, mida maovähendusoperatsioon võimaldab, aitab neid riske maandada.

Loe lisaks: „Bariaatriline kirurgia võib aidata ka viljakusega”

 

Maovähendusoperatsioon ja selle riskid

Operatsiooniga otseselt seonduvad komplikatsioonid rasedusega on harvad, mida veelgi aitab vähendada pikem taastumisperiood. Probleemid võivad tekkida eelkõige mineraali- ja vitamiinipuudusest, mis lapse samuti vajalikest ainetest ilma jätab. See võib omakorda põhjustada enneaegset sündimist või väikest sünnikaalu.

Kõige olulisem on raseduse ajal enda toitumist jälgida ning veenduda, et kõik vajalikud toitained on söögilaual või vähemalt toidulisandite või preparaatide näol olemas. Samuti on oluline arstiga sel teemal konsulteerimine, et kaardistada muidki võimalikke probleeme ja parimad lahendusi.

 

Operatsiooni eel tasub teemat tõstatada

Enne igat protseduuri pakume põhjalikku konsultatsiooni, kus saab läbi rääkida ka rasedusega seonduvad küsimused. Maovähendusoperatsioon ja bariaatriline kirurgia üldse on võimalus enda elukvaliteeti ja tervist märgatavalt parandada. Emaks saamine võib samuti olla oluline teema edaspidises heaolus, nii et küsi julgelt!

Võta meiega ühendust!