fbpx
plastiline kirurgia

Õige aeg ninaoperatsioon (rinoplastika) ette võtta on siis, kui saad endale lubada mitme nädala pikkust rahulikku taastumisperioodi ning kujutad ette, missugust tulemust võib oodata.

 

3 põhjust, miks suvi ninaoperatsiooniks sobib

  1. Pead arvestama, et mitme nädala jooksul pärast operatsiooni ei tohi nina nuusata. Hilissügisel, talvel ja varakevadel, kui ülemiste hingamisteede haigused on tavalised, võib nuuskamise vältimine olla väga keeruline.
  2. Kuu aega pärast operatsiooni ei tohi kanda prille. Kui nägemine vajab korrigeerimist, aga kontaktläätsed sulle ei sobi, siis on parim viis aega mööda saata looduses jalutades ning pere keskel puhates. Tarvis on siiski meeles pidada, et päevitada ei tohi kolm kuud pärast operatsiooni, niisiis varu endale laia äärega kübar või nokkmüts, mis nägu päikese eest kaitseks. Samuti tuleks paar nädalat hoiduda ujumisest.
  3. Kui sul on keeruline oma tööasju kaheks-kolmeks nädalaks kellelegi teisele delegeerida, siis võib suvepuhkuse aeg olla operatsiooniks sobivaim.

 

Kas oled muutuseks valmis?

Ninaoperatsioon on väga oluline muutus oma välimuses. Sellepärast on tähtis, et patsient oleks selleks valmis mitte ainult füüsiliselt, vaid ka psüühiliselt. Arstid rõhutavad, et oluline on emotsionaalne stabiilsus – ehkki pärast operatsiooni peeglist vastu vaatav uus mina on kaua igatsetud pilt, võib see siiski viia hingelise segaduseni. Ja kuigi arstid enne ninaoperatsiooni rõhutavad, et tõelist muutust näeb alles mitme kuu, võib-olla koguni aasta pärast, võib operatsioonijärgne esimene mulje – turses nägu, sinikad, ninatugi – tekitada ehmatust ja pettumust.

Ninaoperatsiooniks valmisolekut näitab ka see, kui realistlikult tulemust ette kujutatakse. Patsient ei pruugi iga kord aru saada, millist nina talle teha on võimalik ning mis harmoneeruks ülejäänud näoga. Arsti ülesanne on neid asju talle selgitada. Lisaks on tähtis, et nii arst kui patsient saaksid ühtemoodi aru sellest, milline ilus nina patsiendi meelest olema peab.

Et saaksid ennast ette valmistada selleks, mida ninaoperatsioon endast kujutab, loe selle kohta siit: rinoplastika. Praktilistest ettevalmistustest räägib järgmine artikkel: Rinoplastika – millega arvestada enne ja pärast operatsiooni. Siit saad teada, milline peaks olema psüühiline valmisolek ninaoperatsiooniks: Nina korrigeerimine eeldab realistlikke ootusi.