fbpx
näo ringlõikus

Ära usu kõike, mida Sa internetist ja meediast loed ning kuuled. Väärinformatsiooni on lihtne luua ja levitada. Negatiivne info levib üldjuhul ka kui kulutuli. Nagu vanarahvas juba omal ajal soovitas, siis tark inimene kahtleb kõiges. Just selles valguses panime kirja internetis levivad müüdid ilukirurgia kohta. Näo ringlõikus ehk facelift on tegelikult tunduvalt ohutum ja lihtsam protseduur, kui netist leitava info põhjal tunduda võib.

 

Müüt: protseduuri tagajärjeks on ebaloomulik tulemus

Tegelikkus: Möödas on ajad, mil näo ringlõikus põhjustas ebaloomuliku ja kunstliku tulemuse – n-ö kass-inimesed. Täna leiab internetist informatsiooni kosmeetilise kirurgia kohta palju ning enamus meist teab, et professionaalselt ning kvaliteetselt teostatud protseduur annab üldjuhul loomuliku tulemuse.

 

Müüt: näo ringlõikus on mõeldud vaid naistele

Tegelikkus: Kindlasti mitte. Ei ole olemas reeglit, et iluoperatsioonid on mõeldud vaid naistele. See tabu on õnneks kadumas. 2017. aastal USAs läbi viidud uuringu kohaselt ütles 31 protsenti meestest, et nad kaaluvad tugevalt kosmeetilist kirurgiat, veidi vähem kui pooled uuringus osalejatest väitis, et teeksid hea meelega mõne protseduuri, et end enesekindlamalt tunda ning veerand sooviksid näha välja nooremad, et oma professionaalses tegutsemise valdkonnas konkurentsis püsida. Alates 1997. aastast on huviliste protsent suurenenud lausa kolmandiku võrra. Soov kena välja näha ja end hästi tunda ei ole kindlasti mingi patt.

 

Müüt: näo ringlõikus on mõeldud vaid vanadele inimestele

Tegelikkus: Ei ole tõsi. Kui Sa ei ole rahul oma välimusega, see ei ole proportsionaalne või midagi häirib, on Sul õigus see plastilise kirurgia abil korda teha. Üha tavalisem on, et protseduuri teostavad ka 40ndate keskpaigas olevad inimesed, kasvõi pelgalt selleks, et oma välimust värskendada ja lõdvemaks muutunud nahka trimmida.

 

Müüt: meedias nähtu on normiks

Tegelikkus: Kindlasti mitte. Professionaalselt teostatud ja konkreetset inimest ning tema vajadusi silmas pidav protseduur annab loomuliku tulemuse, sest seda kasutatakse olemasoleva rekonstrueerimiseks, värskendamiseks, silumiseks. Kindlasti ei ole tulemus kunstlik ja ebainimlik.

 

Müüt: plastilise kirurgia tegijad on edevad

Tegelikkus: Absoluutselt mitte. See, et Sa soovid enda välimuses parandada midagi, mis Sind häirib, ei tähenda, et Sa oleksid edev, pinnapealne või isekas.

 

Müüt: tulemused kestavad igavesti

Tegelikkus: Kahjuks mitte. Operatsioonitulemused kestavad küll kaua, kuid ei saa siiski väita, et näed igavesti välja kümme aastat noorem, kui päeval, mil protseduur tehti. Kui Sa hoolitsed oma tervise eest, toitud õigesti, magad piisavalt ja teed ka sporti, saab väita, et Sa näed kuni oma elu lõpuni välja kümme aastat noorem, kui antud kalendripäev väidab.

 

Müüt: plastilise kirurgia tegemiseks peab olema rikas

Tegelikkus: Ei ole tõsi. Tänapäeval on mitmeid erinevaid viise, kuidas protseduuri eest jaokaupa tasuda saab ning Eestis tegutseb ka ainult meditsiiniteenuste finantseerimisele spetsialiseerunud krediidiasutus.

 

Kasutatud allikad: realself ja ajakiri New Beauty.

 

Kui Sul on seoses näo ringlõikusega küsimusi või muresid, siis võta meiega julgesti ühendust!