fbpx
Ansiktslyftning

Paljud naised hakkavad pärast 40. sünnipäeva mõtlema sellele, kuidas lisanduvatele aastatele vaatamata noor välja näha. Abivahendeid selleks pakutakse seinast seina: kreemid, seerumid, maskid, mitmesugused kosmeetiku juures tehtavad näohooldused, süstid ja ilulõikused.

Näo ringlõikus (facelift) pakub võimalust nahka pinguldades kaotada kortse näol ja kaelal ning muuta näo kuju. Teadaolevatest noorendamise viisidest on näo ringlõikus kõige efektiivsem ja pikema mõjuga, ent kuna tegemist on ikkagi operatsiooniga, siis tuleb arvestada ka ajaga, mis kulub tursete alanemisele ja armide muutumisele vähemärgatavaks.

 

Millal tasub ette võtta näo ringlõikus?

Eesti naiste seas ei ole ilulõikus tavaliselt esimene asi, mida nooruslikuma välimuse saamiseks kasutatakse. Enne proovitakse tavapäraseid nahahooldustooteid ning otsitakse abi kosmeetiku juurest. Tänapäeval pakutakse kosmeetikasalongides mitmesuguseid erihooldusi, mis lubavad samuti siledat ja pingul nahka, ilma et seejuures operatsiooni tarvis oleks. Tavaliselt tõdetakse pärast nende proovimist, et hoolduse tulemused on head, ent ei püsi kuigi kaua; ilusa välimuse säilitamiseks tuleks neid teha ikka uuesti ja uuesti, mis aga kokkuvõttes läheb väga kalliks.

Näo ringlõikus (facelift) on pikaajaline ehk selle protseduuri eeliseks on see, et üks kord ette võetud protseduuri tulemused on nähtavad ka mitme aasta möödudes. Vananemist see muidugi ei peata, aga eakaaslastest noorem näeb opereeritu välja küll.

Näo ringlõikust pole mõtet ette võtta liiga noorelt, esimeste kortsude ilmudes. Tüüpiline patsient on 40-60 aastat vana, ehkki operatsiooni võib ette võtta ka 70- või 80-aastasena, kui tervis on korras. Kõige paremaid ja kauakestvamaid tulemusi saavutatakse siis, kui nahk on lõtvunud, aga sügavaid kortse veel ei ole; nahk on õhuke; patsient on hea tervise juures. Kuigi komplikatsioone tekib harva, ei soovitata näe ringlõikust inimestele, kellel on kõrge vererõhk või tromboosioht, samuti on operatsioon vastunäidustatud diabeetikutele.

 

Usalda oma sisetunnet

Mõnikord suhtutakse ilulõikustesse skeptiliselt sel põhjusel, et sel viisil justkui sekkutakse loomulikku vananemisse. Milleks välja näha nagu 40, kui sa tegelikult oled 60?

Siin sõltub kõik sellest, kui noorena inimene ennast hinges tunneb. Kui paistab, et niikuinii pole ees ootamas muud kui rõõmutud pensioniaastad, siis pole ka nooremaks muudetud näost tõesti kasu. Aga kui inimene tunneb ennast noorena ning ainus, mis talle tema vanust meelde tuletab, on peegel, siis tasub ilulõikuse peale mõelda küll – kui mitte teiste, siis iseenda pärast!

Loe lisaks