fbpx
silmälaser

Nina korrigeerimine operatsiooni teel on üks nõutumaid, aga samas ka keerulisemaid ilulõikusi.

Oluline on leida ühine arusaam ilust

Esimene suur takistus operatsiooniks võib olla selles, et patsient ei kujuta ise täpselt ette, millist tulemust ta soovib. Kui palutakse endale lihtsalt ilusat nina, siis ei saa arst kindel olla, et tema arusaam ilust kattub patsiendi omaga. Sellepärast eelneb operatsioonile põhjalik konsultatsioon, mille käigus arst selgitab, mida on üldse võimalik teha ning millist tulemust ta soovitab. Igal kirurgil on oma ettekujutus ilusast ninast, sellepärast tasuks patsiendil tutvuda fotodega arsti varasematest töödest.

Isegi kui patsiendil on väga selge nägemus tulemusest – näiteks soovib ta endale Anne Hathaway või Natalie Portmani nina – , ei pruugi see operatsiooni eesmärgiks sobida. Võimalik, et olemasolev „materjal“ on selline, millest patsiendi silmis ideaalset nina vormida ei õnnestu. Samuti peab arvesse võtma ülejäänud näo kuju. Nina, mis ühe inimese näos tundub olevat täiuslik, võib teises näos mõjuda hoopis kentsakalt. Kirurg oskab vaadata nägu kui tervikut ning püüdleb harmoonilise üldmulje poole, mis kokkuvõttes tagab parema esteetilise tulemuse kui üks just-nagu-ideaalne osa näost.

 

Nina korrigeerimine – lõplik tulemus on näha aasta pärast

Vastavalt sellele, mida soovitakse korrigeerida, kirurg kas eemaldab või lisab luud, kõhre ja nahka. Vahetult peale operatsiooni pole võimalik aru saada, milline uus nina olema hakkab, sest nägu on turses, silmade all verevalumid ning nina ennast katab plastik-fiksatsioon. Paari nädalaga turse alaneb, aga lõplik ninakuju on näha mitme kuu, võib-olla isegi aasta pärast.

 

Ilu on vaataja silmades

Kogenud kirurgid teavad, et tegelikult sõltub rahulolu oma välimusega rohkem enese­hinnan­gust kui peeglis avanevast pildist. Mõnda inimest ei häiri tema ebatavalise kujuga nina mitte sugugi, teisele aga tundub, et nina rikub mitte ainult kogu tema välimuse, vaid ka elu ja lootused õnnele, armastusele ja edule ning nina korrigeerimine on ainus viis seda muuta. Sellepärast püüabki kirurg enne operatsiooni aru saada, mis inimest õigupoolest segab.

Iga arst soovib, et tema patsient oleks tulemusega rahul ning nina korrigeerimine on keeruline operatsioon ning patsiendi jaoks suur muutus. Meie kogemustel rajanev nõustamine tagab selle, et hiljem peeglis avanev pilt on just selline, nagu mõlemad pooled seda endale ette kujutasid.

Loe lisaks