fbpx
ninaoperatsiooni hüved

Iga aastase statistika kohaselt laseb maailmas oma nina kirurgiliselt kohendada kümneid miljoneid inimesi ning paljud neist väidavad, et operatsiooni tulemus on olnud elumuutev. Ka Eestis on trend lasta oma nina kohendada selgel tõusuteel.

Ninaoperatsioon on miskit palju enamat kui tõhus viis oma välimust kardinaalselt parandada, see on ilukirurgia protseduur, mis mõjutab igapäevaelu tuntavalt ja mille positiivne mõju elukvaliteedile ja tervisele on ümberlükkamatu.

 

Ninaoperatsioon parandab lisaks välimusele ka hingamist ning tänu sellele une kvaliteeti ning energiataset ärkvel olles

Parim tõestus sellele on vaadata numbreid, sest erinevalt inimestest numbrid ei luiska ja räägivad alati tõtt (kui osata neid lugeda). Keskmine inimene magab päevas 8 tundi, see teeb pea 230 000 tundi tema eluea jooksul, ehk ligi kolmadiku kogu elueast. Kui inimesel ei ole hingamiseprobleeme (siinuse probleemid, norskamine jne), on und vaja vähem ning see on kvaliteetsem. Kvaliteetsem uni tähendab aga omakorda rohkem energiat ja paremat tuju ärkvel olles. Parema tujuga inimesed on muidugimõista õnnelikumad ning oma ettevõtmistes reeglina enesekindlamad ja edukamad ning rahulolevamad.

Seega, kui on olemas operatsioon, mis arvestades hüvesid on hämmastavalt soodne (alates €3800 või €103 kuus järelmaksuga), tekib küsimus millist hinnasilti panna oma unele ja elukvaliteedile? Mitte investeerides oma tervisesse maksame me lõivu kehvema enesetunde näol tahame me seda või mitte.

 

Hüvesid, mida ninaoperatsioon võimaldab on mitmeid:

1. Kasvanud enesekindlus – enesekindluse suurendamine on peamine põhjus miks enamik inimesi ninaoperatsiooni kasuks otsustavad. Enesekindluse kasv tuleneb mitmest aspektist; paranenud välimus, tõusnud igapäevane energiatase ning parem unekvaliteet – need kõik on osa positiivsemast igapäevaelust.

2. Paranenud hingamine – inimesed, kes on pikalt kannatanud raskendatud hingamise käes on olulist abi leidnud just rinoplastikast. Kergem hingamine tähendab aga oluliselt suuremat energiat, millega igapäevaselt toimetada.

3. Traumajärgne korrektsioon – olgu tegu löögi või kukkumise tagajärjel murdunud ninaga, ninaoperatsioon aitab parandada nii välimust, hingamist kui ka vähendada valu mis traumajärgne vigastus põhjustada võib. Sageli käib traumaga kaasas ka hingeline koormus. Kui inimene saab lahti sellest, mis peeglis igapäevaselt talle traumat meelde tuletab, on tal ka lihtsam halba kogemust lõplikult seljataha jätta.

4. Siinusega seotud vaevused – kui pidevalt on nina kinni, hingata raske ja pea valutab, siis võib just ninaoperatsiooniga saada lahti kõigist mainitud vaevustest. Inimesed, kes on aastaid vaevelnud siinusega seotud vaevuste käes on inimeste seas, kes raporteerivad kõige suuremat operatsioonijärgset mõju. Sageli ütlevad nad, et on justkui uuesti sündinud.

5. Vigade parandus – vahel juhtub, et varasem operatsioon ei ole vastanud ootustele. Sellisel juhul korratakse protseduuri, et saavutada algselt ihaldatud tulemus. Et seda vältida on alati tark pöörduda oma ala tippspetsialistide poole.

6. Sünnidefektide korrigeerimine – loodus ei anna paraku kõigile võrdselt ning sageli on vaja oma välimuse küsimused enda kätte võtta. Inimesed, kes on pöördunud ninaoperatsiooni poole sellel põhjusel, on reeglina tulemuste üle kõige õnnelikumad.

7. Välimus – ninaoperatsiooniga on võimalik näo sümmeetriat dramaatiliselt parandada. Näiliselt pisike asi, nagu nina, muudab inimese näo üldpilti meeletult palju.

8. Koolikiusamine – viimasel ajal ühiskonnas palju kajastust leidnud teema on ülatavalt suur motivaator ninaoperatsiooniks. Erinev välimus teeb elu raskeks, seda eriti kujunemisaastatel. Ninaoperatsioon aitab seda parandada.

9. Paranenud unevaliteet – selle üle tehakse küll palju nalja, kuid reaalsuses on norskamine märk tõsisest tervisemurest mis põhjustab liigset väsimust. Kehv uni mitte ainult ei mõjuta tervist halvasti, vaid laastab ka tuju ja igapäevast energiataset ärkvel olles. Juba see põhjus üksi peaks olema piisav motivaator muutusteks.

10. Lihtsam tõus karjääriredelil – on tõestatud, et ninaoperatsioon tõstab inimestes enesekindlust, see omakorda suurendab võimalust teha edukat karjääri. Oskusteave on karjääri tehes küll ülimalt oluline, kuid ilma piisava enesekindlluseta ei ole ka parimaid oskusi võimalik tõhusalt rakendada.

 

Kokkuvõttes on ninaoperatsioon midagi palju enamat kui kosmeetiline kirurgia. Ninaoperatsioon on üks väheseid ilukirurgilisi operatsioone, mille mõju ulatub välimusest sügavamale, parandades elukvaliteeti tuntavalt ning teha seda väiksema kulu eest kui see, mida keskmine eestlane kulutab ühes kuus kohvi peale. See öeldud, on oluline oma keha, välimus ja tervis usaldada üksnes oma eriala tippspetsialistide hoolde. Eestis peetakse üheks hinnatuimaks The Health Clinic kirurge. Ninaoperatsioonidega on laialdaseim kogemustepagas dr. Aet Saarts’il ning konsultatsioonile registreeruda ja veenduda enda sobivuses protseduurile saab SIIN.