fbpx
näsoperation

Kas sinu nina on liiga suur, kõver või saanud trauma tagajärjel kahjustada? Kui sa pole ise oma ninaga rahul, märkavad seda tõenäoliselt ka teised. Rahulolematus endaga ja ebakindlustunne oma välimuse osas mõjutavad tavaliselt nii era- kui tööelu. Õnneks pakuvad tänapäeva kõrgelt arenenud meditsiin ja plastiline kirurgia võimalusi nii oma nina kui ka teiste kehaosade korrigeerimiseks – et tunneksid ennast oma kehas hästi ja enesekindlalt.

Nina korrigeerimine ehk rinoplastika parandab vastavalt kliendi vajadustele nina välimust ja struktuuri. Samuti saab rinoplastika abiks olla inimestele, kellel on probleeme hingamisega. Ninaoperatsiooni hind sõltub eelkõige patsiendi soovidest ja operatsiooni meetodist.

 

Millised on enamlevinud korrektuurid, mida saab nina operatsiooniga teha?

  • Nina suurendamine;
  • nina väiksemaks muutmine;
  • ninaotsa ümber kujundamine;
  • viltuse nina sirgendamine;
  • ninasõõrmete laiuse vähendamine;
  • nina ja ülahuule vahel oleva nurga muutmine.

 

Millised on nina opereerimise meetodid?

Nina väliskuju muutmiseks rajatakse ligipääs nina karkassile suletud või avatud meetodiga.

Suletud ninaplastika korral tehakse kõik nina struktuuridele ligipääsuks vajalikud lõiked ninasõõrmete siseküljel. Sellise tehnikaga saab muuta luude asukohta, neid eemaldada ning lisada ka kõhre. Kuna selle meetodi puhul ei tehta nina peal sisselõikeid, on nähtavate armide puudumine ka selle ninalõikuse viisi suurimaks plussiks. Samuti on operatsioonijärgne taastumisaeg võrreldes avatud ninaplastikaga tavaliselt lühem.

Suletud ninaplastika ei saa teha aga väga suuri muudatusi. Ninatipu, ulatuslike deformatsioonide või kõveruse likvideerimiseks sobib tavaliselt paremini avatud ninaplastika, mille puhul tehakse lisaks ninasisestele lõigetele ka lõige ninasõõrmete vahelisele nahale. Armid on minimaalsed, kuid et ei tekiks naha värvikahjustusi, tuleb patsiendil vältida otsest päikesevalgust vähemalt 3 kuud.

 

Milline on ninaoperatsiooni hind?

Ninaoperatsiooni hind on The Health Clinicus 2600-3000 eurot (kordusoperatsiooni hind 3500 kuni 4000 eurot). Hind sisaldab ka ühte kuni kahte ööd haiglas olemist (erahaiglas Fertilitas, haiglas viibimise aeg sõltub operatsiooni keerukusest ehk lõikuse ajast), kus jälgitakse patsiendi tervist ja operatsioonijärgset seisundit.

Operatsioone teostab Eesti üks kogenuimaid ninakirurge dr. Aet Saarts.

Kui sul tekkis küsimusi või soovid oma nina kuju parandada, võta ühendust meie spetsialistidega ja tule konsultatsioonile.

Loe lisaks