fbpx

Rasvasiirdamine rindadesse

lipofilling rasvasiirdamine rindadesse

Rasvasiirdamine ehk lipofilling on protseduur, kus eemaldatakse rasv piirkonnast, kuhu seda ei soovita ja süstitakse seejärel soovitud piirkonda (rinnad, tuharad, puusad).
Populaarseimaks protseduuriks on rindade suurendamine oma rasvaga. Rindade loomulikuks suurendamiseks on vaja 150 kuni 300 ml rasva ühe rinna kohta olenevalt rinna esialgsest suurusest. Tulemus kestab elu lõpuni, kuid ulatusliku kaalukaotuse käigus kaotab keha ka erinevatesse piirkondadesse siirdatud rasva.

KirurgDr Martin Adamson / Dr Siim Simmo
 AnesteesiaÜldnarkoos
Lõikuse kestus1,5-2,5 tundi
Ööd haiglas1-2
Vajalik puhkus1-2 nädalat
Hindal. 3890 €
* hind sisaldab 6 regiooni rasvaimu, lisaregioonid hinnakirja alusel.
Järelmaks

Alates 105 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.

 
TESTI ENDA SOBIVUST
BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS

 

Mis on rasvasiirdamise eelised?

Loomulik rindade suurendamine on üks mõisteid, mida kasutatakse selleks, et kirjeldada protseduuri, mille käigus rinnakorvi ei suurendata mitte rinnaimplantaatidega, selle asemel siirdatakse rinnapiirkonda inimese enda kehast pärinevat rasva. Lisaks sellele, et tegemist on protsessiga, mis parandab rindade kuju kunstlikke struktuure kasutamata, on rasva siirdamisel rindadesse ka mitmeid eeliseid rinnaimplantaatide kasutamise ees:

  • rasva teisalduspiirkonda tehakse väikesed ja varjatud sisselõiked;
  • operatsioonist taastumisele kulub lühem aeg kui traditsioonilise rinnasuurenduse korral;
  • vähem riske ja väga madal tüsistuste määr (nii kosmeetilise kui rekonstruktiivse eesmärgiga operatsiooni korral);
  • meie tehnika abil on võimalik säilitada suurim kogus rasvarakke;
  • ühe operatsiooni käigus on võimalik suurendada rindasid ühe kuni ühe ja poole rinnakorvi suuruse võrra;
  • võimalik adresseerida probleemseid piirkondi ja läbida „totaalne“ muutus;
  • rinnaimplantaadi olemasolul aitab rasva siirdamine parandada rinnakorvi kuju.

 

Kellele sobib rindade suurendamine rasvasiirdamise meetodil?

Selle äärmiselt spetsiifilise protseduuri jaoks on ideaalsed järgmiste omadustega kliendid:

  • hea elastsuse ja toonusega nahk. Rasva siirdamise meetodil läbiviidav rinnasuurendusoperatsioon võimaldab suurendada ainult rindade suurust, kuid selle käigus ei korrigeerita veninud või lotendavat nahka ega rinnakude. Lahtise rinnakoe olemasolu ei tähenda, et patsient ei saaks seda protseduuri kasutada. Vajadusel on võimalik rindasid tõsta, et taastada nende piisavalt hea vorm.
  • piisav rasvkude teistes kehapiirkondades rasva siirdamise käigus siirdatavate rasvarakkude omandamiseks. Rasva siirdamine rinnapiirkonda nõuab rohkema rasva kasutamist kui teised tehnikad (näiteks rasva siirdamine näopiirkonda). Soovitud tulemuse saavutamiseks võib olla tarvis hankida rasvarakkusid mitmest piirkonnast, saavutamaks soovitud tulemus.
  • soov suurendada rindade suurust delikaatselt. Rasva siirdamise abil võimalik rindasid suurendada ühe kuni ühe ja poole rinnakorvi suuruse võrra.

 

 

Kui kaua tulemus kestab?

Ootuspärane on, et teatud osa siirdatud rasvarakkudest imendub tagasi kehasse. See protsent on siiski üsna madal. Tavapäraselt jääb paika 60 – 80 % rasvast. Rindadesse integreeruvad rasvarakud jäävad sinna püsivalt. Nagu kõik rasvarakud, võivad ka siirdatud rakud kasvada või kahaneda koos üldise kehakaalu muutumisega. Kaotades rasva siirdamise järgselt märkimisväärselt kaalu, võib ka rindade suurus väheneda. Samuti on võimalik, et kui võtate kaalus juurde, siis suurenevad ka rinnad. Rindadele on oluline mõju ka vanusel ja gravitatsioonil, seeläbi võivad rinnad tulevikus vajuda. See on probleem, mida on vajadusel võimalik korrigeerida rindade tõstmise abil.

 

Kas rasvasiirdamine rindadesse on ohutu?

Rasva siirdamine rindade suurendamiseks on kliiniliselt väga ohutu protsess. Selle protseduuriga on seotud vähem komplikatsioone kui rindade suurendamisel implantaatidega. Samamoodi on rasva siirdamise meetodit kasutatud patsientide seas täheldatud kõrgemat rahulolu oma suurendatud rindadega.

 

Pärast protseduuri: taastumine

Patsiendid väljendavad sageli imestust selle üle, kui kerge on taastumine rasva siirdamisel põhinevast rinnasuurendusoperatsioonist võrreldes ettekujutusega. Sageli on võimalik oma tavapäraste tegevuste juurde naasta juba ühe või kahe päeva jooksul pärast operatsiooni. Patsiendid peaksid siiski olema valmis teatud tursete tekkimiseks ja valulikkuseks rinnapiirkonnas ja rasvaimu piirkondades. Tavapärane on ka verevalumite teke. Väga oluline on esimese kolme nädala jooksul vältida rasva siirdamise piirkonna kokku surumist.

Ebamugavust on võimalik vähendada käsimüügiravimite abil. Vajadusel on võimalik mõne päeva jooksul tarvitada soovitustele vastavaid retseptiravimeid. Nädala jooksul on patsientidel võimalik naasta tööle ja hakata tegelema kerge koormusega füüsilise tegevusega. Suurema koormusega trenni, sh jooga ja jõutrenni, juurde on võimalik asuda mõne nädala jooksul. Patsientidele antakse üksikasjalikud operatsioonijärgsed juhised, mis aitavad taastuda rasva siirdamisest rindade suurendamiseks. 

 

VAATA VIDEOT: dr Martin Adamson vastab sagedasti tekkivatele küsimustele seoses rasvasiirdamise ehk lipofillingu protseduuriga.

 

KKK

Kas ma olen sobilik kandidaat rindade suurendamiseks rasva siirdamise abil?

Kui soovite rindu mõõdukalt suurendada, säilitades samal ajal nende täiesti loomuliku ilme ja tunde, on rasvasiirdamine rindadesse teie jaoks parim lahendus. Kui teie sooviks on endale saada väga suured rinnad, mille ülaosa pakub rohket täidlust, siis selline tulemus on saavutatav ainult rinnaimplantaatide kasutamisega.

Kui palju mu rinnad suurenevad?

Tavapäraselt on võimalik rasva siirdamise abil saavutada rinnakorvi suurenemine vähemalt 1 suuruse võrra. Vahel on võimalik saavutada ka suurem muutus, kuid see sõltub kasutatava rasva hulgast ja rindade endi suurusest.

Kui palju siirdatud rasvast jääb püsivalt alles?

See sõltub tehnikast, mida kirurg kasutab. Siirdatud rasva püsivust toetab rasvaimu madala rõhu all (kui kasutada Water-Jet süsteemi tavapärase kõrge rõhu asemel). Eemaldatud rasv tuleb seejärel puhastada verest ja muudest jääkainetest. Ülemäärane vedelik ja muud ained eraldatakse, seejärel võimaldatakse rasval natuke aega „seista“ või see tsentrifuugitakse. Rasva püsima jäämise huvides on eelistatud rasva süstimine rinnapiirkonda väikeste süstaldega, mille puhul tänu mitmele süstimiskohale on võimalik rasv rinnas ühtlaselt jaotada. Selliselt on võimalik rasvarakkudel luua võimalikult hea side vaskulaarkoega ja nii püsima jääda.

Selliste tehnikate kasutamisel on levinud 60 – 80 % süstitud rasva püsivalt allesjäämine.

Mida saan teha, et siirdatud rasvarakkude püsimist ja kasvu toetada?

Rasvarakud on tundlikud insuliini suhtes. Insuliinitaset veres tõstab kõrge süsivesikute sisaldusega dieet, mis mõne nädala jooksul pärast operatsiooni aitab toetada rasvarakkude püsimist ja kasvu.

Kas minu rindade suurus sõltub minu kehakaalu kõikumisest?

Jah, rasv teie rindades käitub nii nagu rasv teie keha muudes osades. Kui võtate kaalus juurde, siis tasub olla valmis rinnakorvi suurenemiseks. Teisalt, kui võtate kaalus alla, siis väheneb ka rindade suurus.

Kui palju kordi on võimalik seda protseduuri läbi teha?

Enamik naisi on saadud tulemusega rahul juba pärast ühekordset rinnasuurendusprotseduuri. Teistkordne protseduur on muidugi võimalik läbi viia, sellisel juhul jääb rasv tihti kehas paremini püsima, sest vajalik alusstruktuur on rinnapiirkonda juba loodud.

Kuidas ma protseduuri järgselt taastun?

Kliendil on võimalik koju minna juba operatsioonijärgsel päeval. Rinnad on paistes, kuid mitte eriti tursunud ega valulikud. Rindade tursumine jätkub järgmise 2 – 3 päeva jooksul ja võite selle taandumist oodata esimese 2 – 3 nädala jooksul, misjärel jääb ka rindade suurus stabiilseks. Kõrge süsivesikute sisaldusega dieet tõstab teie veres sisalduva insuliini kogust ja selle aja jooksul sellise dieedi järgimine aitab tagada teie uue rinnarasva püsima jäämist ja kasvamist.

Rasvaimu piirkonnad tunduvad esialgu olevat veidi muljutud, järgmise 6 nädala jooksul aitab teie mugavusele tuntavalt kaasa toetava vöö kandmine.

Autot juhtimine on võimalik enamasti 2 – 3 päeva pärast operatsiooni, kuid kuu aja jooksul pärast operatsiooni tasub vältida tugeva pingutusega trenni.

Kas protseduuris kasutatakse tüvirakke?

Jah, arvukalt tüvirakke on siirdatud rasvarakkude ümber. Need tüvirakud on rasvarakkudest oluliselt väiksemad ja nende kehasse jäämise määr isegi kõrgem. Neil tüvirakkudel on võime tulevikus rasvarakkudeks diferentseeruda.

Kas rasvasiirdamine rindadesse on ohutu?

Jah, on küll. Mitmeid aastaid on kirurgid tundnud muret, et rasva siirdamine rindadesse võib kaasa tuua nahaaluste kogumite tekke, kuid näidatud on, et selline olukord ei esine või kui esineb, siis väga harva. Kui rinnapiirkonda tekib nahaalune kogu, siis on tarvilik teha mammogramm, et radioloog saaks eristada rasvakogumit võimalikust rinnavähist. Rasva siirdamisega seoses ei ole kunagi täheldatud ühtegi rinnavähi tekkimise juhtumit. See ei ole ka üllatav, sest rinnavähk selle eri vormides areneb välja rinnakanali kudedest ja mitte rinnarasvast. Kui kliendi vanus on üle 40, siis on kasulik enne operatsiooni teha mammogramm, mida saab hiljem võrdlusalusena kasutada.

Kas saan vanad rinnaimplantaadid vahetada omaenda rasva vastu välja?

Jah, see on aina populaarsem valik. Samuti on võimalik tasandada rinnaimplantaadi nähtavaid servasid, muutes saadud tulemus selliselt loomulikumaks.

Kui mul ei ole palju siirdatavat rasva ja soovin oma rinnakorvi suurendada vähemalt 2 suuruse võrra?

Sellises olukorras on teie parimaks valikuks rinnaimplantaatide kasutamine rindade suurendamisel. Implantaadid siirdatakse sel juhul rinnalihase taha, implantaadi asetamine rinnalihase taha vähendab märkimisväärselt rindade kõvenemise ohtu. Implantaatide siirdamine ja rasva siirdamine rinnapiirkonda on omavahel ühildatavad meetodid.

Millist tuimestust kasutatakse?

Enamik protseduure viiakse meie sertifitseeritud anestesioloogide poolt läbi üldnarkoosi all.

Kas rasv liigub pärast selle siirdamist rinnas?

Teie keha võtab siirdatud rasva vastu kui osa teie kehast, erinevalt silikoon- või muust implantaadist. Rasvaülekande puhul ankurdub rasv kohe ümbritsevate kudede külge. Kui tekib verevarustus, siis jääb ka rasv väga stabiilseks.

Kas sinikaid ja verevalumeid on rasvaimu järel ohtralt?

Väikeste rasvaosade ümberpaigutamine nõuab kanüüliga mitut läbimist. Selle tulemusel kipub tekkima üsna palju verevalumeid ja turseid. Üldjuhul taandub paistetus 2 – 3 nädala jooksul. Tursete olemasolu rasva siirdamise piirkonnas on tavaliselt vastuvõetav 2 – 3 nädala jooksul, kuid täielikuks paranemiseks kulub paar kuud. Protseduuri kaasatud piirkondades võib täielikule taastumisele kuluda 3 – 6 kuud.

Kui suures ulatuses jääb siirdatud rasvkude keskmiselt alles?

Rasv on habras kude, mida on kerge kahjustada. Äärmiselt oluline on see, millist tehnikat rasva siirdamise juures kasutatakse, kuidas pestakse maha elutud osad ja kuidas kude tagasi kehasse siirdatakse nii, et vereringlus selle ümber kiiresti taastuks. Lisaks sellele on võimalik patsientidel endil mõjutada rasva säilumist (tervis, kaal, juurdepääs doonorkoele, hormonaalne seisund, armistumine siirdamise piirkonnas jne). Uuringud on näidanud, et rasvkoest säilub kuni 85%.

Millal saan tööle naasta?

Enamik patsiente tunneb end üsna hästi nädal pärast lõikust ning võivad tööle naasta, kui tunnevad end selleks valmis olevat. Siiski on enamike patsientide enesetunne veel 2 nädala möödudes valulik ja väsinud. 

Millal saan rasvasiirdamise järel hakata uuesti trenni tegema?

Enamik patsiente saab kerge treeninguga alustada 10 päeva kuni 2 nädala möödudes. Me ei soovi, et patsiendid siiski teeksid midagi, mis nende rasvasiirdamise tulemust võiks negatiivselt mõjutada. 3 nädalat pärast lõikust on patsientidel võimalik hakata tasapisi taastama oma tavapärast rutiini.

Kas massaaž on taastumiseks hea?

Soovitame lõikusest taastumise kiirendamiseks lümfimassaaži. See on väga kerge massaaž, mis aitab teie kehal turseid vähendada ja seda peaks läbi viima selle tehnika osas koolitatud massaažiterapeut. Esimese kahe või ka enama kuu jooksul pärast lõikust ei soovita me sügavat massaaži. Siirdatud rasva tekivad veresooned tavaliselt kahe nädalaga, kuid sügav massaaž võib siirdatud rasva uuesti avada. Naha õrn puudutamine pesemiseks ja kreemide pealekandmiseks jms ei ole probleem.

Kui suured on tehtavad sisselõiked?

Rasva siirdamiseks vajalikud  lõiked on üsna väikesed ja seetõttu ei ole nende sulgemiseks tarvis teha õmbluseid.

Kuidas saan end rinnasuurendusoperatsiooniks ette valmistada?

Enamikel juhtudel viiakse esmalt läbi mammogramm. Teile antakse juhised, mille järgi ei tohi 2 nädalat enne lõikust tarvitada ühtegi ravimit (sealhulgas aspiriini, mis võib vere hüübimist mõjutada). Samuti peaksite oma arstiga konsulteerima kõigi muude ravimite tarvitamise osas. Kui suitsetate, siis on soovitatav sellest loobuda, et maandada võimalikke lõikusega seotud ohte.

Kogemus on positiivne. Arstid ja personal abivalmid ja professionaalsed. – Anneli

Kogemus on positiivne ja olen tulemusega rahul, imetlen oma rindu ja reisi. Haiglapersonal oli väga hoolitsev ja sõbralik. Arvasin, et taastumine on raske ja valulik, kuid kõik läks lihtsalt ja kiiresti. Dr Simmo on sõbralik, positiivne ja professionaalne. – L.S

KLIENTIDE TAGASISIDE

GALERII: enne / pärast

 

TESTI ENDA SOBIVUST

KÜSI LISAINFOT VÕI BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS