Rasva siirdamine (lipofilling)

Lipofilling ehk oma rasva siirdamine on protseduur, kus eemaldatakse rasv piirkonnast, kuhu seda ei soovita ja süstitakse seejärel soovitud piirkonda (rinnad, tuharad, puusad). Populaarseimaks protseduuriks on rindade suurendamine oma rasvaga. Rindade loomulikuks suurendamiseks on vaja 150 kuni 300 ml rasva ühe rinna kohta olenevalt rinna esialgsest suurusest. Tulemus kestab elu lõpuni, kuid ulatusliku kaalukaotuse käigus kaotab keha ka erinevatesse piirkondadesse siirdatud rasva.

 

KirurgDr. Martin Adamson / dr. Siim Simmo
AnesteesiaÜldnarkoos
Lõikuse kestus1,5-2,5 tundi
Ööd haiglas1-2
Vajalik puhkus1-2 nädalat
Hind3390 € (rindadesse või tuharatesse)
* hind sisaldab 6 regiooni rasvaimu, lisaregioonid hinnakirja alusel.
Järelmaksmedicredit

alates 92 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS

 

Mis on oma rasva siirdamine ehk autoloogse rasva siirdamine?

Rasvarakud on inimkeha kõige nõrgemad rakud ja suurem osa neist hävib tavapäraste rasvaimuprotseduuride käigus. See ei ole probleem, kuna sel viisil kogutud rasva ei kasutata tavaliselt uuesti. Kui aga rasva kasutatakse autoloogse rasvkoe siirdamiseks, peab võimalikult suur osa kehasse sisestatavast rasvkoest olema elus ja terve. Vaid vigastamata rasvarakud kasvavad, hävinud rakud lagundatakse keha poolt.

Rasva siirdamineHabraste rasvarakkude võimalikult õrnaks eemaldamiseks rasvkoest kasutab innovatiivse veesurve meetodil põhinev rasvaimu protseduur vee õrnatoimelist jõudu. Peene lehvikukujulise veejoa survet on võimalik kohandada erinevatele sidekoe struktuuridele, mistõttu on võimalik eraldada just rasvarakke. Selline protseduur kaitseb ümbritsevat sidekudet, veresooni ja närve. Täpne veesurvel põhinev dissekteerimine on ennast juba tõestanud erinevates kirurgiavaldkondades. Veesurvega toestatud dissekteerimine on murranguline lahendus, kuna võrreldes tavapäraste lõikustehnikatega võib see vähendada lõikuse kestust, verekaotust, valu ja taastumisaega.

AquaShape® kasutab keharasva kahes etapis: esimeses etapis imetakse rasv keha nendest piirkondadest, kus seda ei soovita (reied, kõht, puusad). Vahetult pärast seda läbiviidavas teises etapis süstitakse rasv piirkondadesse (rasva siirdamine), kuhu soovitakse rohkem volüümi.

 

Kui palju rasva on oma rasvkoe siirdamiseks vaja?

See sõltub sellest, millised kehaosad ja millises ulatuses autoloogse rasvkoega täidetakse. Rindade loomulikuks suurendamiseks on vaja 150 kuni 300 ml ühe rinna kohta olenevalt rinna esialgsest suurusest.

 

Rasva siirdamine (lipofilling) – kui kaua tulemus püsib?

Põhimõte seisneb selles, et kehasse kasvanud rasv ei saa lihtsalt kaduda. Seega püsib tulemus elu lõpuni. Siiski sõltub aga siirdatud rasv, nagu teisedki kehas olevad rasvarakud, kehas esinevatest loomulikest kõikumistest. Ulatusliku kaalukaotuse või loomuliku vananemisprotsessi käigus kaotab keha ka siirdatud rasva – kas siis näost, rindadest või tuharatest.

 

Millistest kehaosadest on võimalik rasva imeda?

Rasva on võimalik imeda peaaegu igast kehaosast – eelistatult sealt, kus rasva on piisavalt. Kõige sagedamini eelistatakse kõhtu, puusasid, reisi, põlvi ja õlavarsi. Kuna veesurvel põhinev rasvaimu on väga õrn ja narkoosis olemise aeg lühike, soovivad patsiendid tihti ette võta mitu „probleemset piirkonda“ ühe protseduuri käigus. Seepärast ongi rasva siirdamine nagu kaks eraldi protseduuri ühes.

 

Rasva siirdamine – kui palju rasv pärast siirdamist kasvab?

Rasvarakud eemaldatakse õrnalt veesurve abil ja eemaldatakse. Sel viisil kogutud imepisikesi vees hulpivaid rasvaosakesi ei ole vaja tsentrifuugida. Esineb infiltratsioonivedelikuks nimetatavat jääkvedelikku, mis moodustab umbes 25–30% siirdatud rasvkoest. Seetõttu kaob paaril esimesel päeval umbes 25–30% volüümist – see vastab umbkaudselt infiltratsioonivedeliku kogusele, mis jäi siirdatud rasva.

Sellele järgneb kasvuetapp, mis kestab umbes 3 kuud. Umbes 76% (± 11%) rasvarakkudest (mis moodustavad nüüd umbes 70% volüümist) jäävad ellu, mis tähendab, et natuke üle 50% siirdatud kogusest tagab püsivalt suurenenud tulemuse. See tähendab, et siirdamisel tuleb arvestada, et alles jääb natuke üle poole siirdatud kogusest (mis koosneb rasvast JA infiltratsioonivedelikust). Iga AquaShape® ravimeetodit kasutav spetsialist teavitab Teid, et iga protseduuriga on võimalik saavutada umbes 1⁄2 korvi suurune suurendamine. Suurema volüümi saavutamiseks on vaja ka teist või kolmandat protseduuri.

 

Rasva siirdamise protseduurid

Rindade suurendamine rasva siirdamise abil.

Protseduuri muudab võimalikuks autoloogne rasv. Rasva siirdamine rindade suurendamiseks sobib eriti neile naistele, kes soovivad oma rindadele lisada loomulikku ja pikaajalist täidlust ilma kehasse võõrmaterjali sisestamata.

  • Loomuslikud rinnad (välimus ja tunne katsumisel)
  • Enamik rasvarakkudest jäävad ellu (kuni 87%)

 

Rindade rekonstrueerimine rasva siirdamise abil

Protseduur sobib naistele, kes soovivad pärast rinnavähki loomulikku rindade rekonstrueerimise võimalust, mis ei kaasa sünteetiliste materjalide sisestamist kehasse. Selle meetodi eelised on loomulikuna näivad rinnad ja pikaajaline tulemus. Autoloogse rasva abil rekonstrueeritud rinnad näevad välja ja tunduvad katsudes päris rindadena – rind on endiselt elastne ja liikuv. Ei esine immuunvastustega seotud probleemide riski (näiteks kapsli kontraktuuri ohtu, mis võib esineda silikoonimplantaatide korral).

 

Tuharate suurendamine rasva siirdamise abil

Suuremat ja ümaramat tuharapiirkonda soovivad inimesed saavad lasta tuharaid suurendada autoloogse rasvaga ega pea istuma sünteetilistel materjalidel.

  • Loomulik välimus ja tunne katsudes
  • Ei ole kõrvaltoimeid
  • Minimaalsed komplikatsioonid

 

Vaata videot, milles dr. Martin Adamson vastab sagedasti tekkivatele küsimustele seoses oma rasva siirdamise ehk lipofillingu operatsiooniga.

 

 

Kogemus on positiivne. Arstid ja personal abivalmid ja professionaalsed… Anneli

Kogemus on positiivne ja olen tulemusega rahul, imetlen oma rindu ja reisi. Haiglapersonal oli väga hoolitsev ja sõbralik. Arvasin, et taastumine on raske ja valulik, kuid kõik läks lihtsalt ja kiiresti. Dr Simmo on sõbralik, positiivne ja professionaalne… L.S

LOE TAGASISIDESID

Galerii enne / pärast piltidega

 

KÜSI LISAINFOT VÕI BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS