fbpx
rasva siirdamine

Rasva siirdamine ehk lipofilling on väga populaarne ja tänuväärne protseduur, mida on kasutatud üle maailma juba rohkem kui 20 aastat. Selle peamine eesmärk on lisada volüümi pehmetele kudedele. Rasva siirdamine on pop, sest protseduuriga kaasneb regenereerimise efekt, samuti on see väga madala riskiga.

Rasva siirdamine sobib paljudele kehaosadele: näole, rindadele ja tagumikule. Näonahka saab protseduuri abil noorendada. Näos annab lipofillingu abil rõhutada näiteks põski ja huuli ning tasandada kottis silmaaluseid. Rindade puhul on tegemist implantaatide alternatiiviga ning protseduuri abil on võimalik taastada ka büsti vähieelset ilmet. Tagumikku annab siirdada näiteks kõhust välja imetud rasva, et oma kurvid vahvamaks muuta!

 

Milleks rasva siirdamine hea on?

 • Aitab siluda operatsioonijärgseid ebatasasusi ja ebaatraktiivseid arme
 • Vähendab radiodermatiiti ehk kiirgusnahapõletikku
 • On suureks abiks valesti läinud kosmeetiliste operatsioonide parandamisel
 • Lisab nahale elastsust

 

Millega enne operatsiooni arvestama peaks?

 • Lipofilling võtab kauem aega kui näiteks täitesüstid. Olenevalt siirdatavast rasvahulgast varu aega ca 45 minutit kuni kolm tundi
 • Rasva siirdamine näopiirkonda nõuab vaid kohalikku tuimestust, kuid rinnad ja tagumik üldnarkoosi
 • Protseduur on veidi valus ning peale seda järgneb suure tõenäosusega ka mõningane paistetus
 • Võib minna 2-3 nädalat, et operatsioonist täielikult paraneda ning seejärel veel paar kuud kuni lõplik (ja püsiv!) tulemus näha on
 • Tarvis võib minna ka mitmeid protseduure, et parim tulemus saavutada

 

Kaua rasva siirdamise efekt kestab?

 • Osa siirdatud rasvast imendub operatsioonijärgsete kuude jooksul kehasse, seega süstitakse sageli esialgu rohkem kui tarvis. Kauem kestab siirdatud rasv näiteks nendes piirkondades, mida vähem liigutatakse (põsed ja näo keskosa)
 • Keha hormonaalsed muudatused mõjutavad siirdatud rasva hulka, samuti teeb seda kaalu langus- ja tõus
 • Rolli mängib ka apoptoos ehk rakkude suremine. See mõjutab rasvamäära vaid esimeste operatsioonijärgsete kuude jooksul
 • Suitsetamine vähendab rasva siirdamise mõju ja suurendab ka komplikatsioonide riski, eriti haavade paranemist

Hea uudis on, et see rasv, mis n-ö ellu jääb on permanentne!

 

The Health Clinicu kirurgi dr. Siim Simmo sõnul on esimesed kolm päeva kõige kriitilisemad. Selle ajaga tekivad uued väikesed veresooned, mille ülesanne on rasvarakkude verega varustamine. Need veresooned on esialgu väga õrnad. “Operatsioonijärgselt ei ole vaja ei massaaži ega muid lisaprotseduure, tarvis on lihtsalt rahu. Kui rasva on siirdatud tuharatesse, siis ei tohiks vähemalt kaks nädalat istuda. Ka ei ole soovitatav minna sauna, kuna kuumus kahjustab nahka ja nahaalust kudet ning värskelt siirdatud rasvarakkudele selline kuumus ei sobi,” selgitab Simmo.

Dr Simmo paneb südamele ka seda, et väga oluline on püsida oma õiges kaalus. “Kui peale rasvarakkude siirdamist kehakaal langeb, siis kaob sealt ka rasvkude. Ja vastupidi ‒ kui kaal tõuseb, kasvab ka siirdatud ala. Rindade ja tagumiku puhul pole kaalutõus probleemiks, kuid rasva siirdamisel näkku võib tekkida n-ö kuunäo efekt,” sõnab Simmo ning lisab, et trenni tuleb peale kolme nädala möödumist teha mõõdukalt. “Igapäevased operatsioonijärgsed jalutuskäigud on igati soovitatavad, eridieeti pidama ei pea ning toituma peaks ikka nii nagu varemgi.”

 

Rasva siirdamine rindadesse taastab vähieelse välimuse

Rinnavähk puudutab igal aastal Euroopa Liidus vähemalt 300 000 naisterahvast ja sageli on selle tulemuslikuks ravimeetodiks mastektoomia ehk rinnakoe eemaldamine. Rasva siirdamine rindadesse on üks võimalus rindu loomulikult rekonstrueerida.

 

Kuidas protseduur aidata saab?

 • Ühtlustab välimust – rinna suurus võib taastumisel veel muutuda
 • Tagab ehtsama tunnetuse – rasv pole nii jäik kui silikoon
 • Peidab märgid operatsioonist – võid välja näha sama nooruslik kui enne ravi

Lipofilling rindadesse aitab nii ühe rinna taastamisel või ka pärast täielikku mastektoomiat. Täielikult rekonstrueeritud rinda on võimalik rasva siirdamisega vormida võimalikult sarnaseks olemasolevaga. Kui on taasloodud mõlemad rinnad, tagab lipofilling neile loomulikuma välimuse.

 

Millist mõju avaldab rasva siirdamine rindadesse?

Üleliigset rasva on võimalik enda kasuks tööle panna, näiteks siirdada rindadesse rasva. 

Võrreldes implantaatidega, on rasva siirdamisel järgmised omadused:

 • Protseduur ei jäta arme ning taastumisaeg on lühem
 • Üks protseduur suurendab rindu üldjuhul poole korvi võrra
 • Hilisem muutus rindade suuruses võib tulla ainult kehakaalu muutusest
 • Soovitud suuruse saavutamiseks on võimalik protseduuri korrata
 • Aitab parandada rindade sümmeetriat ilma põhjaliku operatsioonita
 • Võimalik kombineerida silikoonidega, et tagada terviklikum tunne ja välimus

 

Implantaadid vs rasva siirdamine – milline on tulemus?

Kas Sa soovid suuremat büsti või tahad parandada lisaks ka rindade kuju ja sümmeetriat? 

Esmalt teadmiseks, et silikoon suurendab ning rasva siirdamine vormib. 

Rindade suurendamine implantaatide abil aitab lühema aja ja kergema vaevaga silmatorkavama tulemuse saavutada. Neile, kes eelistavad tagasihoidlikumat muutust, on siirdamine sobiv võimalus. Kindluse tagab see, et saavutatud suurus saab ainult muutuda kehakaalu langedes või tõustes.

Et rindade suurust veel rohkem muuta ning saavutada implantaatidega võrreldav volüümikus, tuleb rasva siirdamise protseduuri korrata. Kõik oleneb sellest, millist tulemust Sa soovid.

 

Implantaadid + rasva siirdamine?

Rindade suurendamine implantaatidega võimaldab ühe protseduuri abil korvi suurust muuta. Loomulikuma mulje saavutamiseks saab sama operatsiooni käigus teha ka rasva siirdamist. Nii on võimalik saavutada soovitud kuju, mida pelgalt silikoon ei võimalda. Tea, et alati ei ole kahte meetodit võimalik kombineerida. 

Silikoonile heidetakse ette jäikust, raskust, ebaloomulikku kuju ja „säilivuskuupäeva”. Tänapäevased saavutused on need probleemid enamjaolt kõrvaldanud ja rindade suurendamisest huvituvad naised võivad valida isikliku eelistuse ja kirurgi soovituse järgi. Iga keha ja soov on omamoodi ning koos leiame parima protseduuri!

NB! Õige lahenduse aitab leida arst konsultatsiooni käigus. 

 

Soovid rasva siirdamise kohta rohkem teada? Võta meiega ühendust ja tule konsultatsioonile!