fbpx
Rasvaimu

Rasvaimu tehakse eelkõige kosmeetilistel põhjustel. Teame ju küll ‒ sest see aitab lahti saada üleliigsest rasvast piirkonnas, kus seda üldse näha ei soovita. Näiteks tuharad, kintsud ja kõht, kuid ka kael, lõug jms. Millest pole aga nii palju räägitud, on rasvaimu vaadatuna meditsiinilisest vaatenurgast. Tänu sellele protseduurile saab ravida ka väga spetsiifilisi meditsiinilisi konditsioone. Kõigest sellest peatselt ka lähemalt.

Enne aga mõned olulised asjaolud, millele tuleb rõhku pöörata ‒ rasvaimu enne ja pärast kontekstis ei ole kaalulangetusmeetod, vaid võimalus oma keha vormida. Seega ei ole antud protseduuriga võimalik ravida rasvumist ega saavutada globaalsetele iluideaalidele vastavat modelli- või tipp-sportlaste nõtket ja lihaselist keha. Tegemist on pigem protseduuriga, mille abil on võimalik muuta või rõhutada oma loomulikku figuuri. Arvestada tuleb ka sellega, et paljusid naisi kimbutav tselluliidihulk võib protseduuri järgselt isegi suureneda.

 

5 meditsiinilist konditsiooni, mil rasvaimu aidata võib:

  • Lipoödeem on krooniline konditsioon, mil liigne vedelik koguneb kudedesse ning põhjustab seetõttu normaalset elutegevust pärssivat paistetust. Tavaliselt ilmneb see turse kätes või jalgades, rasvaimu kasutatakse seega mõnikord selleks, et vähendada paistetust, ebamugavust ja valu.
  • Günekomastia ehk rindade korrigeerimine meestel. Vahel koguneb rasv ka meesterahvastel rindade alla ja rasvaimuga on võimalik enne ja pärast look’i väga edukalt muuta.
  • Lipodüstroofia sündroom. See tähendab, et rasv koguneb ühte spetsiifilisse kehaossa ning kaob mõnest muust kehaosast täielikult. Rasvaimu abil saab seda ebatasasust aga tulemuslikult korrigeerida.
  • Ekstreemne kaalukaotus peale rasvumist. Rasvaimu on hea viis, et tasandada ebatasasusi ja -normaalsusi patsientidel, kes kaotavad rohkem kui 40 protsenti oma kehamassiindeksist.
  • Lipoomi ehk väikse healoomulise rasvkasvaja eemaldamiseks sobib rasvaimu väga hästi.

NB! Oluline on, et igasuguse protseduuri eelselt tuleb tutvuda selle iseärasuste, võimalike komplikatsioonide ja tulemuste ning kindlasti ka individuaalse sobivusega. Aruta oma soovid koos spetsialistiga läbi ning planeeri kogu protseduuriks (koos eel- ja järelkonsultatsioonidega) piisavalt aega ning energiat. Rasvaimu enne ja pärast kontekstis ei ole pelgalt kosmeetiline operatsioon, vaid sellel on ka tähtis meditsiiniline roll kanda.

 

Loe kindlasti ka rasvaimu kohta kõhupiirkonnast, tutvu 10 faktiga, mida enne protseduurile minekut peaks teadma ning uuri ka selle kohta, kuidas operatsiooni hind kujuneb.

Tekkis küsimusi või üksikasjalikum huvi? Võta meiega ühendust.