fbpx
Липофилинг

Oma rasva kasutamine rindade suurendamiseks on võrdlemisi hiljutine, samas efektiivne kirurgiline meetod. Kuid nagu igal protseduuril, on sellel omad head ja vead. Kui valida rindade suurendamine oma rasvaga, siis mida täpselt silmas pidada?

 

Mida näitavad uuringud?

Rindade suurendamine rasvaga pole ainult oma välimuse kujundamine, vaid ka abimeetod neile, kes seda näiteks pärast rinnavähki vajavad. Erinevaid huvilisi silmas pidades on Beautiful ABC koostanud põhjaliku materjali protseduurist, mis toob nii pildis kui andmetes üksikasjaliselt välja iga selle tahu.

Koostamises on kasutatud erinevaid allikaid ja patsientide kogemustel põhinevaid uuringuid. Materjal võtab kokku protseduuri plussid ja miinused. Toome need käesolevas artiklis ka omapoolse kommentaariga välja.

 

Plussid

  • Vormindab nii rasva siirdamise siht- kui lähtekohta. Soovimatuid rasvavolte on võimalik ära kasutada seal, kus sulle sobib.
  • Tulemused püsivad. Rasva hulk muutub ainult kardinaalse kehakaalu muutusega.
  • Kasutatud on loomulikku materjali. Ei hõlma välise materjali siirdamist.
  • Operatsioon on kiire, väheste ebamugavustega ja kiire taastumisega. Operatsioonijärgselt võib esineda ainult ajutist tuimust, sinikaid või kerget paistetust.
  • Minimaalselt invasiivne, vähese komplikatsiooniriskiga – eelkõige kuna on kasutatud „oma materjali”.
  • Väike armivõimalus siirdamise lähtekohas, sihtkohas puudub see täielikult.
  • Pehmendab nahka – pluss igaühele, eelkõige kasulik neile, kes on läbinud vähiravi.

 

Miinused

  • Täieliku sümmeetria tagamiseks võib olla vajalik protseduuri korrata.
  • Rindade suurendamine oma rasvaga ei taasta nahakahjustust ehk suuri venitusi või volte.
  • Väga saledatel naistel pole protseduuri võimalik teostada, kuna puuduvad piirkonnad, kust saaks rasva probleemideta ja küllaldasel hulgal eemaldada.

Suured muutused hormoonides või kehakaalus võivad hiljem rindu suurendada või kahandada.

 

Mida näitab meie kogemus?

Märksõna, mida kõige enam rindadesse rasva siirdamise kohta võib kasutada on „loomulikkus”. See aga tähendab nii üht positiivsemat kui ka negatiivsemat külge.

Positiivne on see, et siirdamisjärgselt pole võimalik tunnetuselt eristada oma uues suuruses rindu eelnevast rinnapartiist. Võrreldes teise võimalusega oma rindu suurendada, silikoonidega, ei jää rinnad pärast protseduuri jäigemaks ega tundu oluliselt raskemad. Tehnoloogia areng on õnneks neid omadusi implantaatide puhul ka vähendanud.

Negatiivsem pool on see, et rasva siirdamisega on võimalik ühekordselt rindu suurendada ainult poole korvi võrra. Kui sinu sooviks on palju suurem korvisuurus, on paremaks valikuks silikoonid.

 

Rindade suurendamine rasvaga on komplikatsioonivaene protseduur

Oma keha korrigeerimine nõuab teadlikkust. Materjalid protseduuride kohta on ainult abivahend, tõeline otsus selgub alles konsulteerides arstiga, kes saab lähemalt tutvustada kõiki võimalusi ja pakkuda sulle just kõige sobivamat.

Mida aga nii uuringud kui ka meie kogemused on näidanud, on see, et rindade suurendamine oma rasvaga omab palju eeliseid ja vähe komplikatsioone.

Loe lisaks: „Lipofilling ehk kuidas saada kurvid, mida oled alati ihaldanud”