Rindade suurendamine aktiivse elustiiliga naistel: mida arvesse võtta?
rindade suurendamine

Kas ja kui mõttekas on rindade suurendamine naistel, kes tegelevad igapäevaselt spordiga? Ja mitte vaid atleedid ja maratonifanaatikud, vaid ka naised, kes naudivad niisama jooksmist, tennist, aeroobikat vms. Füüsiliselt aktiivsemate naiste büst on laugem, sest trenn on ära “söönud” enamuse nende rasvarakkudest, millest rind ju suuresti koosnebki. See võib laastavalt mõjuda naisterahva enesehinnangule ja -tundele.

Kreeka legendi järgi lõikasid Amazoni naissõdalased maha oma parema rinna, et paremini oda käsitleda ja küttida. Kõlab paradoksaalselt, eks? Füüsiliselt aktiivsemad naised kipuvad oma rinnasuurust ju pigem vähendama, mitte suurendama. Et oleks parem trenni teha.

Kuid, võib juhtuda, ja enamjaolt nii lähebki, et trenni tehes väheneb rasvkude ning rind muutub lamedamaks. Seda annab õnneks tänapäeval plastilise kirurgia abil korrigeerida. Füüsiliselt aktiivsed naised, kes kaaluvad rindade suurendamist, peaksid arvesse võtma aga mõndasid olulisi asjaolusid.

 

Rindade suurendamine: millega end kurssi viia?

The Health Clinicu kirurgi dr. Siim Simmo kinnitusel on rinnasuurendus plastikakirurgias enim soovitud operatsioon.

“The Health Clinicus on Eesti suurim valik erinevaid implantaate, samuti pole me seotud ühegi konkreetse firmaga, mis annab meile eelise soovitada igale patsiendile just talle enim sobivaid lahendusi,” räägib Simmo ning jätkab: “Laias laastus jagunevad implantaadid ümarateks ja anatoomilisteks. Anatoomilised on loomulikumad ja jäävad rohkem n-ö varju, ümarad tõusevad jällegi rohkem esile täites rinna ülaosa, mida paljud soovivad”.

“Implantaate saab asetada osaliselt lihase alla ja lihase peale. Selle, kuhu implantaat sobib, räägime iga patsiendiga individuaalselt läbi. Implantaatide suurused on aastatega kasvanud, kuid tuletan meelde, et liiga suur implantaat ei jää alati ilus. Veidi väiksem suurus võib lõpptulemusena isegi suurem välja paista, kuna see harmoneerub kehaga paremini,” selgitab Simmo ja lisab: “Enne konsultatsioonile tulekut soovitan mõningase kodutöö ise ära teha: milline suurus meeldib, mis mark, kuhu implantaati asetada jms, sest vastasel juhul tekib esmase konsultatsiooni käigus informatsiooni üleküllus, mis takistab õigetele asjadele keskendumist”.

 

Millist suurust Sa soovid?

Kogemus näitab, et üldiselt soovitakse suuremaid rindu. Ja seda eriti naiste puhul, kes aktiivselt trenniga tegelevad, kuid soovivad siiski naiselikku büsti.

Implantaatide suurused on kuupsentimeetrites, kuid poodides müüakse rinnahoidjaid korvi suuruse järgi (mis sõltub tihti omakorda veel tootjast ja brändist).

Aktiivne naisterahvas soovib (eeldatavalt) olemasolevast büstist küll suuremat, kuid siiski mitte väga, kuna see võib sportimist takistada. Ka üleüldine trend näitab, et rindade suurendamine tähendab pigem tagasihoidlikku muudatust.

 

Kuhu Sa soovid, et implantaat paigutatakse?

On kaks võimalust: kas rinnalihase peale või selle taha. Senimaani oli domineerivaks praktikaks implantaadi paigaldamine olemasoleva koe taha, lihase peale. Antud viis tundub sobivat hästi naistele, kellele meeldib jõutrenni teha.

Lihase taha paigaldatud implantaat võib näha loomulikum välja, sest seda katab rohkem oma naturaalne kude. Viimase variandi puhul tuleb arvestada sellega, et trenni ei saa rindade piirkonnas peale operatsiooni teha vähemalt paar kuud.

 

Proportsioonid peavad paigas olema

Kui Sul on kitsas rindkere, siis Sa peaksid kaaluma rinda tõstvaid implantaate. Kui Sul on laiem rindkere, siis sobivad jällegi paremini laiema läbimõõduga implantaadid, et ei jääks muljet justkui oleks rindade vahe liiga suur.

Olulisi nüansse on (individuaalses plaanis) veelgi, millega tuleb enne ja pärast protseduuri arvestada. Aruta need kindlasti oma kirurgiga konsultatsiooni käigus läbi.

 

Loe lisaks rindade suurendamise kohta ning tutvu müütidega lipofillingu teemadel.

 

Kui rindade suurendamine tekitas Sinus huvi, siis võta meiega kindlasti ühendust ja tule konsultatsioonile!