fbpx
rinnasuurendusoperatsioon

Rinnasuurendusoperatsioon on paljude naiste unistus. Kuid operatsioon, mille käigus paigaldatakse silikoonist implantaadid, tundub hirmutav ning ka hind pole kuigi odav, siis otsitakse sageli abi alternatiivsetest meetoditest. Et teemat rohkem avada ja hirme ja muresid maandada, räägime täna rinnasuurendusoperatsioonist lähemalt. 

 

Liiga ilus, et olla tõsi?

Interneti vahendusel pakuvad veebipoed mitmeid preparaate, mis väidavad kõik, et neid manustades langeb Sinu kehakaal ilma dieedi ja trennita kohati lausa 6-12 kg kuus. Ehkki tarbijakaitseamet on inimesi taoliste liigilusate lubaduste eest hoiatanud, leidub siiski ka neid, kes imedesse usuvad. 

Sama lugu on ka rindade suuren­damist lubavate geelide, tablettide ja kreemidega. Nagu üks arst tabavalt märkis: „Kui need toimiksid, siis poleks rinnasuurendus kogu maailmas levinuim ilu­kirurgiline protseduur.“ Veidraid mooduseid on teisigi, näiteks lubab üks meetod 10 päevaga suurendada rinnaümbermõõtu kolme sentimeetri võrra, kui kuulata muusikat, millesse on peidetud lapse nutt.

 

Rinnasuurendusoperatsioon tõstab enesehinnangut 

Kui välja arvata vaimsed tegurid (madal enesehinnang ning sellest põhjustatud depressioon) ja esteetika, siis otsest tarvidust rindade suurendamiseks ei ole. Näiteks ei pea kartma, et laps jääb nälga, kui emal on väikesed rinnad. Rinnad koosnevad enamjaolt rasvkoest, millel ei ole piima tekkimisele mitte mingisugust mõju. Samamoodi ei aita lapse toitmisele kaasa rinna sisse paigaldatud silikoon.

Rinnasuurendus võib aga psüühikale tohutut mõju avaldada. Paljud naised kirjeldavad, et pärast operatsiooni tundsid nad end sootuks uue inimesena. Naasis usk, et nad on veetlevad ja atraktiivsed. Rindade suurendamine vaevalt mõnd lähisuhet paremaks on muutnud, küll aga on see tõstnud naise enesehinnangut ning seeläbi ka paarisuhet parandanud.

 

Ole ettevaatlik ja pea piiri!

Kirurgi jaoks pole otseselt vahet, kui suure implantaadi ta paigaldab, kuigi ka rindade suurendamise operatsioonil on sõltuvalt inimese anatoomiast omad piirangud. Parem on jääda mõistlikkuse piiridesse. Muidu võib juhtuda, et Sa tunned end pärast operatsiooni oma uues kehas ebamugavalt. 

Rinnasuurendus aktiivse elustiiliga naistel: mida arvesse võtta?

Kas ja kui mõttekas on aga rinnasuurendusoperatsioon naistel, kes tegelevad igapäevaselt spordiga? Ja mitte vaid atleedid ja maratonifanaatikud, vaid ka naised, kes naudivad niisama jooksmist, tennist, aeroobikat jms. 

Füüsiliselt aktiivsemate naiste büst on laugem, sest trenn on ära “söönud” enamuse nende rasvarakkudest, millest rind ju suuresti koosnebki. See võib laastavalt mõjuda naisterahva enesehinnangule ja -tundele.

Probleemi saab õnneks plastilise kirurgia abil lahendada. Füüsiliselt aktiivsed naised, kes kaaluvad rindade suurendamist, peaksid arvesse võtma aga mõndasid olulisi asjaolusid. Kirjutame neist nüüd lähemalt. 

 

Millega end kurssi viia?

The Health Clinicu kirurgi dr. Siim Simmo kinnitusel on rinnasuurendus plastilises kirurgias enim soovitud operatsioon.

“The Health Clinicus on Eesti suurim valik erinevaid implantaate, samuti pole me seotud ühegi konkreetse firmaga, mis annab meile eelise soovitada igale patsiendile just talle enim sobivaid lahendusi,” räägib Simmo ning jätkab: “Laias laastus jagunevad implantaadid ümarateks ja anatoomilisteks. Anatoomilised on loomulikumad ja jäävad rohkem n-ö varju, ümarad tõusevad jällegi rohkem esile täites rinna ülaosa, mida paljud soovivad.”

“Implantaate saab asetada osaliselt lihase alla ja lihase peale. Selle, kuhu implantaat sobib, räägime iga patsiendiga individuaalselt läbi. Implantaatide suurused on aastatega kasvanud, kuid tuletan meelde, et liiga suur implantaat ei jää alati ilus. Veidi väiksem suurus võib lõpptulemusena isegi suurem välja paista, kuna see harmoneerub kehaga paremini,” selgitab Simmo ja lisab: “Enne konsultatsioonile tulekut soovitan mõningase kodutöö ise ära teha: milline suurus meeldib, mis mark, kuhu implantaati asetada jms, sest vastasel juhul tekib esmase konsultatsiooni käigus informatsiooni üleküllus, mis takistab õigetele asjadele keskendumist”.

 

Millist suurust Sa soovid?

Nii meie kui ka globaalne kogemus näitab, et üldiselt soovivad naised suuremaid rindu. Ja seda eriti siis, kui tegeletakse aktiivselt küll trenniga, kuid soovitakse siiski ka naiselikku büsti.

Implantaatide suurused on kuupsentimeetrites, kuid poodides müüakse rinnahoidjaid korvi suuruse järgi (mis sõltub tihti omakorda veel tootjast ja brändist).

Aktiivne naisterahvas soovib (eeldatavalt) olemasolevast büstist küll suuremat, kuid siiski mitte oluliselt, kuna see võib sportimist takistada. Ka üleüldine trend näitab, et rindade suurendamine tähendab pigem tagasihoidlikku muudatust.

 

Kuhu Sa soovid, et implantaat paigutatakse?

On kaks võimalust: kas rinnalihase peale või selle taha. Senimaani oli domineerivaks praktikaks implantaadi paigaldamine olemasoleva koe taha, lihase peale. Antud viis tundub sobivat hästi naistele, kellele meeldib jõutrenni teha.

Lihase taha paigaldatud implantaat võib näha loomulikum välja, sest seda katab rohkem oma naturaalne kude. Viimase variandi puhul tuleb arvestada sellega, et trenni ei saa rindade piirkonnas peale operatsiooni teha vähemalt paar kuud.

 

Proportsioonid peavad paigas olema

Kui Sul on kitsas rindkere, siis Sa peaksid kaaluma rinda tõstvaid implantaate. Kui Sul on laiem rindkere, siis sobivad jällegi paremini laiema läbimõõduga implantaadid, et ei jääks muljet justkui oleks rindade vahe liiga suur.

Olulisi nüansse on (individuaalses plaanis) veelgi, millega tuleb enne ja pärast protseduuri arvestada. Aruta need kindlasti oma kirurgiga konsultatsiooni käigus läbi.

 

Kui rinnasuurendusoperatsioon tekitas Sinus huvi, siis võta meiega kindlasti ühendust ja tule konsultatsioonile!