fbpx
Silikoni-implantit

Plastiline kirurgia täiustub igapäevaselt, muutudes efektiivsemaks, turvalisemaks ja mugavamaks. Näiteks silikoonimplantaadid ja rindade suurendamine on märksõnad, mis võivad valdkonda mainides üsna kiirelt pähe tulla.

Rinnad on meie kultuuris kuum teema, eriti kui ilukirurgia on seotud. Mida sealjuures väga ei teadvustata, on see, et rinnaimplantaatide näol on tegemist pika ajalooga leiutisega, mis on toonud positiivseid muutusi juba mitmele naispõlvkonnale.

 

4 üllatavat fakti silikoonimplantaatidest:

  • Ligi 60 aastat vana leiutis – silikoonimplantaadid leiutati ja võeti kasutusele kuuekümnendate aastate alguses ja on selle aja jooksul läbi teinud suure arengu. Selle aja jooksul on rindade suurendamise protseduuri läbinud miljonid naisterahvad.
  • Üks kahest võimalusest – lisaks silikoonimplantaatidele on maailmas levinud ka Prantsusmaal leiutatud implantaadid, mis sisaldavad füsioloogilist lahust. Nendega võrreldes on silikooni eelis vähesem lekkimisvõimalus ja inimkehale sarnane tunnetus. Leiutamisest saadik on need võimalused ka omal moel konkureerinud, nõudes eelise nimel regulaarselt uuendusi.
  • On populaarne pärast laste saamist. Kuigi kahekümnendates naisterahvad moodustavad suure osa rindade suurendamise protseduuri läbinutest, on teine suur grupp 30-40. eluaastates naisterahvad, kes soovivad pärast rasedust ja imetamist oma rindade endist suurust ja välimust taastada.
  • On abiks rinnavähist paranenutele. Rinnavähk võib paraku muuta hädavajalikuks kas osalise või täieliku mastektoomia, ehk rinnakude eemaldamise. Nii silikoonimplantaadid kui ka rasvasiirdamine on aidanud naisterahvaid, kes on soovinud oma välimuse taastamist.

Loe lisaks meie poolt pakutavatest kõrgtehnoloogilistest silikoonimplantaatidest – B-Lite.

 

Modernsed silikoonimplantaadid on vaid üks näide

Kõrgtehnoloogia pole ainuke osa arengust, kõvasti on muutunud ka suhtumine. „Vigade” aktsepteerimise kõrval enda välimuses on täiesti loomulik ka enda välimust soovi korral kujundada. Kuulsused jagavad vabalt enda muljeid iluprotseduuridest. Mõni kirurgiline värskendus või muutus enda välimuses on jõustav ja positiivne samm.

Hea näide arengust on see, et loomulikkus on ideaal, ka näiteks rindade suurendamisel või näo muutmisel. Kõik ju tunneme lugusid enda büsti täispumbanud või nina kitsaks viilinud kuulsustest, aga see on siiski harvaesinev ekstreemsus. Olgu selleks silikoonimplantaadid või ninalõikus, tänapäeval soovivad inimesed lihtsalt enda tõelist mina esile tuua, mitte end mõne kinnisidee järgi lõpmatuseni kujundada.

Loe lisaks: „Mida sisaldab silikoonide hind?”