fbpx

Merily on 32-aastane naine, täiskohaga pisipoja ema, kelle hobiks on vlogimine ehk iganädalased videopostitused enda elust ja tegemistest. Väikelapse emana on magamata ööd näole oma jälje jätnud, mistõttu tuli Merily Health Clinicusse dermatoveneroloog Elo Kuuma konsultatsioonile sooviga saada silmaümbruse kortsudest ning lisada volüümi kitsale ülahuulele.

 

Kuidas ja millal jõudsid ilusüstideni?

Mulle jäi sotsiaalmeedias silma, et mitmed tüdrukud on lasknud huuli suurendada. Ka minu tutvustringkonnas on ilusüste teinud naisi, kes on tulemustega väga rahul. Kuna mul oli ülahuul tunduvalt peenem kui alahuul, siis tahtsin saavutada nende vahel tasakaalu. Minu esimene ilusüst jäi aastatetagusesse aega, ja tookord oli sooviks lisada huultesse volüümi.

 

Missuguseid ilusüste teinud oled?

Põhiliselt olen kõige rohkem lasknud huuli korrigeerida ja täitnud naerukortse. Olen teinud ka botuliintoksiinisüste nn silmaümbruse “kanavarvaste” silumiseks ning lasknud korra teha täitesüste ka põskedesse.

 

Mille järgi valid kliinikut, kus ilusüste teha?

Oluline on tegijate kogemus ning loomulik tulemus. Väga oluline on minu jaoks ka see, kes teeb protseduuri ja missugune käekiri tal on. Erinevad arstid ja õed kasutavad erinevaid meetodeid ning tulemused on erinevad. Kindlasti peaks protseduuri läbiviija olema vastava kvalifikatsiooniga. Oli sümpaatne, et health Clinicus viis protseduuri läbi mitte lihtsalt üldarst või õde, vaid dermatoveneroloog: inimene, kes ongi nahaekspert.

 

Täitesüstid kanüüliga põskedesse ja huultesse: Merily kogemus 1

Kas ja kuidas on Sinu ilusüstide/kliinikute kogemused teinetesest eristunud?

Mul on olnud erinevate kliinikute täiesti erinevad kogemused. Ühes kliinikus sai protseduur tehtud 15 minutiga. Puudus igasugune konsultatsioon. Tehti lihtsalt paar süsti huultesse ja suunati kabinetist älja.

Teises kliinikus tegin sama protseduuri, ent tol korral kestis see 40 minutit. Protseduuri käigus mõõdeti, räägiti järelhooldusest, võeti minu kui kliendi jaoks aega ning tulemus oli palju positiivsem. Pooldan kliinikut, kus minu jaoks võetakse aega.

Kas ilusüstide tegemine on valus?

Kogemused on olnud erinevad, ka väga valulikud. Seepärast eelistan, et tuimestav aine on juba süstis sees. Enne protseduuri huultele kantav tuimestav geel on samuti elupäästja.

Health Clinicu dermatoveneroloog Elo Kuum tegi huulte süstimist kanüüli abil ja protseduur ei olnud pooltki nii valus, kui süstides. Huultesse süstiti mulle 1 ml Pluryal Volume`i.

 

Kui tihti oled süste teinud?

Olen teinud ilusüste aasta või pooleteise tagant, mil olen märganud, et tulemus hakkab taanduma. Viimased kaks aastat pole lasknud midagi teha, kuna sain vahepeal emaks.

 

Täitesüstid kanüüliga põskedesse ja huultesse: Merily kogemus 2 

Räägi lähemalt oma kogemusest Health Clinicus.

Tegime kokku kolm protseduuri.

Botuliintoksiiniga siluti silmade ümbruses olevaid kanavarbaid ning huuli, mis olid aastatega kaotanud volüümi. Soovisin siluda ka suu ümbruses olevaid naerukortse, kuid konsultatsiooni käigus andis dr Kuum soovituse naerukortsude vähendamiseks pinguldada hoopis põski. Suuümbruse kortsud ja vajumine on tingitud naha lõtvumisest, seetõttu proovisime nahka rohkem üles tõsta ja pinguldada. Nii süstiti põsesarnade piirkonda 1 ml Volume`i.

Esimakordselt tehti mulle täitesüstid kanüüliga. Esmalt tehti huulde süstlaga väike auk, seejärel paigaldati peenike kanüül, mille kaudu süstiti aine (mis toodet/materjali kasutati, paar sõna ka selle kohta)huultesse. Minu üllatuseks oli see oluliselt valuvaesem kui süstlaga protseduur. Märkasin ka koheselt, et tulemus jäi palju ühtlasem ja loomulikum. Ka põskede süstimine toimus kanüüli abil ning siis ei kasutanud me tuimestavat geeli üldse ning see ei olnud ka vajalik. Tunne oli küll imelik, kuid taas oluliselt vähem valulik kui mitmekordne süstlaga torkimine.

Julgustan kindlasti erialaspetsialistiga enne protseduuri nõu pidama. Sageli ei ole meie enda teadmised piisavad ja sõbrannade soovitused ei pruugi meile üks-ühele sobida. Dr Kuum kuulas mu mured ära ja pakkus kiirelt välja, mis oleks soovitud tulemuse saavutamiseks parim viis.

 

Täitesüstid kanüüliga põskedesse ja huultesse: Merily kogemus 3

 

Millal tuleks Sinu meelest ilusüstide tegemise peale mõelda?

Kui miski hakkab väga häirima, siis tasub minna konsultatsioonile. Kasvõi sellepärast, et ehk saab probleemi – näiteks sügava kurjusekortsu –  tekkimist ennetada.

Sageli ei olegi käik ühekordne, vaid pannakse paika pikem raviplaan, kuidas vananemise või väsimuse märkidele pidurit tõmmata. Juukseid me ju värvime ja massaažis käime – sama oluline on oma näonaha toonuse eest hoolt kanda.

 

 

Täitesüstid kanüüliga põskedesse ja huultesse: Merily kogemus 4

 

Vaata Merily Health Clinicu kogemust ka videopildis:
Vajuta siia!