Toitumiscoaching

Toitumiscoaching

Toitumiscoaching annab praktilised tööriistad iseseisvaks tegutsemiseks!

Health Clinic pakub uudset toitumisnõustamise coachingut, millesse on koondatud erinevad tõenduspõhised meetodid, mis aitavad luua püsivaid muutusi elustiilis ja mõttemallides ning toetada paremat tervist ja kehakompositsiooni. On nii palju olulist, mida Sa saad ise parema enesetunde jaoks ära teha.

Toitumisnõustamise paketi kõige olulisem osa on individuaalne lähenemine. Ühiselt loome püsivad ja kasulikud elustiili harjumused. Anname Sulle praktilised tööriistad oma toitumise ja liikumisega seotud valikute tegemiseks.

Meie kliiniline toitumisterapeut Maarja Lember töötab erinevate toitumisalaste probleemidega ning näeb oma praktikas, kuidas ka väikesed muutused igapäevastes harjumustes loovad tulemusi, millel on mõõdetav mõju tervisele.

 

Ülekaal on üha levinum mure

Tervise Arengu Instituudi uuringud näitavad, et ülekaalulisus on probleemiks pea igas peres. Ainuüksi 2014. aastal tehtud uuringu kohaselt on 32,5% inimestest ülekaalus, pea 20% rasvunud.

Uuringud aga näitavad ka seda, et lühiajalised piirangutega kaalulanguse dieedid ei ole tulemuslikud. Enne radikaalsete kaalulangetusmeetoditega alustamist tuleks vaadata üle oma elustiili alustalad ja toitumise põhitõed. Oluline on silmas pidada, et iga inimene on individuaalne, ning coaching võimaldabki just Sulle sobiva lähenemise leida.

toitumiscoaching

 

Milline on sagedasem probleem toidusedeli koostamisel?

Me kipume unustama söömast kiudainerikkaid toite ja liialdama magusa ning snäkkidega.

Taimsetes toitudes leiduvad kiudained suurendavad maos toidukördi mahtu, tekitades sellega kestvama täiskõhutunde, mis omakorda aitab kontrollida söödavaid toidukoguseid ja läbi selle vähendada toiduenergia tarbimist. Riiklike toitumissoovituste kohaselt peaks täiskasvanud inimene tarbima minimaalselt 25 grammi kiudaineid päevas, samas on uuringud näidanud, et tõstes katsealuste kiudainete kogust ainuüksi 14 grammini päevas, vähenes toiduenergia tarbimine juba 10% võrra.

Anname Sulle esimese lihtsa võtte oma toidusedeli muutmisel. Söö igapäevaselt rohkem köögi-, puu-, kaunvilju, marju ning teraviljatoodetest eelista täisteratooteid.


“Eestlased kipuvad unustama puu- ja köögivilju ning liialdama magusa, suhkru ja snäkkidega.”

Toitumiscoaching – kellele ja milleks?

Meie lähenemine on uudne, sest me

  • põhineme tõenduspõhistel meetoditel
  • läheneme igale inimesele individuaalselt
  • aitame luua jäädavaid muutusi parendamaks toitumisharjumusi ja söömiskäitumist
  • toetame püsivat muutust kehakaalus ja kehakompositsioonis

Pakett sisaldab:

  • 5 konsultatsiooni (45-90 min) toitumisterapeudiga keskmiselt 3 kuu jooksul
  • Näidustuse korral on võimalik lisaks tellida vereanalüüsi tegemine

 

Toitumiscoaching koos kaalulangetusravimitega

Kui liigset kehakaalu on väga palju, siis on lisaks toitumiscoachingule võimalik samaaegne kaalulangetusravimite kasutamine. Semaglutiidi kasutamisega on võimalik suurem kaalulangus kui ainult elustiilialase nõustamisega. Lisaks aitab semaglutiid vähendada söögiisu, mille toel on lihtsam enda harjumustesse muudatusi sisse viia.

Kuna toitumiscoaching tegeleb süvitsi individuaalsete ülekaalu tekkepõhjustega ning annab tööriistad, mis tagavad pikaajalised muudatused söömis- ja liikumisharjumustes, siis aitab see tagada, et madalam kehakaal säilib aastaid ja mitte ainult ravimi kasutamise ajal. Lisaks tagab läbimõeldud toitumine ja liikumine parema kehakompositsiooni ning väheneb mitmete krooniliste haiguste tekkerisk –  neid võite ainult ravimi võtmisega ei saavutata. Lisainfot semaglutiidi kohta leita SIIT.

Toitumiscoaching – kellele ja milleks?​

Toitumiscoachingu 4 olulist võitu

1. Paremad teadmised toitumisest
2. Oskus püsivalt muuta harjumusi, et parandada tervist ja vormi
3. Suurem teadlikkus sellest, kuidas tuvastada ja reguleerida söömisega seonduvaid emotsioone
4. Oskus ise oma tervisenäitajate parandamises kaasa rääkida

“Eesmärk ei ole kindel kaalunumber,
vaid püsivad muutused tervisekäitumises.”

 

Pakume Sulle raha tagasi

Meie programm on rajatud tõenduspõhisust omavatele ja praktikas laialt kasutusel olevatele strateegiatele, mis toetavad inimest ise oma igapäevaelus muutusi tegema ja neid püsivalt rakendama, et saavutada ja hoida soovitud eesmärke. Näeme, et muutused harjumustes loovad tulemusi, millel on mõõdetav mõju tervisele.

Kui coaching ei vasta mingil põhjusel Sinu ootustele, pakume võimalust peale 1. konsultatsiooni teenuse eest raha tagasi küsida. Nii ei ole programmis osaledes midagi kaotada, kui metoodika ei sobi.

Toitumiscoachingu paketi hind 690.- 
Esimese konsultatsiooni hind 99.-

* Toitumiscoachingu paketi hind kaalulangetusravimiga 1290.-

Kes on Maarja Lember?

Maarja Lember on sertifitseeritud kliiniline toitumisterapeut, kes töötab lisaks Health Clinicule ka Tallinna Lastehaiglas ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Erialase hariduse on ta omandanud Inglismaal Surrey Ülikoolis.

Maarja on Eesti Kliinilise Toitmise Seltsi tegevliige, toitumisnõustajate ja toitumisterapeutide kutsestandardi hindamiskomisjoni liige ning külalislektor.

Toitumiscoaching 1
Loe Maarja Lemberi blogiartiklist täpsemalt, kuidas coaching aitab Sul uue elustiiliga algust teha. Artikli juurde.


Vaata ka videot, milles Hander Latt räägib, miks ta toitumiscoachingusse tuli, mida ta selle käigus enda kohta teada sai ning kuidas tema toitumiskäitumine tänaseks muutunud on.