fbpx
trendid ilukirurgias

Tere tulemast uude aastakümnesse! Üheskoos dekaadi vahetumisega on oodata innovatsioone igas suuremas valdkonnas tehnoloogiast meditsiinini ning ilukirurgia ja -protseduurid ei ole siin erandiks. Uurime lähemalt, milliseid põnevaid trende on oodata aastal 2020.

 

Botoxi kreem

Üks kõige uuemaid innovatsioone kosmeetilises kirurgias on Botoxi kreem, mida hetkel Euroopas testitakse ning mis jõuab USA turule juba käesoleval aastal. See mitte-invasiivne botuliintoksiini iteratsioon hõlmab endas arsti poolt patsiendi näonahale määritavat kreemi, mis lõdvestab näo lihaseid ning silub kortse, mis tekivad pikaajaliste ja korduvate näo miimiliste liigutuste tagajärjel.

Uudne kreem on revolutsiooniline, sest protseduuriga ei kaasne süste, paistetust ega taastumise aega, mis on peamised kaebused taoliste protseduuride puhul. Suure tõenäosusega saab sellest väga populaarne protseduur, sest patsiendid on alati otsingul saavutamaks Botoxiga kaasnevat efekti kuid seda ilma süstaldeta. Mitte-invasiivsed protseduurid nagu fillerid ja tavaline botuliintoksiin on juba täna tegemas tohutut kasvu ning ekspertide hinnangul saavad sellised iluprotseduurid 2020ndatel veelgi suurema hoo sisse.

Hetkel ei ole veel teada, millal täpselt uus toode Euroopa turule jõuab, kuid saame lubada, et selle päeva saabudes olete esimeste seas kes sellest uuendusest kuulevad.

 

Rinnaimplantaatide vahetamine väiksemate vastu

On üha kasvav trend, et naised lasevad oma rinnaimplantaadid välja vahetada väiksemate vastu. Ühiskonnas on laiemalt toimumas nihe selles suunas, kus naised hindavad rohkem loomulikku kehakuju ning seetõttu soovitakse ka väiksemaid rinnaimplantaate. Keha proportsioonide hindamisel liigutakse taas naturaalsuse poole ning see on väga tervitatav.

Väiksemate implantaatide kasuks otsustavad üha enam ka need naised, kes teostavad rinnasuurendusoperatsiooni esimest korda. The Health Clinicu rinnaoperatsioonide spetsialistid dr. Jaan Troost ning dr. Siim Simmo jagavad ühiselt sarnast arvamust ning on oma praktikas alati soovitanud keha proportsioonidele paremini istuvaid implantaate ning üldjuhul on need patsiendi eelistustest mõnevõrra väiksemad. Naiste eelistuste muutumine muudab nüüd kirurgi ja patsiendi visioone lähedasemaks.

 

Tagasihoidlikumad muudatused

Tihtipeale seostatakse plastikakirurgiat drastilisi muutusi toova facelifti (näo ringlõikus) operatsiooniga, kuid üha enam liigutakse selles suunas, et patsiendid ei soovi ühe operatsiooniga nii suuri muudatusi ellu viia, vaid soovivad seda teha järk järgult. Soovitakse loomulikumat tulemust tagasihoidlikemate parendustega – seda nii näo kui ka keha protseduurides.

Hiljutises intervjuus tõdes Beverly Hillsi plastikakirurg dr. Simon Ourian, et mõned aastad tagasi soovisid patsiendid veel väga dramaatilisi muudatusi, nüüd aga inimesed mõistavad paremini, et alati pole rohkem parem. „On väga värskendav näha patsiente, kes soovivad teha väiksemaid korrigeerimisi etapikaupa. Et nad näeksid endiselt välja nagu nad ise, kuid lihtsalt värskemad“.

 

Populaarsed iluoperatsioonid

Mis on 3 kõige populaarsemat iluoperatsiooni maailmas, mis on jätkuvalt edetabeli tipus ning ei plaani sealt lahkuda ka uuel aastakümnel? Alustame edetabeli lõpust ehk kolmandalt kohalt – selleks on rinoplastika operatsioon ehk nina korrigeerimine. Rinoplastika on ohutu, koheseid tulemusi andev ning kõrge patsiendi rahuloluga operatsioon ning seetõttu ei ole ka eriti üllatav, et see nii populaarne on.

Teisel kohal on rasvaimu. Kes meist ei tahaks saledam olla ning kanda riideid, mis meile ideaalselt selga istuvad? Alati ei ole küsimus isegi vales toitumises ega ebapiisavas treeningus, mõnikord on inimese anatoomia lihtsalt selline, et keha soodustab rasva ladestumist teatud piirkondadesse nagu näiteks puusad ning ilma kirurgilise sekkumiseta on sellest vabanemine pea võimatu.

Esimesel kohal troonib aga juba viimased 15 aastat ning praeguste märkide kohaselt jätkuvalt ka uuel aastakümnel – rindade suurendamise operatsioon. Operatsiooni tehnikas ning rinnaimplantaatide tehnoloogias on toimunud eelmisel dekaadil mitmeid uuendusi, mis muudavad protseduuri veelgi ohutumaks ning mugavamaks – lühendades taastumise aega. See on ka põhjuseks, miks rindade suurendamine on endiselt kõige populaarsem operatsioon maailmas. Uue trendina võib välja tuua ka oma rasva siirdamist rindadesse ehk lipofillingut, mida tihtipeale tehakse ka koos rinnaimplantaatidega et saavutada maksimaalselt parim tulemus.

 

Kui Teil tekkis huvi mõne ilukirurgia protseduuri vastu, võtke meiega ühendust ning konsulteerige ilukirurgiga.