fbpx

Paljud inimesed võitlevad liigse kehakaaluga, suurem osa neist dieetide ning treeningutega, mis paraku kipuvad paljudel pooleli jääma ning järgneb uuesti kaalutõus. Elipse uus maoballoon on revolutsioon kaalulangetamisvahendites, mis toetab kaalulangust. Maoballoone on toodetud ning patsientidele pandud juba 1985. aastast, ent varem on need nõudnud üldnarkoosi, millega on seotud teatavad riskid. Elipse maoballooni paigaldamine on lihtne ja kiire, ei nõua kirurgilist sekkumist ning vähendades maomahtu, aitab kaalu langetada. Nelja kuu pärast tuleb aga see loomulikul teel välja.

 

Uus tehnoloogia kaalualandamiseks, mis ei nõua kirurglist sekkumist

Maoballoone on toodetud ning patsientidele kaalulangetuseesmärkidel pandud juba 1985. aastast. Dr Adamsoni sõnul olid esialgselt kasutusel küllaltki väikse mahutavusega maoballoonid (220 cc), mis täideti õhuga. Küll aga tolleaegsete uuringute põhjal ei olnud olulist vahet kaalulangetusele, kas kasutati selleks maoballooni või dieeti ja treenimist. Lisaks esines ka mitmeid muid komplikatsioone, mille tõttu ei olnud tegu kuigi hea viisiga kaalu langetada.

Alates 1992.  aastast on kasutusel nn uue põlvkonna balloonid, kus on kasutusel uus tehnoloogia nii materjali kui ka paigaldamise/eemaldamise osas.

Dr Rein Adamsoni sõnul on The Health Clinic tegelenud juba kaks aastat sellega, et uue tehnoloogiaga Elipse maoballoon tuua ka Eestisse. “Alles sel kevadel õnnestus see tänu Soome kolleegidele, kus on paigaldatud samuti praeguse seisuga viis ballooni nagu Eestiski,” räägib arst.

Uus Elipse maoballoon: murranguline vahend, mis aitab kaalu langetada 1

 

“Maoballooni eesmärk on vähendada toidukoguste hulka ja maomahtu, et makku ei mahuks nii palju toitu kui varem,”

 

selgitab dr Adamson lihtsustatult, kuidas kaalulangus toimub. Tema sõnul on tegemist hea lahendusega ülekaalu puhul inimestele, kelle kehamassiindeks on alates 27st ning eeskätt neile, kellel ei ole näidustatud maovähendusoperatsioon, ent nad soovivad abivahendeid kasutada.

Samuti on tegu vähem traumeeriva protseduuriga kui operatsioon, sest ballooni paigaldamiseks ei ole vaja narkoosi ning seda ei ole vaja ka eemaldada – balloon on paigutatud väiksesse kapslisse, mille patsient ise arsti abil alla neelab ning 16 nädala möödudes balloon tühjeneb ja tuleb loomulikul teel välja.

 

Kehasõbralik balloon

Uus Elipse balloon on ellipsikujuline ning laseb vedelikel maost edasi liikuda, mis muudab selle patsiendi jaoks mugavamaks.

Pehmest ja õhukesest polüuretaanmaterjalist balloon on materjali poolest innovatiivne ning võrreldes vanade silikoonist balloonidega märkimisväärselt kehasõbralikum.

 

Uus Elipse maoballoon: murranguline vahend, mis aitab kaalu langetada 2

Health Clinicus tegeleb maoballooni paigaldamise protseduuriga dr. Rein Adamson

 

Kõige suurem uuendus on aga see, et balloon on algselt kapslikujul ning selle paigaldamiseks ei ole vaja operatsiooni. “Patsient neelab selle kapsli alla, kapsel täidetakse maos ning see muutub ellipsikujuliseks ballooniks, kuhu mahub 500 ml füsioloogilist vedelikku,” selgitab dr Adamson. “Nelja kuu möödudes kapsli peal olev bioloogiline membraan puruneb iseeneslikult, vedelik väljub ning balloon väljub loomulikul teel.

Küll aga peab arvestama sellega, et kõigi balloonide puhul on esialgu iiveldust, oksendamist, ebamugavust või maospasme. “Tavapäraselt kestab ebameeldivustunne 2-3 päeva, siis organism harjub sellega ja jääb püsima täiskõhutunne, mis kestab kogu aeg,” selgitab dr Adamson, et ebamugavus kaua ei kesta.

Esialgu pärast protseduuri peaks tarbima vedelaid tooteid nagu jogurt või püree. Pärast seda väiksemates kogustes tavatoitu.

 

Nelja kuu jooksul saab muuta oma elustiili

Maoballoon annab hea võimaluse muuta oma eluviise ning harjuda vähem sööma. Eeldatav kaalukalgus nelja kuu jooksul on tootja sõnul 10% kehakaalust. Kui on aga soov pikemaks ajaks maoballoon panna, on vana tehnoloogiaga võimalik panna 6-12 kuud kestev balloon, see aga nõuab narkoosi ning vahel ka üheks ööks haiglasse jäämist, kui uue neljakuuse ballooniga peab jälgimise all olema vaid pool tundi ning pärast protseduuri kasvõi otse tööle minna.

Dr Adamsoni sõnul sõltub kaalulangus paljustki patsiendist endast – kindlasti peaks piirama magusa söömist, sest ehkki balloon piirab toidukoguste hulka, ei tohiks süüa kaloririkkaid sööke. Samuti soovitab ta suurendada ka füüsilist aktiivsust, sel juhul on võimalik nelja kuuga saavutada väga head tulemused.

Uus Elipse maoballoon: murranguline vahend, mis aitab kaalu langetada 3

Fridale paigaldati 12-kuu maoballoon. 6 kuud pärast paigaldust on naine kaotanud -30 kg!

HEA TEADA:

  • Maoballoonide kasutamine on näidustatud mõõduka ülekaalu puhul, alates kehamassiindeksist 27-35, kui bariaatriline operatsioon ei ole veel näidustatud.
  • Maoballoonide puhul sõltub tulemus palju sellest, kuidas on õnnestunud oma elustiili ja toitumisharjumusi muuta
  • Esimestel paigaldusjärgsetel päevadel võib esineda iiveldust, oksendamist, spasme maopiirkonnas, üldist halba enesetunnet.
  • Kuna Elipse balloon tänu oma eliipsikujule ei tohiks takistada vedeliku minekut peensoolde, siis ebamugavustunne tavapäraselt möödub kiiremini kui teiste balloonide puhul.
  • Balloonide puhul ei pea pidama nii ranget dieeti kui operatsioonide järgselt, samuti ei toimu mingit anatoomia muutmist. Seetõttu on võimalik toituda tervislikult ja ohtu toitainetepuudusele ei ole.