fbpx

Veejoa rasvaimu

Veejoa rasvaimu 1

Kellele sobib rasvaimu?

Ükski keha ei ole ideaalne – probleemseid kehapiirkondi on isegi normaalkaalus ja treenitud inimestel. Sellistesse piirkondadesse koguneva üleliigse rasva vastu ei ole dieedist ja treeningust enamasti kasu, sest rasvarakkude jagunemine organismis sõltub pärilikest teguritest ning hormoonide tasakaalust.

Keha esteetilisema välimuse aitab saavutada rasvaimu, mis võimaldab need rasvarakud jäädavalt eemaldada.

 

Veejoaga rasvaladestuste vastu

Veejoa-rasvaimu (body-jet / water-jet assisted liposuction, WAL) on uuenduslik ja minimaalselt invasiivne meetod püsivate rasvaladestuste kirurgiliseks vähendamiseks.

Selle meetodi puhul viiakse rasvkoesse spetsiaalne loputuslahust pulseerivalt pihustav kanüül, et eraldada koest rasvarakud. Seejärel aspireeritakse eraldunud rasvarakud koos loputusveega. Õrn veejoameetod võimaldab rasvarakud püsivalt eemaldada nahaaluskude kahjustamata.

 

Veejoameetod aitab vähendada riske

Võrreldes tavapäraste rasvaimu meetoditega on veejoa-rasvaimu märkimisväärselt õrnem ja kõrvaltoimete risk märksa väiksem. Teiste meetodite korral avaldub loputuslahuse toime alles teatud aja jooksul – see aga pikendab protseduuriks kuluvat aega. Veejoa-rasvaimu puhul on ooteaeg ja seega kogu raviprotseduuri kestus lühem. Samuti ei kaasne veejoameetodiga termiliste kahjustuste (nt põletushaavad) riski ning ka oht verevalumite tekkeks ja tundlike nahaaluste närvikudede kahjustamiseks on palju väiksem. Nahaaluses rasvkoes olevad sidekoe kiud, mis pinguldavad nahka, jäävad protseduurist suuresti puutumata.

Tänu sellele on suur tõenäosus, et operatsioonijärgne valu väheneb märkimisväärsel määral vaid paari ravipäeva jooksul.

 

Lihtsam protseduur

Tavapäraste rasvaimu meetodite korral manustatakse nahaalusesse rasvkoesse enne protseduuri suures koguses infusioonilahust, mis sisaldab anesteetikumi. See aga muudab keha loomulikke kontuure (tekib turse) ja kirurg peab protseduuri ajal lähtuma kehale eelnevalt joonistatud joontest. Veejoa-rasvaimu korral manustatakse lokaalset anesteetikumi otse ravitavasse piirkonda koos loputuslahusega järgemööda kogu protseduuri jooksul. Tänu sellele on ravipiirkonnas tekkiv turse palju väiksem ja kirurgil on hõlpsam ravitulemusi protseduuri ajal järk-järgult hinnata. See omakorda parandab märkimisväärselt kirurgilist täpsust ja protseduuri tulemust.

 

Pidage nõu oma arstiga

Ka minimaalselt invasiivse kirurgilise protseduuriga võivad kaasneda riskid. Kui soovite uuenduslikust veejoa-rasvaimust rohkem teada, võtke meiega ühendust ning küsige täpsemalt protseduuri kasutegurite ja riskide kohta.