fbpx

Botuliintoksiin

Botuliintoksiin 

Mis on botuliintoksiin ja kuidas see toimib?

Botuliintoksiin on looduslik puhastatud proteiin, mida kasutatakse kortse ja kurde tekitavate näolihaste ajutiseks lõdvestamiseks. Samuti saab selle abil ravida selliseid terviseprobleeme nagu näiteks hüperhidroos (ehk liighigistamine).

 

Kas botuliintoksiinil on kõrvalnähte?

Kuigi protseduuridega ei kaasne ulatuslikku taastumisaega, on oluline märkida, et süstide tulemusel võivad patsientidel tekkida väikesed verevalumid ja mõningane turse süstipiirkonnas. Neid jälgi saab meigi abil kergesti katta.

Kortse siluvatel süstidel ei ole pikaajalisi kõrvalnähte, seega saavad patsiendid kohe pärast protseduuri oma tavapäraseid tegevusi jätkata (samuti on ohutu lennata).

 

Kellele see protseduur sobib?

Botuliintoksiini saab kasutada paljudel patsientidel ja seda tehakse peamiselt nahale noorema ilme andmiseks, peenete joonte ja kortsude vähendamiseks näopiirkonnas. Botuliintoksiini süstitakse lihastesse, et parandada lühiajaliselt mõõdukaid kuni sügavaid kortse näiteks kulmude vahel ning seda võib süstida ka silmade ümbruses olevasse piirkonda, et parandada mõõdukaid kuni sügavaid “kanavarbaid”.

 
Vaata videot, milles Krista Lensin räägib oma kogemusest esteetilise meditsiiniga ning miks ta valis Health Clinicu.

 

Kes peaksid sellisest protseduurist hoiduma?

Kahjustatud närvide või lihasvaevustega inimesed peaksid nendest probleemidest rääkima juba konsultatsiooni käigus, et protseduuri läbiviiv spetsialist oskaks vältida komplikatsioone.

Protseduur ei ole soovitatav rasedatele või rinnaga toitvatele naistele. Kuigi kliinilised uuringud ei ole näidanud, et botuliintoksiini süstid mõjuksid emale või lapsele halvasti, soovitavad meditsiinitöötajad siiski säärasel juhul protseduuri edasi lükata.

 

Millised on botuliintoksiini süstide tulemused?

Botuliintoksiini kasutatakse näoilmete põhjustatud joonte silumiseks ning süste saab kohandada looduslike tulemuste tagamiseks. Eri inimestel on tulemuste kestus erinev, kuid üldiselt jääb see vahemikku neli kuni kuus kuud. Kokku võib tulemus kesta isegi kuni aasta.

Nagu ka täitesüstide puhul, tulevad tihti patsiendid kliinikusse ja osutavad konkreetsele kortsule või joonele näos, mis neile ei meeldi. Kogenud süstijad ei keskendu aga sellele ühele joonele, vaid vaatavad ja ravivad nägu tervikuna, sest vaid ühe joone muutmine võib viia ebaloomuliku välimuseni, mis on tasakaalust väljas.

Kulmudevaheline korts ehk “kurjusekorts”

 
 
Vaata videot, milles Health Clinicu esteetilise meditsiini arst dr. Elo Kuum vastab sagedasti tekkivatele küsimustele seoses botuliintoksiini raviga.

 

Mida peaksid küsima arstilt enne, kui otsustad protseduuri kasuks?

  • Kuidas on ta kvalifitseeritud protseduuri teostama?
  • Milliste kaubamärkide tooteid ta kasutab ja miks just neid?
  • Kas kasutatav toode on põhjalikult testitud ja selle mõjusid uuritud?
  • Kui rahul on teised patsiendid tulemustega olnud?
  • Millised on võimalikud kõrvalmõjud?
  • Millist järelhooldust sulle pakutakse?

 

Botuliinisüstide hinnad

Kolmandal ilusüstide visiidil (k.a) liitud automaatselt Health Clinic lojaalsusprogrammiga, mis pakub sulle edaspidi -10% soodustust kõikidelt ilusüstide ja niitide protseduuridelt.  

 
Tavahind / püsikliendi hind:

1 piirkond

Kulmudevaheline korts ehk “kurjusekorts” – 189 € / 170 €
Otsmiku horisontaalkortsud – 189 € / 170 €
Silmade ümbrus ehk “kanavarbad”– 189 € / 170 €

2 piirkonda

Otsmiku horisontaalkortsud + “kurjusekorts” – 339 € / 305 €
“Kurjusekorts” + “kanavarbad”– 339 € / 305 €
Otsmiku horisontaalkortsud + “kanavarbad” – 339€ / 305 €

3 piirkonda

Otsmiku horisontaalkortsud + “kurjusekorts” + “kanavarbad” – 449 € / 404 €

Kaela horisontaalkortsud – 249 € / 224 €
Nina horisontaalkortsud – 99 € / 89 €
Krobeline lõug – 99 € / 89 €
Allapoole hoidvad suunurgad – 99 € / 89 €
Suunurgad + krobeline lõug – 159 € / 143 € 
Suuümbruse kortsukesed – 99 € / 89 € 
Näo alumise poole salendamine – 349 € / 314 € 
Liighigistamine kaenla all – 459 € / 413 €

Arsti esmane konsultatsioonitasu on 75 eurot. Kui konsultatsioonile järgneb samal külastusel süstimine, siis see arvestatakse protseduuri hinnast maha.


Health Clinicus teostavad botuliini- ja täitesüste plastikakirurg dr. Mart Eller ning esteetilise meditsiini arstid ja tippseptsialistid dr. Elo Kuum, dr. Margarita Rebrov ja dr. Heleia Nestal Zibo, kes viivad eelnevalt läbi põhjaliku näo konsultatsiooni ning annavad oma hinnangu vaja minevatele protseduuridele. Pärast konsultatsiooni selgub ka protseduuride täpne maksumus.

 

Dr. Mart Elleri, dr. Margarita Rebrovi ning dr. Heleia Nestal Zibo vastuvõtud toimuvad Health Clinicus – Tartu mnt 13, Tallinn.
Dr. Elo Kuuma vastuvõtt toimub erahaiglas Fertilitas – Kaluri tee 5A, Viimsi.