fbpx

Liighigistamise ravi

liighigistamise ravi

Higistamine on normaalne elu osa. Tegelikult on see hädavajalik: inimesed peavad kehatemperatuuri reguleerimiseks higistama. Kuid mõned inimesed higistavad palju rohkem, kui vaja oleks.

Hüperhidroos, sagedamini tuntud kui liigne higistamine, võib oluliselt mõjutada inimese elukvaliteeti ja põhjustada ebakindlust. Mõnel juhul piirdub probleemne higistamine ühe kehapiirkonnaga, näiteks kaenlaaluste või jalgadega, sellisel juhul nimetatakse seisundit fokaalseks (nö lokaalseks) hüperhidroosiks. Vahel aga on probleemid üldisemad, kus kaasatud võib olla suurte kehapiirkondade liigne higistamine. Kõige sagedamini mõjutab liighigistamine peanahka, kaenlaaluseid, käsi, jalgu ja kubeme piirkonda.

Botuliintoksiin, mida üldjuhul seostatakse kosmeetiliste kortsude vähendamisega, on samaaegselt väga tõhus vahend fokaalse hüperhidroosi raviks. Botuliintoksiini kasutatakse süstides probleemsesse piirkonda, et blokeerida higistamist reguleerivaid  närvisignaale ja peatades nii nende tegevust. Kordusravi on tavaliselt vajalik nelja kuni kuue kuu möödudes, kuna närvid võivad teatud aja möödudes taastuda. Aja jooksul võivad raviprotseduuride vahed siiski pikemad olla. Patsiendid taluvad süste üldiselt hästi ja ravi on väga tõhus ja saavutatakse soovitud tulemus.

Botuliintoksiini süstid on kõige edukamad, kui liighigistamine piirdub ühe kehapiirkonnaga.

Protseduur on lihtne ja enne süstimist kantakse ka ravitavale alale tuimastavat kreemi. Arst puhastab protseduuri piirkonna ja teeb mitmeid väikseid süste väga pisikese nõelaga. Verevalumid, turse või piirkonna hellus on pärast protseduuri võimalikud, kuid üldiselt on need probleemid hästi talutavad ja kiiresti mööduvad.

Patsiendid hakkavad tavaliselt esimesi tulemusi nägema viie päeva pärast ja täielikud tulemused saavutatakse kahe nädala pärast.

Ravi ei soovitata naistele, kes on rasedad või imetavad või patsientidele, kellel on anamneesis neuromuskulaarsed häired.

 

Protseduuri maksumus – al. 459 € (püsikliendile al. 413 €)
Arsti esmane konsultatsioonitasu on 75 eurot. Kui konsultatsioonile järgneb samal külastusel süstimine, siis see arvestatakse protseduuri hinnast maha.


Health Clinicus teostavad botuliinisüste esteetilise meditsiini arstid ja tippseptsialistid dr. Elo Kuum ja dr. Heleia Nestal Zibo, kes viivad eelnevalt läbi põhjaliku konsultatsiooni ning annavad oma hinnangu vaja minevatele protseduuridele. Pärast konsultatsiooni selgub ka protseduuride täpne maksumus.

 

KÜSI LISAINFOT VÕI BRONEERI AEG PROTSEDUURIKS