Rindade vähendamine tippkirurgi juures - The Health Clinic

Rindade vähendamine

Liiga suured rinnad võivad takistada liikumist ja kitsendada sportimisvõimalusi. Suurte rindade surve tõttu võivad tekkida vead kehahoiakus, pinged õla- ja seljapiirkonnas ning peavalud. Rindade vähendamine on operatsioon, mis on mõeldud liigsuurte rindade vähendamiseks. Olenevalt rindade algsest suurusest on võimalik saavutada ihaldatud rinnakuju.

 

Kirurg Dr. Siim Simmo
Anesteesia Üldnarkoos
Lõikuse kestus 2-3,5 tundi
Ööd haiglas 1
Vajalik puhkus 1-2 nädalat
Hind 4090 €
Järelmaks medicredit

alates 111 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS
Kiirkonsultatsioon 15 min – tasuta
Konsultatsioon 30 min – 50 €

 

Rindade vähendamine ja enamlevinud probleemid

Rindade vähendamineOn naisi, kellele on looduse poolt antud ülejäänud kehaga ebaproportsionaalselt suured rinnad. Rindade suurus ja kaal võivad takistada liikumist ja kitsendada sportimisvõimalusi. Suurte rindade surve tõttu võivad tekkida vead kehahoiakus, pinged õla- ja seljapiirkonnas ning peavalud. Liigsuurte rindade omanikel on tihti probleeme enesekindlusega ja oma kehaga, esineb ka psüühilisi probleeme, sellisel juhul võib olla üheks lahenduseks rindade vähendamine.

 

Mida on võimalik rinnavähendusoperatsiooni abil muuta

See, kas Teie rindade vähendamine on reaalsuses saavutatav, selgub konsultatsioonil kirurgiga. Tihti tuleb lisaks rindade vähendamisele läbi viia ka rindade tõstmine ning paigutada rinnanibud uude, kõrgemasse asukohta. Rindade vähendamine pakub võimalust korrigeerida ka rindade suuruse ja/või kuju erinevusi (asümmeetriat).

Imetamisvõime võib olla mõnel juhul peale operatsiooni piiratud. Raseduse soovi korral oleks mõttekas antud operatsioon seega planeerida hilisemasse ajahetke.

Galerii enne / pärast piltidega

 

Vaata videost, milles Eisi räägib miks ta otsustas rindade tõstmise/vähendamise operatsiooni dr. Simmo juures teha, millised olid vahetud emotsioonid peale operatsiooni ning kuidas see on tema elu muutnud.

 

 

Kuidas operatsiooniks valmistuda?

Enne operatsiooni on vajalik teha mammograafiauuring või ultraheliuuring rindadest, välistamaks rindades olevaid sõlmekesi (alla 35-aastased ultraheli, vanemad mammograafia) ning samuti ka vereanalüüs.

 Enne plaanitud operatsiooni peaksite olema võimalikult heas tervislikus seisukorras.

Piirake nikotiini- ja alkoholitarbimist miinimumini. Suitsetamine takistab lisaks üldisele ka 
operatsioonipiirkonna mikrovereringet. 
 Mingil juhul ei tohi Te tarvitada aspiriini või atsetüülsalitsüülhapet 
sisaldavaid preparaate vähemalt 14 päeva enne operatsiooni.

Vähemalt nädalaks ajaks peale operatsiooni peaksite loobuma aktiivsest liikumisest nii töö- kui 
ka isiklikus elus. Kui Teil on hea võimalus lasta kellelgi enda eest operatsioonijärgsel perioodil hoolitseda lasta, rääkige antud inimesega läbi eelkõige operatsioonijärgse hoolduse nõuanded.

 

Haiglas viibimine

Üldjuhul on soovitatav lühike ühepäevane haiglas viibimine. Täpse haiglas viibimise aja otsustab arst ning kooskõlastab selle Teiega.

Narkoos

Rindade vähendamine viiakse läbi üldnarkoosis, nii et Te magate kogu operatsiooni vältel. Enne operatsiooni viib anestesioloog läbi vajalikud uuringud, tagamaks Teile sobiv narkoos.

 

Rindade vähendamine ja operatsiooni kulg

Operatsioon kestab üldiselt 2 kuni 3,5 tundi. Enamasti kombineeritakse liigse näärme- ja rasvkoe eemaldamine rinna alumisest osast koos rinnanibu ülespoole nihutamisega ja vajadusel rinnanibu vähendamisega. Täpse tehnika otsustab operatsiooni läbi viiv kirurg. 
Mõnel juhul viiakse rindade vähendamine läbi koos rasvaimuga rindadest. Eriti laiade rindade puhul võib see tulemust märkimisväärselt parandada. 
Olenevalt rinna suurusest kasutatakse erinevaid tehnikaid, millest sõltub armide asukoht.

Nad võivad tekkida
–       rinnanibu ümber ja otse alla
–       rinnanibu ümber, alla ja küljele, kui rind on eriti lõtvunud
–       rinnanibu ümber ja tagurpidi T-kujuliselt

Operatsiooni kulg on laias laastus selline:

Kõigepealt joonistatakse nahale eeldatavad lõikusekohad ja rinnanibude uus asukoht. Peale operatsioonipiirkonna desinfitseerimist ja steriilset katmist tehakse vajalikud sisselõiked. Seejärel eemaldatakse vastavalt niipalju nahka ja kudet, kui eelnevalt planeeritud ja viiakse ning kinnitatakse rinnanibud uude asukohta. Lõpuks viiakse nahk rinnanibude alt kokku ja vormitakse uus rind.

Õmblused paiknevad tavaliselt ümber rinnanibude ja pikisuunas rinnavoldini. Suuremate rindade või tugevalt vajunud rindade korral on vajalik teha üks horisontaalne lõige rinnavoldi juurde, nii et tekib L- või tagurpidi T-kujuline arm. Peale operatsiooni paigaldatakse side või spetsiaalne rinnahoidja, et avaldada vastasmõju operatsioonijärgsele paistetusele. Väikesed drenaaztorud on abiks haavavedeliku eemaldamisel esialgsel operatsioonijärgsel perioodil.

 

Rindade vähendamise operatsiooni viib läbi dr. Siim Simmo, kes on üks kogenuim rinnakirurg Eestis.

 

Vaata ka videot, milles dr. Simmo vastab sagedasti tekkivatele küsimustele, mis rindade vähendamise&tõstmise operatsiooniga tekkida võivad.

 

 

Küsi lisainfot või broneeri aeg konsultatsiooniks