fbpx

Reieplastika

reieplastika

Reieplastika eesmärk on pinguldada ja ümber modelleerida reienahka, mis on inetult lõtvunud ja mügarlik. Peale selle on sihiks nahapinna ebaregulaarsuste vähendamine. Protseduuri käigus eemaldatakse üleliigne rasvkude ja nahk nii reite sise- kui ka välisküljelt, et luua reitele saledam, pringim ja paremas toonuses välimus.

 

Kirurg Dr. Siim Simmo / dr. Rein Adamson
Anesteesia Üldnarkoos
Lõikuse kestus 1,5-3 tundi
Ööd haiglas 1-2
Vajalik puhkus 2-3 nädalat
Hind al. 3590 €
Järelmaks Alates 97 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.
BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS

 

Paljudel reieplastika valinud patsientidel on üleliigne nahk tekkinud kaalukaotuse tulemusena või lihtsalt vananemise loomuliku tulemusena. Reieplastika eemaldab üleliigse rasvkoe ja naha nii reite sise- kui ka välisküljelt, et luua reitele saledam, pringim ja paremas toonuses välimus. Kuigi protseduuri käigus võidakse koos üleliigse nahaga eemaldada ka väike kogus rasva, ei ole see protseduur mõeldud suurte rasvaladestuste eemaldamiseks.

Enne reieplastika protseduuri ettevõtmist, peaksite olema stabiilselt ideaalkaalus või sellele lähedal. Kui naha all on kohati rasvaladestusi ning nahk ei ole väga elastne, võib Teie kirurg soovitada kombinatsiooni rasvaimust ja reite plastikast.

 

Reieplastika – kas olete sobiv kandidaat?

Kui põete flebiiti (veresoonepõletikku) ühes või mõlemas jalas, ei pruugi Te reieplastikaks sobiv patsient olla. Enamik plastilisi operatsioone nõuab küllaltki pikki sisselõikeid ja armid jäävad nähtavad, seetõttu peavad patsiendid selleks valmis olema. 
Nagu kõikide vabatahtlike operatsioonide puhul on ka siin esmatähtis, et patsiendid oleksid hea tervise juures ja realistlike ootustega. Kui soovite oma reite kuju muuta, võib plastiline operatsioon olla lahenduseks, kuid…

• veenduge, et Te ei ole aldis probleemidele armistumisega (nt keloidid);
• veenduge, et saate täielikult aru, milliseid piiranguid operatsioon Teile paneb ning milline on paranemisprotsess.

 

Mis toimub operatsiooni ajal?

Reieplastika operatsioon tehakse üldnarkoosis. Tavaliselt kestab reieplastika operatsioon kaks-kolm tundi, kuid lõikuse ulatusest sõltuvalt võib kuluda ka kauem. Reieplastikat tehakse põhiliselt kahel viisil, olenevalt probleemsest piirkonnast:

Reie sisekülje plastika

Reie sisekülgi on treeninguga väga raske vormida. Reie sisekülje protseduuri ajal tehakse sisselõige reie ja kubemepiirkonna eraldusjoonele, eemaldatakse üleliigne nahk ning vajaduse korral ka rasv.

Reie väliskülje plastika

Selle protseduuriga pinguldatakse nahka reie eesmisel ja välimisel küljel. Protseduuri lõpul pannakse patsiendile selga tugiriietus (sarnaneb elastse tugikorsetiga), mis aitab vähendada paistetust ning aitab kaasa naha loomulikule kitsenemisele ja pinguldumisele. Reite plastika puhul tuleb haiglasse jääda tavaliselt üheks kuni kolmeks päevaks. See lubab kasutada valuvaigistavaid süste, veenisiseseid kateetreid jne.

 

Pärast lõikust

Patsient peaks töölt vabaks võtma ning hoiduma aktiivsemast liikumisest vähemalt kaks kuni kolm nädalat. Kolm kuni seitse päeva pärast operatsiooni võib tunda valu ja väsimust. Tugiriietust peab lakkamatult kandma kaks kuni kolm nädalat ning ainult öösel veel kaks kuni kolm nädalat. See aitab defineerida Teie reite uue kontuuri. Esimesel kolmel nädalal pärast lõikust ei soovitata harrastada tegevusi, mis tõstavad pulssi üle 100 löögi minutis.

Ehkki enamik verevalumeid ja paistetust kaob kolme nädalaga, võivad osa turseid püsida isegi kuus kuud kuni aasta. Operatsioonijärgsete verevalumite ja tursete kestus sõltub sellest, kas saate tavaliselt kergesti verevalumeid või lähete paiste. Kui palju turseid täpselt tekib, sõltub konkreetsest inimesest, kuid möödunud operatsioonid võivad Teie organismist üsna hea ettekujutuse anda. Kui pikali heidate, hoidke pead südamejoonest kõrgemal. Paistetuse ja ebamugavuse vastu aitavad külmad kompressid või jääpakid. Paljud patsiendid kasutavad veekindlalt suletud kilekotte, mille täidavad külmutatud marjade või hernestega. Regulaarne jää kasutamine on tursete vähendamisel võtmetähtsusega.

Esimesel nädalal pärast lõikust on lubatud kerged tegevused, kuid peate vältima kummardumist või asjade tõstmist. Kuigi Te ei pruugi nõustuda, peaksite püüdma kõndida nii kiiresti pärast operatsiooni kui võimalik, et vähendada paistetust ja ennetada trombide teket jalgades. Kuigi iga juhtum on individuaalne, paranetakse reieplastikast reeglina ühe-kahe nädalaga; tavaliselt võite tööle naasta paari nädala pärast ning jätkata hoogsa treeningu ja kontaktspordialadega nelja kuni kuue nädala pärast. Paranemine on individuaalne ning inimeseti erinev.

 

Kuidas protseduuriks valmistuda?

Teie arst annab Teile konkreetsed juhised, kuidas end operatsiooniks ette valmistada. Siin on mõned üldised näpunäited.

  • Vältige aspiriini, aspiriini sisaldavaid ravimeid ning kõiki teisi mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid kaks nädalat enne operatsiooni. Aspiriin vedeldab verd ning takistab seega vere loomulikku hüübimist ja suurendab verejooksude ja verevalumite riski.
  • Suitsetamine takistab paranemisprotsessi, seega lõpetage enne protseduuri suitsetamine ning kui uuesti alustate, ärge tehke seda enne täielikku paranemist.
  • Paar päeva enne protseduuri vältige alkoholi pruukimist.
  • 6 tundi enne operatsiooni ei tohi süüa ega juua.

 

Kogemus on positiivne ja olen tulemusega rahul, imetlen oma rindu ja reisi. Haiglapersonal oli väga hoolitsev ja sõbralik. Arvasin, et taastumine on raske ja valulik, kuid kõik läks lihtsalt ja kiiresti. Dr Simmo on sõbralik, positiivne ja professionaalne… L.S.

LOE TAGASISIDESID

Galerii enne / pärast piltidega

 

 

KÜSI LISAINFOT VÕI BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS