fbpx

Rasvaimu

rasvaimu

Rasvaimu protseduur võimaldab eemaldada rasvavarusid sellistest keha piirkondadest, mis ainuüksi dieedi või sportliku tegevuse abil pole võimalik. Rasvaimu on üldiselt võimalik teha õlavarte-, külgede-, kõhu-, alaselja-, reite- ja põlvede piirkonnast. Operatsiooni abiga eemaldatakse rasvarakud jäädavalt, kuid operatsiooni tulemus sõltub lisaks muule ka üldisest tervise olukorrast, vanusest, kaalust ja hormonaalsest tasakaalust. Kokkuvõttes võib öelda, et rasvaimu on mugav ja suur samm ihaldatud väljanägemise poole.

 

Kirurg Dr. Siim Simmo / dr. Rein Adamson / dr. Martin Adamson / dr. Sven Troost
Anesteesia Üldnarkoos
Lõikuse kestus 1-2,5 tundi
Ööd haiglas 1-2
Vajalik puhkus 1-2 nädalat
Hind Hinnad alates:
2 regiooni – al. 1990 €
4 regiooni – al. 2590 €
6 regiooni – al. 2990 €
8 regiooni – al. 3490 €
10 regiooni – al. 3990 €
12 regiooni – al. 4490 €
Järelmaks Alates 64 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.
BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS

 

Milliseid võimalusi rasvaimu operatsioon pakub?

rasvaimuRasvaimu tegemise ulatus on piiratud kehavedelike ja verevarude võimaliku kaoga. Seetõttu ei ole mingil juhul tegemist üldise ülekaalu kaotamise meetodiga. Kehakontuuride korrektsioon ei toimu mitte ainult rasvavarude eemaldamise läbi, vaid ka sidekoevedelike eemaldamise teel.

Peale operatsiooni sobitub nahk opereeritud koha ümber – olenevalt naha elastsusest. Kui nahk pole enam piisavalt elastne, on võimalik lisalõikuse abil (näiteks kõhuplastika või reieplastika puhul) nahapinda vähendada, et saavutada optiliselt rahuldavam tulemus. Neid lisameetodeid selgitatakse Teile eraldi, kui nende tegemine peaks vajalikuks osutuma. 
Rasvarakkude eemaldamine on püsiv. Ent kui kehakaal tõuseb, hakkavad allesjäänud rasvarakud siiski uuesti rasva koguma, nii et ka opereeritud piirkonnas on sel juhul näha rasva juurdekasvu.

 

Mida pidada silmas enne operatsiooni?

Et hoida operatsiooni riskid võimalikult madalal, on oluline, et jälgiksite järgmist:

  • rääkige arstiga tarvitatavatest ravimitest. Verehüübimist takistavad ravimid (neid sisaldavad näiteks mitmed gripiravimid ja valuvaigistid) kätkevad endas verejooksuohtu. Küsige arstilt, milliseid ravimeid võite kuni operatsioonini tarvitada.
  • nikotiin põhjustab vereringe aeglustumist, mistõttu võib eriti operatsioonipiirkonnas tekkida vereringehäire. Koostoimes mõne rasedusvastase vahendiga (antibeebipillid) tõuseb lisaks trombide tekkimise oht. Seetõttu loobuge vähemalt 4 nädalat enne operatsiooni ja vähemalt haava paranemise perioodiks igapäevasest nikotiinitarbimisest.

 

Kuidas viiakse rasvaimu lõikus läbi?

Operatsioon viiakse läbi üldnarkoosi abil. Opereeritavasse piirkonda võib – vastavalt operatsioonile – teha eelneva süsti, mis valmistab rasvarakke ette rasvaimuks. Vajalikud lõikehaavad on harva pikemad kui pool sentimeetrit ja tehakse nahavoltidesse või kohtadesse, mida on võimalik 
riietusega katta, nii et hilisem arm silma ei torka. Seejärel viiakse rasvkoesse spetsiaalne instrument. Selle abil on võimalik rasvarakkude imemine vaakumpumba abil.

Peale rasvaimu lõikust tuleb kuni 6 nädalat kanda tugevat sidet või kompressioonivahendit, et vältida paistetuse ja valude teket ja et nahk kohanduks keha uue kujuga. Enamus haavaniidid on kehasse imenduvad ning neid pole vaja peale lõikust eemaldada, mõned üksikud õmblused on vaja eemaldada. Suuremate lõikuste puhul on lisaks vajalik vere- ja haavavedeliku äravooluks vajalike torude paigaldamine.

The Health Clinicu kirurgid kasutavad innovatiivset ja uuenduslikku veejoa rasvaimu meetodit (Body-Jet Water-Assisted Liposuction), mis võimaldab ühtlasemaid tulemusi ning kiiremat taastumist.

 

Millele pöörata tähelepanu peale lõikust?

Teie kaasabi järelravis on oluline operatsiooni kauakestva tulemuse säilitamiseks. Jälgige palun järgmisi põhimõtteid, et hästi paraneda:

  • Et vältida verekogumite teket, tõuske juba esimesel päeval peale operatsiooni abistajate toel püsti.
  • Peale sidemete eemaldamist on esimese 4-6 nädala jooksul vaja kanda tugiriietust kudede vormimiseks.
  • Vältige esimese 3-4 nädala jooksul igasugust kehalist pingutust. Loobuge tugevast spordist umbes kaheks kuuks. Olenevalt lõikusest võivad need perioodid varieeruda. Täpsustage eeldatavat paranemisaega oma arstiga.
  • Ärge võtke esimese kahe kuni kolme kuu vältel pikemaid päikesevanne, sest see võib takistada paistetuse alanemist. Armid võivad seetõttu jäädavalt pruuniks värvuda.
  • Arutage oma arstiga võimalikke armide järelhoolduse võimalusi (massaaž, salvid).

 

Mida rasvaimu operatsioonilt oodata?

Täiskasvanueas püsib rasvarakkude arv konstantsena. Kaalulangus ja –allavõtmine oleneb peale puberteeti rasvarakkude täitumisest ja on seotud toitumisega. Operatsiooni abiga eemaldatakse rasvarakud jäädavalt. Et rakke enam juurde ei kasva, saavutatakse operatsiooni abiga jääv tulemus. Kehakuju hilisemad muutused on siiski võimalikud.

Operatsiooni tulemus sõltub lisaks muule ka üldisest tervise olukorrast, vanusest, kaalust ja hormonaalsest tasakaalust. Eriti toitumisest põhjustatud kaalutõus viib rasvarakkude täitumiseni ka opereeritud piirkonnas.

Ajutiselt võivad tekkida lainekujulised ebatasasused või muhud, mis kaovad enamasti poole aasta järel. Harvadel juhtudel on vaja korrigeerivat operatsiooni.
 Nagu iga esteetilise lõikuse puhul võivad olla vajalikud korrekteerivad lõikused, kui operatsiooni tulemus ei vasta oodatule või haava paranemishäirete, infektsiooni, järelveritsuse või esteetiliselt ebarahuldava tulemuse tõttu.

 

Vaata videot, milles dr. Simmo vastab kõige sagedasematele küsimustele, mis seoses rasvaimu operatsiooniga tekkida võivad

 

Kogemus on suurepärane. Alguses ikka oli kõhe tunne, aga arst oli super sõbralik ja olen väga rahul saadud tulemustega. Kindlasti on plaanis aja möödudes veel Teie poole pöörduda… Piret

Olen iluoppe ennegi teinud, aga see kogemus oli kõige parem, toimus ka kiire taastumine, natuke üle kuu on möödas ja ei mingit märki operatsioonist… Inge

LOE TAGASISIDESID

Galerii enne / pärast piltidega

 

 

KÜSI LISAINFOT VÕI BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS