fbpx

Kõrvade korrigeerimine

Kõrvade korrigeerimine

Peast märgatavalt eemale hoidvad kõrvad, kõrvalestade ebatavaline kuju või asümmeetria võib olla häirivaks ja ebakindlust tekitavaks probleemiks juba alates lapseeast.

Kõrvaplastika ehk kõrvu korrigeeriva operatsiooni eesmärk võib olla muuta kõrvade asendit nii, et kõrvad asetuksid peale lähemale ning võimalik on muuta ka kõrvalestade kuju ja kohandada teisi esteetilisi kõrvalekaldeid (näiteks väljaveninud kõrvanibud, varasema trauma tagajärjed jm).

 

Kirurg Dr. Siim Simmo / dr. Erik Luht
Anesteesia Kohalik tuimestus / intravenoosne narkoos
Lõikuse kestus 1,5-2 tundi
Ööd haiglas 0
Vajalik puhkus Kuni 1 nädal
Hind Kõrvade asendi korrigeerimine (1 kõrv) – al. 1590 €
Kõrvade asendi korrigeerimine (2 kõrva) – al. 2190 €
Järelmaks Alates 43 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.
BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS

Operatsiooni käik

Kõrvade korrigeerimise operatsioonimeetod sõltub probleemist ja selle otsustab kirurg vastavalt vajadusele konsultatsiooni käigus.

Peast eemale hoidvate kõrvade puhul paigutatakse nahalõige tavaliselt kõrvalesta tagaküljele, nii et arm oleks hiljem võimalikult vähemärgatav. Operatsiooni käigus eemaldatakse liigne nahk kõrva tagaküljel ja muudetakse kõrvakõhre kuju.

 

Operatsioonist taastumine

Kõrvade asendit korrigeeriva operatsiooni järgselt asetatakse ümber pea rõhkside, mis aitab kõrvad fikseerida uude asendisse.

Esimesed paar nädalat pärast kõrvaplastikat tuleb pidevalt kanda peasidet/peapaela. Edasi umbes 1 kuu jooksul tuleb peapaela kanda eelkõige öösiti ja sportides. Vältida tuleb kõrvade võimalikku traumat ja seega hoiduda paari kuu jooksul kontaktspordist jmt.

Operatsiooni haav suletakse niitidega, mis sulavad ise 3-4 nädala jooksul.

Suitsetamine aeglustab oluliselt haavade paranemist ja pikendab taastumisperioodi, mistõttu on soovitav vähemalt kuu aega enne ja pärast operatsiooni suitsetamisest loobuda.

 

Operatsiooni tulemuslikkus

Kõrvu korrigeeriva lõikuse tulemus on näha kohe, sest kõrvade asend ja kuju on silmnähtavalt muutunud.

Lõplik kõrvade operatsiooni järgne paranemine ja tulemus võtab aega kuni 6 kuud.

 

Korduma kippuvad küsimused

Kas kõrvu korrigeerival operatsioonil tehakse narkoos?

Operatsioon tehakse reeglina lokaalanesteesias (lisaks soovi korral intravenoosses narkoosis).

 

Kui kaua kestab kõrvaplastika operatsioon?

Operatsioon kestab 1,5-2 tundi ja patsient lubatakse koju mõned tunnid peale operatsiooni.

 

Millal võib pärast eenduvate kõrvade operatsiooni uuesti trenni teha?

Tavapärase tegevuse ja kerge treeninguga võib alustada umbes 1-2 nädalat pärast operatsiooni. Raskemast füüsilisest koormusest on soovitav hoiduda 1 kuu pärast operatsiooni ja kontaktspordialasid on soovitatav vältida 2 kuu jooksul.

 

Milline võib olla operatsiooni kõrvalmõju?

Kõrvalmõjudena võib tekkida operatsioonipiirkonna ajutine valulikkus, tuimus, turse ja punetus. Võimalik on ka verevalumi või haavapõletiku teke, mille tekkeriski vähendamiseks on oluline järgita õiget haavahooldust.

 

Millal tohib pärast operatsiooni päevitada?

Umbes 6 kuud pärast operatsiooni on soovitav end kaitsta otsese päikese eest, sest päikesekiirgusest tekkiv mõju naha pigmendile võib muuta armi tumedamaks ja silmatorkavamaks.

 

 

KÜSI LISAINFOT VÕI BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS