fbpx

Rasvasiirdamine tuharatesse

lipofill rasva siirdamine tuharatesse

Lipofilling ehk rasvasiirdamine on protseduur, kus eemaldatakse rasv piirkonnast, kuhu seda ei soovita ja süstitakse seejärel soovitud piirkonda (rinnad, tuharad, puusad). Kõige loomulikum viis tuharaid vormida on seda tehes oma rasvaga. Tulemus kestab elu lõpuni, kuid ulatusliku kaalukaotuse käigus kaotab keha ka erinevatesse piirkondadesse siirdatud rasva.

 

Kirurg Dr. Martin Adamson / dr. Siim Simmo / dr. Mart Eller
Anesteesia Üldnarkoos
Lõikuse kestus 1,5-2,5 tundi
Ööd haiglas 1-2
Vajalik puhkus 1-2 nädalat
Hind al. 3890 €
* hind sisaldab 6 regiooni rasvaimu, lisaregioonid hinnakirja alusel.
Järelmaks Alates 105 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.
BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS

 

RASVASIIRDAMINE TUHARATESSE

Kui soovite suurendada oma tuharaid või muuta nende kuju ja olete avastanud piirkonna, mis ei allu dieedile ega trennile, siis võib olla tuharate suurendamine teie jaoks soovitud lahendus. Tuharate tõstmisel kontuuritakse tuharaid ja kompenseeritakse piirkonnas sisalduvat vähest rasva. Suurte tuharatega naistel ja meestel on võimalik nautida volüümikamat ja veetlevamat kehaprofiili. Seda tüüpi tulemus on võimalik saavutada ohutult patsiendi enda keharasva süstimisega.

Tuharate suurendamine rasva siirdamisega on Brasiilias välja arendatud protseduur, mis viiakse läbi nii, et patsient on üldnarkoosis. Operatsioonil on kaks sammu. Esiteks kogub kirurg patsiendi enda rasva kokku steriilses suletud süsteemis läbiviidava rasvaimu kaudu, et valmistada kogutud rasv ette selle tuharapiirkonda juhtimiseks. Kõige populaarsemad piirkonnad tuharapiirkonda siirdatava rasva kogumiseks on alaselg, talje, puusad, reied ja kõht. Selliselt ei ole võimalik ainult hankida rasva siirdamiseks tarvilikku toorainet, kuid kontuurida ka tuharaid ümbritsevaid piirkondi parema tulemuse saavutamiseks. Eemaldatud rasv puhastatakse seejärel spetsiaalse seadmega nii, et rasvarakud oleksid, minimaalse kehasse imendumisega, tuharatesse pääsemiseks valmis.

Teises etapis lisatakse siirdatav rasv teie tuharatesse sadade väikeste süstidega, mis tehakse erineval sügavusel selleks, et tagada ühtlane, eriti atraktiivne tulemus. Selline meetod võimaldab tagada teie tuharatele pikaks ajaks hea vormi. Erilist tähelepanu pööratakse ülemistele tuharatele selleks, et kogu teie tagumik näeks välja nooruslik ja loomulik. Terve protseduuri läbiviimiseks kulub tavapäraselt kaks kuni neli tundi.

Eelised tuharate suurendamisel rasva siirdamisega:

  • saavutatakse nähtavalt ja tuntavalt loomulik tulemus;
  • kehas vähendatakse muudes piirkondades esinevat rasva;
  • protseduur aitab parandada teie keha proportsioone;
  • riided istuvad seljas kaunimalt;
  • ohutu viis tuharate suurendamiseks;
  • tselluliit on vähem nähtav;
  • võimalik saada kiired tulemused.

 

SOBILIKUD KANDIDAADID RASVA SIIRDAMISE TEEL TUHARATE SUURENDAMISEKS

Tuharate suurendamine rasva siirdamise teel aitab luua loomulikumad kumerused neil patsientidel, kes ei ole rahul oma tuharate kujuga. Samuti on võimalik lisada volüümi ja ümarust väikeste või ühtlase tasapinnaga tuharatega patsientide jaoks, kes soovivad oma kehaprofiili tasakaalustada. Kulturistid võivad soovida tuharate suurendamist, kui nad ei suuda oma tuharalihaseid arendada välja sarnases proportsioonis oma ülejäänud kehaga. Üldiselt, kui olete vähemalt 18-aastane ja soovite oma tuharatele anda täielikumat, kumeramat ilmet, siis võib see protseduur olla sobilik just teie jaoks.

Olete lõikuse jaoks hea kandidaat, kui soovite oma tuharatele lisada volüümi nende suuruse ja vormi parandamiseks. Rasva siirdamise teel tuharate suurendamiseks on tarvilik, et teil oleks oma keha muudes piirkondades liigset rasva, sest selle protseduuriga kaasneb teie enda rasva siirdamine teie tuharapiirkonda. Piisava rasva puudumisel on võimalik alternatiivselt kasutada tuharaimplantaate.

Tarvilik on ka üldine hea tervislik seisund, tagamaks sujuv taastumine lõikusest, samuti peate olema stabiilse kehakaaluga. See on oluline, sest kaalu tõstmine ja langetamine võib mõjutada teie tagumiku väljanägemist ka lõikusjärgselt. Ideaalne kandidaat ühtlasi ei suitseta, sest suitsetamine aeglustab keha paranemisvõimet. Kui suitsetate, siis on oluline suitsetamine ajutiselt maha jätta ja lasta oma kehal lõikusjärgselt normaalses tempos paraneda.

 

TAASTUMINE TUHARATE SUURENDAMISEST RASVA SIIRDAMISE TEEL

Pärast tuharate suurendamist peaks patsient kindlasti kolme nädala jooksul pärast lõikust vältima istumist otse oma tuharatele või lamamist oma seljal. Selle aja jooksul võite kanda kompressioonrõivaid, et vähendada paistetust. Patsiendid võivad lõikusjärgselt kogeda mõningast valu või ebamugavustunnet, paistetust ja verevalumite teket. Enamik patsiente saab tuharate suurendamise järgselt naasta tööle kahe nädala jooksul ja sukelduda tavaellu kuni nelja nädala jooksul. Paistetus hajub tavapäraselt kuuendaks nädalaks ja sel hetkel näete ka saavutatud lõpptulemust.

 

RASVA SIIRDAMISEL SAAVUTATUD TUHARATE SUURENDAMISE TULEMUSED

Sobilikke tehnikaid kasutava kogenud kirurgi käe all jäävad patsiendid tuharate suurendamisega väga rahule, sest tegemist on püsiva tulemusega, mis tagab teie tuharatele ja seda ümbritsevatele piirkondadele nooruslikuma, vormikama ja kurvikama väljanägemise.

 

Vaata videot, milles dr. Martin Adamson vastab sagedasti tekkivatele küsimustele seoses rasvasiirdamise ehk lipofillingu protseduuriga.

 

Korduma Kippuvad Küsimused

Mida tähendab rasvasiirdamine tuharatesse?

Tuntud ka kui tuharate suurendamine, protseduuri käigus siirdatakse ülemäärane rasvkude ühest kehapiirkonnast, näiteks reitelt või kõhult, teie tuharatesse. Protseduuri käigus kasutab kirurg rasvaimu madala rõhu all (Water-Jet) liigse rasva eemaldamiseks, seejärel saadud rasv puhastatakse. Viimaks siirdab ta rasvkoe teie tuharatasse andmaks neile trimmis ja volüümikam väljanägemine.

 

Kes on sobiv kandidaat sellise lõikuse jaoks?

Tuharate suurendamine rasva siirdamisega on võimalik nende patsientide jaoks, kes ei ole rahul oma tuharate väljanägemisega, sest need on kas vormitud, ära vajunud, väikesed või ebaproportsionaalse kujuga. Enne selle lõikuse läbimist on hädavajalik, et oleksite hea tervise juures, teil oleks realistlikud ootused ja oleksite tervislikus kaaluvahemikus, mille juures on võimalik teisest kehapiirkonnast saada piisavalt üleliigset rasvkude siirdamise jaoks.

 

Kui kaua saadud tulemus kestab?

Nii kaua kui säilitate tervisliku eluviisi ja normaalse kaaluvahemiku, jäävad alles ka lõikusjärgsed tulemused. Kuigi on olemas võimalus, et siirdatud rasvkude imendub osaliselt kehasse tagasi, siis enamikel juhtudel jääb siirdatud rasvkoest vähemalt 60 – 80 % alles.

 

Millal saadud tulemusi näen?

Kuigi näete tulemusi kohe, sest paistetus ja tursed taanduvad järgmise mõne nädala jooksul, siis parimad tulemused saabuvad mõnevõrra hiljem. Järgmise mõne kuu jooksul stabiliseerub rasvasisaldus teie tuharates. Enamik patsiente näeb lõplikku tulemust nelja kuni kuue kuu jooksul.

 

Millal ma saan lõikusjärgselt istuda?

Teil soovitatakse vähemalt esimese kolme nädala jooksul istuda täispuhutaval padjal, mis aitab vähendada ebamugavustunnet ja mis toetab seejuures sujuvat taastumist lõikusest. Liiga varakult otse tuharatele istudes takistate rasva siirdamise protseduuri.

 

Kui kaua kulub lõikusest taastumiseks?

Enamik patsiente saab tööle ja oma tavaliste tegevuste juurde naasta üks kuni kaks nädalat pärast lõikust. Teie taastumise kiirus sõltub sellest, kui hoolikalt järgite saadud lõikusjärgseid juhiseid ja kui kiiresti teie keha end ravib. Taastumise juures on kõige olulisem puhkamine ja rahulik tavalise elurütmi juurde naasmine.

 

Millal saan lõikusjärgselt hakata uuesti trenni tegema?

Jalutama ja kergel koormusel tegevuste juurde saate asuda kaks kuni kolm nädalat pärast lõikust. Enamikel juhtudel on lõikusjärgselt võimalik täieliku füüsilise aktiivsuse juurde naasta kuus kuni kaheksa nädalat pärast lõikust, kui lõikus on hästi õnnestunud ja taastute heas rütmis. Kuigi võite tunda end hästi juba varem, siis on hädavajalik anda rasva siirdamisele aega, et stabiliseerida tuharates paiknev rasv, nii saavutate ka soovitud tulemused.

 

Kui palju rasvkude on võimalik tuharatesse siirdada?

See küsimus peaks tegelikult kõlama nii: „Kui palju rasvkude on võimalik OHUTULT tuharatesse siirdada?“ Kui doonorkude on üle, siis on tegelikud piirid seotud protseduuri ohutusega. Tuharate suurendamine rasva siirdamise abil on enamikel juhtudel ohutu lõikus. Suurema rasvakoguse siirdamisel kasvavad rasva nekroosi, infektsiooni ja rasvaembooliaga seotud ohud. Keeruline on nimetada kogust, mille juures lõikus ohtlikuks muutub, kuid siirdades tuhara kohta rohkem kui 500 cc rasvkude, olete kindlasti lähedal lõikusega seotud ohupiiri saavutamisele. Siiski võivad ka need suuremad kogused olla mõistlikud õige ja terve patsiendi puhul.

 

Kust on võimalik rasvkude hankida?

Kõige levinumad piirkonnad siirdatava rasvkoe hankimiseks on alaselg, vöökoht, puusad, kõhupiirkond ja reied. Suurimas koguses rasvkude on võimalik ohutult hankida just neist piirkondadest. Väiksemas koguses rasvkude on võimalik hankida ka ülaseljalt ja käte piirkonnast. Kõhnemate naiste puhul ei ole harukordne ka see, kui piisavas koguses rasvkoe hankimiseks on tarvilik rasvaimu mitmest piirkonnast.

 

Kui mul ei ole piisavalt rasvkude, kas saan kasutada kellegi teise rasva?

Ei saa. Ükskõik millisel rasva siirdamisel on ohutu kasutada ainult teie enda rasvkude.

 

Kas tagumikku on võimalik laiemaks muuta?

Jah. Rasvkude on võimalik siirdada igasse tuharapiirkonda. Enamikel juhtudel on eesmärgiks parandada tuharate eendumist ja laiust.

 

Kas mu tagumik jääb puudutamisel loomulikuks?

Jah. Pärast paistetuse taandumist ja püsima mitte jäänud rasvkoe kehast välja juhtimist peaks tuharad saavutama väga loomuliku tunde.

 

Kui kaua läheb aega enne, kui mu tagumik tavapärane tundub olevat?

Võib eeldada, et lõikusest taastumisele kulub kuni kolm kuud. Sel ajal esinev kangustunne on seotud paistetuse ja rasvarakkude nekroosiga (rakkude puhul, mis siirdamist üle ei elanud). Paistetuse taandudes, kui surnud rakud on kehast välja viidud, taastub ka tuhara pehmem, loomulikum tunne.

 

Kuhu jäävad lõikuse käigus tekkinud armid?

Kirurgilised armid on nähtavad rasvaimu läbiviimise kohtades, võimalik seejuures, et ka tuharatel, sõltuvalt sellest, millisel viisil on tarvilik olnud tuharatele ligi pääseda rasva süstimiseks ja milline on inimese kalduvus armistuda.

Rasvaimu käigus tehtavad sisselõiked on väikesed, kuni sentimeeter pikad, need tehakse tavapäraselt kohtadesse, mida on võimalik peita riietega või keha enda naha voltide abil. Kuigi armid on väikesed, on need kõige nähtavamad esimese kuue kuu jooksul pärast lõikust. Need tuhmuvad aja jooksul ja mõne patsiendi puhul, sõltuvalt nahatoonist, muutuvad need ka nähtamatuteks. Tumedat ja esile tungivat armi on võimalik korrigeerida, kuid tavaliselt mitte enne kuue kuu möödumist lõikusest.

 

Milline erinevus on rasva siirdamisel ja implantaatide kasutamisel?

Rasva siirdamise puhul kasutatakse inimese enda keharasva soovitud tuharakuju saavutamiseks. Patsiendi enda rasvaga on palju lihtsam saavutada tuharate loomulik väljanägemine ja pehmus. Lisaks patsiendi tuharatele volüümi lisamisele võimaldab rasva siirdamine eemaldada rasva muudest kehapiirkondadest, parandades nii terve keha kontuuri. Rasva siirdamisega on seotud ka madalam infektsioonioht, sest lõikuse jaoks kasutatakse patsiendi enda kehakude ja see võimaldab kiiremat taastumist lõikusest.

 

 

KÜSI LISAINFOT VÕI BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS