fbpx

Lip lift

lip lift

Lip lift ehk subnasaalne huule tõstmise operatsioon on ülahuule suurendamise kirurgiline protseduur, mis aitab vähendada nina ja suu vahelise koe kaugust ehk selle ala pikkust. Õigesti teostatud huule tõstmise protseduuril on mitmeid eeliseid.

 

Kirurg Dr. Siim Simmo /dr. Gintaras Papečkys / prof. Jyri Hukki
Anesteesia Kohalik tuimestus
Lõikuse kestus 1 tund
Ööd haiglas 0
Vajalik puhkus Kuni 1 nädal
Hind al. 1490 €
Järelmaks Alates 40 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.
BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS

 

Lip lift annab huultele täidlasema, lopsakama ja oluliselt nooruslikuma välimuse. Lip lift on oma olemuselt huulte korrigeerimine, mille tulemus on püsiv. Erinevalt täitesüstide kasutamise ajutistest tulemustest võib see protseduur teatud juhtudel anda märkimisväärselt parema ja loomulikuma tulemuse.

Vananedes kaotab nahk oma elastsust ning teatud näo osad hakkavad muutuma või nö alla vajuma. Nina ja huule vahelise ala pikenemine on suurepärane näide sellisest näo struktuuri muutusest. Vananemise tulemuseks on tavaliselt huule roosa osa “rullumine” sissepoole, mis jätab kitsama ülahuule mulje. Lisaks langeb ülahuul alla ja võib hakata katma ülemisi hambaid, mis võib muuta suu ja kogu näo üldmulje palju vanemaks.

Kitsas ülahuul ja pikk huule ning nina vaheline kaugus ei ole samas probleem, mis mõjutab ainult vananenud nahka. Mõned inimesed on sündinud suhteliselt pika nina ja suu vahelise alaga, mis muudab nende huuled kitsaks. Täitesüstid huultesse sellises olukorras alati ei aita, kuna tekib piir, kuhu maani saab huulte vertikaalset pikkust suurendada, ilma et need näeksid välja nagu „pardihuuled“.

Subnasal bullhorn tüüpi lip lift operatsioon on üks levinumaid huule tõstmise protseduure kogu maailmas. Kirurg teeb sisselõike, mis on peidetud piki nina alumist osa, kus arm jääb praktiliselt varjatuks ehk on kõige vähem märgatav. Sisselõige tehakse härja sarvede kujuliselt ja eemaldatakse väike osa nahka. Nii huule keskosa kui ka parem ja vasak osa tõmmatakse mõned millimeetrid üles ehk nina poole. Tulemuseks on lopsakam ülahuul ja väiksem suu ja nina vaheline kaugus.

Lip lift

Huule tõstmise protseduur mitte ainult ei suurenda paljastatud roosa huulekoe mahtu, vaid muudab ka ülemised hambad paremini nähtavaks, eriti rääkimise ajal või kui nägu on puhkeolekus. Selline tulemus annab märgatavalt nooruslikuma ja kauni naiseliku väljanägemise. Ülahuule tõstmise protseduur ise kestab tavaliselt umbes tund aega ja jätab väga diskreetse armi. Huul näeb kohe pärast lip lifti välja täidlasem, kuid lõplikku efekti ei näe enne kui turse, verevalumid ja arm on täielikult paranenud – tavaliselt toimub see umbes kolme kuu jooksul.

Lip lift on suhteliselt lihtne plastikakirurgia protseduur ja annab suule proportsionaalsema ilme (võrreldes ülejäänud näo osadega), parandab huule kuju ja muudab selle täidlasemaks ning aitab paljastada rohkem ülemisi hambaid, mis loob nooruslikuma välimuse.

Protseduur on ideaalne lahendus patsientidele, kes ei soovi sagedasi täitesüste, et saavutatud tulemus püsiks. Samas saab protseduuri soovi korral ka täitesüstidega kombineerida.

Lip lift

 

Olete sobiv kandidaat protseduuriks, kui …

 • Teid häirib teie suur nina ja ülahuule vaheline kaugus
 • Teid häirib teie kitsas ülahuul
 • Te otsite viisi, kuidas muuta oma huuled loomulikult ja püsivalt täidlasemaks

Lip lift sobib välimuse noorendamiseks, kuid ka nooremad inimesed, kes ei ole saavutanud täitesüstidega soovitud välimust või leiavad, et täiteained muudavad nende huuled ebaloomulikult täidlaseks või „pardilaadseks“, võiksid eelistada lip lifti.

 

Te ei pruugi olla protseduuriks sobiv kandidaat, kui …

 • Teil ei ole nina ja huule ülaosa vahel piisavalt ruumi (tavaliselt umbes 1,5 sentimeetrit).
 • Olete suitsetaja ja te ei soovi või ei suuda operatsioonijärgseks paranemisperioodiks (umbes 2–4 nädalat) suitsetamisest loobuda
 • Kui teil on diabeet või mõni muu seisund, mis mõjutab vere hüübimisvõimet või kui teil on huuleherpes. Sellisel juhul tuleb anda individuaalne hinnang ning on vajalik konsulteerida võimaluste osas eelnevalt oma kirurgiga

 

Pärast protseduuri

 • Plaanige pärast protseduuri vähemalt 24 tundi puhata
 • Esimese 48 tunni jooksul on soovitatav kasutada kodus haavapiirkonnas jääkotti
 • Vältige protseduurile järgnevatel nädalatel pingutust nõudvat treeningut
 • Vältige protseduurile järgnevatel nädalatel suitsetamist
 • Vältige näo muljumist magamise ajal ja magage pea tavapärasest kõrgemas asendis (paari padjaga toetatult)
 • Vältige suu liigset (laialt) avamist
 • Operatsioonijärgsel perioodil on soovitatav süüa pehme tekstuuriga toitu ja esimesel paaril päeval võib olla vajalik kõrre kasutamine vee joomisel
 • Kasutage operatsioonijärgsel nädalal väikest hambaharja ja harjake hambaid ettevaatlikult ning hoolikalt
 • Hoidke oma huuled niisutatud
 • Puhastage haava ja hooldage haava vastavalt arsti soovitustele

 

KÜSI LISAINFOT VÕI BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS