Rindade tõstmine - tule tasuta konsultatsioonile - The Health Clinic

Rindade tõstmine

Rindade tõstmine annab võimaluse parandada rindade kuju, tugevust ja suurust. Lisaks saab operatsiooni abil korrigeerida rindade tugevaid erinevusi (asümmeetriat). Rindade vormi ja tugevust mõjutavad vanusest tulenev naha elastsuse vähenemine, gravitatsiooni mõju ja muud faktorid, nagu kaalukõikumised, rasedus ja imetamine – kõige selle tulemusena võib rind muutuda rippuvaks.

 

Kirurg Dr. Siim Simmo
Anesteesia Üldnarkoos
Lõikuse kestus 1,5-3,5 tundi
Ööd haiglas 1
Vajalik puhkus 1 nädal
Hind 3790 €
Järelmaks medicredit

alates 103 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.

Broneeri aeg TASUTA konsultatsiooniks

 

Rindade tõstmine ja enamlevinud põhjused

Rindade tõstmineNaise rinnakuju muutub aja jooksul, rindade kuju muutus on naistele tihti vaimselt koormav. See ei põhjusta küll füüsilisi probleeme, aga võib mõjutada oma kehasse suhtumist ja enesekindlust tervikuna. Alasti rinna vaatamine peeglist ja ilma rinnahoidjata käimine on sel juhul naisele tihti ebameeldiv. Ka seksuaalelule võib antud asjaolu avaldada negatiivset mõju. Rinnaoperatsiooni läbinud naised on raporteerinud lisaks paremale esteetilisele tulemusele ka oluliselt kasvanud enesekindlust ning paremat seksuaalelu kvaliteeti.

Galerii enne / pärast piltidega

 

Mida rindade tõstmine sisuliselt tähendab?

Rindade tõstmine ehk mastopexia – selle puhul on tegemist vajunud, lõtvunud rindade tõstmise ja neile uue kuju andmisega. Ka madalal paiknevad rinnanibud saavad kõrgema, nooruslikuma asukoha. Väikese rinna puhul, näiteks peale raseduseaegset volüümikaotust, võib tekkida soov ühtlasi rindu ka suurendada. Seda saab teha rinnaimplantaatide abil ehk ühendada rindade tõstmine rindade suurendamise operatsiooniga.

Imetamisvõimet rindade tõstmine reeglina ei mõjuta, kuid see võimalus on olemas. Antud operatsiooni planeerimisel tuleks aga silmas pidada, et rasedus võib taas põhjustada rindade lõtvumist, nii et oleks mõistlik operatsioon sellisel juhul planeerida hilisemale ajale.

 

Vaata videost, milles Eisi räägib miks ta otsustas rindade tõstmise operatsiooni dr. Simmo juures teha, millised olid vahetud emotsioonid peale operatsiooni ning kuidas see on tema elu muutnud.

 

 

Kuidas ennast operatsiooniks ette valmistada?

Enne operatsiooni on vajalik teha mammograafiauuring või ultraheliuuring rindadest, välistamaks rindades olevaid sõlmekesi (alla 35-aastased ultraheli, vanemad mammograafia) ning samuti ka vereanalüüs.
 Enne plaanitud operatsiooni peaksite olema võimalikult heas tervislikus seisukorras.
 Piirake nikotiini- ja alkoholitarbimist miinimumini. Suitsetamine takistab lisaks üldisele ka operatsioonipiirkonna mikrovereringet. Mingil juhul ei tohi Te tarvitada aspiriini või atsetüülsalitsüülhapet sisaldavaid preparaate vähemalt 14 päeva enne operatsiooni.

Vähemalt nädalaks ajaks peale operatsiooni peaksite loobuma aktiivsest liikumisest, seda nii töö- kui ka isiklikus elus. Kui Teil on hea võimalus lasta kellelgi enda eest operatsioonijärgsel perioodil hoolitseda lasta, rääkige antud inimesega läbi eelkõige operatsioonijärgse hoolduse nõuanded. Ka vahetult operatsioonile eelnevatel päevadel ei ole soovitav liialt palju ette võtta, et saaksite operatsioonile minna hingeliselt ja füüsiliselt väljapuhanuna. Kui Teil tekib enne operatsiooni veel küsimusi ja kahtlusi, siis võtke meiega ühendust.

Haiglas viibimine

Üldjuhul on soovitatav lühike ühepäevane haiglas viibimine. Täpse haiglas viibimise aja otsustab arst ning kooskõlastab selle Teiega.

Narkoos

Rindade tõstmine viiakse läbi üldnarkoosis, nii et Te magate kogu operatsiooni vältel. Enne operatsiooni viib anestesioloog läbi vajalikud uuringud, tagamaks Teile sobiv narkoos.

 

Operatsiooni kulg

Operatsioon kestab enamasti 1,5 kuni 3,5 tundi. Operatsioonimeetodid võivad erineda; kõige sagedamini kasutatav meetod on lõtvunud koe uuestivormimine koos rinnanibu ülespoole tõstmise ja vajadusel vähendamisega. Kui Teile paigaldatakse lisaks ka implantaat, paigaldatakse see ilma nahasse lisalõiget tegemata taskusse rinnalihase peal või all.

Olenevalt rindade lõtvumise ulatusest kasutatakse erinevaid tehnikaid. Olenevalt kasutatavast meetodist paiknevad ka armid erinevas asukohas.

Need võivad olla:
– ringikujuliselt rinnanibu ümber
– ümber rinnanibu ja vertikaalselt allapoole
– ümber rinnanibu, vertikaalselt allapoole ja küljele
või eriti suure lõtvumise korral:
– ümber rinnanibu ja tagurpidi T-kujuliselt

 

Rindade tõstmise operatsiooni viib läbi dr. Siim Simmo, kes on üks kogenuim rinnakirurg Eestis.
Küsi lisainfot või broneeri aeg tasuta konsultatsiooniks.