fbpx

Rindade tõstmine

rindade tõstmine mallukas rinnaoperatsioon

Rindade tõstmine annab võimaluse parandada oma rindade kuju, tugevust ja suurust. Lisaks saab operatsiooni abil korrigeerida rindade tugevaid erinevusi ehk asümmeetriat. Rindade vormi ja tugevust mõjutavad vanusest tulenev naha elastsuse vähenemine, gravitatsiooni mõju, kuid ka muud faktorid nagu kaalukõikumised ning rasedus ja imetamine. 

 

  
KirurgDr Siim Simmo / dr Jaan Troostprof Jyri Hukki / dr Gintaras Papečkys
AnesteesiaÜldnarkoos
Lõikuse kestus1,5-3,5 tundi
Ööd haiglas1
Vajalik puhkus1 nädal
Hindal. 4690 €
Järelmaks

Alates 119 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.

 
TESTI ENDA SOBIVUST
BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS
Konsultatsioon 30 min – 75 € 

 

Rindade tõstmine ja enamlevinud põhjused

Naise rinna kuju muutub aja jooksul ning rinnad võivad kaotada oma senise kuju ja ilu. Muutus ei põhjusta enamasti küll füüsilisi probleeme, kuid võib mõjutada suhtumist endasse ja oma kehasse ning seetõttu ka enesekindlust. Enda alasti keha nägemine, saunas ning ilma rinnahoidjata käimine on sel juhul tihti ebameeldiv ja õõnestab enesehinnangut. Kui inimene ei tunne ennast oma kehas hästi ei saa ta olla enesekindel, mille tulemusena kannatavad sageli ka seksuaalelu kvaliteet ja sellest tulenevalt lähisuhted.

Rinna tõstmise operatsiooni läbinud naiste hinnangul tõuseb nende enesekindlus, paraneb nii välimus kui ka seksuaalelu. Rindade tõstmine ja korrigeerimine võimaldab naistel nautida end ja oma elu rohkem.

Mida rindade tõstmine tähendab?

Rindade tõstmine ja korrigeerimine ehk mastopexia tähendab vajunud ja lõtvunud rindade tõstmist ja neile uue kuju andmist. Ka madalal paiknevad rinnanibud saavad kõrgema, nooruslikuma asukoha. Väikese rinna puhul, nt peale rasedust, võib tekkida soov rindu ka suurendada. Seda saab teha rinnaimplantaatidega ehk ühendades rindade tõstmine rindade suurendamise operatsiooniga.

Imetamisvõimet võib rindade tõstmise operatsioon mõjutada, kuid see sõltub suuresti operatsioonimeetodist ning sellest räägite konsultatsioonis kirurgiga. Antud operatsiooni planeerimisel tuleks silmas pidada, et rasedus võib põhjustada rindade lõtvumist. Seetõttu on operatsioon mõistlik planeerida rasedusjärgsele ajale.

 

Kuidas ennast operatsiooniks ette valmistada?

Enne operatsiooni on vajalik teha mammograafia- või ultraheliuuring, et välistada rindades olevaid sõlmekesi (alla 35-aastased ultraheli, vanemad mammograafia) ning vereanalüüs.
 Enne plaanitud operatsiooni peaksite Te olema võimalikult heas füüsilises vormis.
 Piirake nikotiini- ja alkoholitarbimist miinimumini. Suitsetamine takistab lisaks üldisele vereringele ka operatsioonipiirkonna mikrovereringet. Mingil juhul ei tohi tarvitada aspiriini või muid sarnaseid preparaate vähemalt 14 päeva enne operatsiooni (kuna need on verd vedeldava toimega).

Vähemalt nädalaks ajaks peale operatsiooni peab loobuma aktiivsest liikumisest, seda nii töö- kui ka isiklikus elus. Kui võimalik, siis paluge kellelgi (partner, hea sõber või sugulane) enda eest operatsioonijärgsel perioodil hoolitseda. Kindlasti arutage operatsioonijärgse hoolduse nõuanded enne hoolikalt läbi. Operatsioonile eelnevatel päevadel on soovitatav korralikult puhata, et saaksite operatsioonile minna hingeliselt ja füüsiliselt ettevalmistatuna. Kui Teil tekib enne operatsiooni lisaküsimusi või kahtlusi, siis tuleb meiega kindlasti ühendust võtta. 

 
Haiglas viibimine

Üldjuhul soovitame olla haiglas ühe päeva. Täpse haiglas viibimise aja otsustab ning kooskõlastab Teiega Teie kirurg.

 
Narkoos

Rindade tõstmine viiakse läbi üldnarkoosis. See tähendab, et Te magate kogu operatsiooni vältel. Enne operatsiooni viib anestesioloog läbi vajalikud uuringud, et tagatud oleks just Teile sobiv narkoos.

Operatsiooni kulg

Operatsioon kestab enamasti 1,5 kuni 3,5 tundi. Meetodid võivad erineda. Kõige sagedamini kasutatav viis on lõtvunud koe uuesti vormimine koos rinnanibu ülespoole tõstmise ja vajadusel vähendamisega. Kui Teile paigaldatakse lisaks ka implantaat, tehakse seda ilma nahasse lisalõiget tegemata. Implantaat paigaldatakse taskusse rinnalihase peale või alla.

Olenevalt rindade lõtvumise ulatusest kasutatakse erinevaid tehnikaid. Tulenevalt kasutatud meetodist paiknevad armid erinevas asukohas.

Need võivad olla:
– ringikujuliselt rinnanibu ümber
– ümber rinnanibu ja vertikaalselt allapoole
– ümber rinnanibu, vertikaalselt allapoole ja küljele
või eriti suure lõtvumise korral:
– ümber rinnanibu ja tagurpidi T-kujuliselt

 
Vaata ka videot, milles dr. Simmo vastab sagedasti tekkivatele küsimustele seoses rindade tõstmise operatsiooniga

 

Rindade tõstmine ja olulised küsimused

Millised on rindade tõstmise põhjused? Kuidas teha kindlaks, kas ma vajan rindade tõstmist?

Kuna naiste rinnakuju ja -suurus muutuvad aja jooksul, võib see põhjustada enesehinnangu langust ning seetõttu ka igapäevast rahulolematust. Muutuste põhjuseks on sageli sünnitus ja imetamine, kuid ka vananemine ning sellest tingitud naha elastsuse langus ja geneetika. 

Rindade tõstmine ei ole meditsiiniliselt vajalik, see on oluline pigem enesehinnangu ja elukvaliteedi kontekstis. Rindade tõstmine mõjutab positiivselt nii intiimsuhteid kui ka rahulolu enese ja end ümbritsevaga. Rindade tõstmine ja korrigeerimine on küll igaühe enda otsustada, kuid arstiga konsulteerimine aitab protseduuri paremini mõista.   

Kas seda operatsiooni võib nimetada raskeks ja ohtlikuks?

Ei, kindlasti mitte. Tegemist on võrdlemisi kergeloomulise operatsiooniga, mille kestus on ca 1,5 kuni 3 tundi. Kuna protseduur viiakse läbi üldnarkoosi all, on vajalik eelnev konsultatsioon anestesioloogiga, et narkoos ei oleks vastunäidustatud. 

Mis vahe on rindade tõstmisel ja suurendamisel?

Rindade tõstmine tähendab, et alla vajunud ning oma volüümi kaotanud rinnad tõstetakse sobivale kõrgusele, muudetakse taas pringiks ning vajadusel sümmeetrilisemaks. Enamasti kohendatakse operatsiooni käigus ka rinnanibude asukohta, sest nii saavad rinnad taas nooruslikuma välimuse.

Rindade suurendamine tähendab aga silikoonimplantaatide või oma rasva siirdamise abil peamiselt rindade suuruse mõjutamist, kuigi operatsiooniga kaasneb samuti ka rindade kuju ja vormi paranemine.

Milliseid teste on vaja teha enne operatsiooni? Kas kirurg võib keelduda operatsiooni tegemisest?

Enne operatsiooni toimub vähemalt üks konsultatsioon opereeriva kirurgiga, et välja selgitada, kas protseduur on Teile sobilik. Samuti on vajalik teostada mammograafia- või ultraheliuuring, et välistada rindades olevaid sõlmekesi ning teha vereanalüüs.
 Kui selgub, et rindade tõstmise operatsioon ei ole soovituslik (nt meditsiinilistel kaalutlustel), siis on kirurgil õigus protseduurist keelduda. Oluline on meeles pidada, et iga kirurgi otsus on tehtud küll teie soove arvestades, kuid Teie parimaid huve ja turvalisust silmas pidades!

On oluline mõista, et operatsiooniga saab muuta rindade kuju ja suurust teatud ulatuses. Kui kirurgi hinnangul ei ole võimalik Teie soovi täpselt nii ellu viia nagu olete mõelnud, siis tuleb hoolikalt kaaluda, kas on mõtet operatsioon ette võtta.

Kas rindade tõstmise operatsiooni järgselt võivad rinnad taas vajuda?

See võib tõesti juhtuda, kuid üldjuhul vaid raseduse ning imetamise tõttu. Kui Teie nahk on loomulikult vähem elastsem kui tavaliselt, võivad rinnad mõne aasta möödudes peale operatsiooni taas allapoole vajuda. 

Kas rindade tõstmist on võimalik teha enne rasedaks jäämist?

Ikka. Tuleb aga arvesse võtta, et rasedusega kaasnevad hormonaalsed muudatused ja imetamine võivad naha elastsust mõjutada. Protseduuri võib seetõttu olla tarvis mõne aja möödudes korrata.  

Kas rinnaga toitmine on võimalik ka pärast rindade tõstmise operatsiooni?

Rindade tõstmise protseduuri järgselt on võimalus, et rinnaga toitmine ei ole enam võimalik. Selle tõenäosus sõltub suuresti sellest, kuidas operatsioon täpselt läbi viiakse ning põhjalikult saate seda arutada kirurgi konsultatsioonis.

Kas rindade tõstmine suurendab minu rinnakorvi suurust?

Rindade tõstmine ja korrigeerimine rinnakorvi suurust ei mõjuta. Soovi korral on seda võimalik teha implantaatide abil lisaprotseduuri käigus.  

 

Rindade tõstmise tüsistused ja riskid

Millised on võimalikud rindade tõstmise ohud?

Rindade tõstmine on üldiselt ohutu operatsioon, kuid iga operatsiooniga kaasnevad alati ka teatavad riskid. Harvaesinevateks probleemideks vahetult peale rindade tõstmise operatsiooni võivad olla verejooks ja infektsioon. Kiire sekkumine ja verejooksu peatamine aitavad üldiselt tüsistusi vältida. Samuti allub infektsioon tavaliselt hästi antibiootikumide ravile. Aja möödudes võib esineda ka teatud asümmeetriat, kuid oluline on mainida, et täiuslikult sümmeetrilisi rindasid ei ole mitte ühelgi naisel.

Kas rindade tõstmine teeb rinnanibud vähem tundlikumaks?

Üldiselt rindade tõstmine ja korrigeerimine rinnanibude tundlikkust pikaajaliselt ei mõjuta, kui ei ole tegemist just eriti suure ja keerulise tõstmisega. Reeglina taastub tundlikkus 6 kuu jooksul.

Kas rindade tõstmine võib põhjustada vähki?

Ei, sellekohased teaduslikud tõendid ning ka patsientide kogemused puuduvad. 

 

Rindade tõstmise operatsiooniks ettevalmistamine

Alates millisest vanusest võib teha rindade tõstmise operatsiooni?

Rindade tõstmist soovitatakse täisealistele naistele, sest see otsus peab olema 100% läbimõeldud. Vanuse ülempiir otseselt puudub ning rindade tõstmise operatsiooni võib teha kuni kõrge vanuseni välja. 

Kas ja milliseid elustiili muudatusi pean ma tegema enne rindade tõstmise operatsiooni?

Enne plaanitud operatsiooni soovitame harrastada võimalikult tervislikku elustiili ning olla hea tervise juures.
 Piirata tuleb nikotiini- ja alkoholitarbimist ning võimalusel üldse neid aineid mitte manustada. Suitsetamine takistab operatsioonipiirkonna mikrovereringet ning see võib põhjustada püsivaid häireid paranemisel. Mingil juhul ei tohi tarvitada aspiriini või atsetüülsalitsüülhapet sisaldavaid preparaate vähemalt 14 päeva enne operatsiooni, samuti soovitame vältida oomega-3 rasvhapetega preparaate.

Kas minu regulaarsed pillid (rasestumisvastased tabletid, antidepressandid, dieedi tabletid) mõjutavad anesteesiat?

Rääkige konsultatsiooni käigus kindlasti, mis ravimeid Te tarbite, sest mõnede ravimite ja terviseseisundite puhul ei ole võimalik operatsiooni läbi viia. Rasestumisvastased tabletid ja antidepressandid üldiselt operatsiooniks vastunäidustatud ei ole. Enne operatsiooni täidate Te haiglas ka anesteesia küsimustiku ning vastavalt sellele määrab anestesioloog Teile sobiliku narkoosi.

Kui kauaks pean ma tööst loobuma?

Kuna tegemist on võrdlemisi kerge operatsiooniga, siis soovitame võtta nädala jagu puhkust. 

 

Rindade tõstmise operatsioon

Kus viiakse operatsioon läbi?

Rindade tõstmise operatsioon viiakse läbi Eesti suurimas ja kaasaegseimas erahaiglas Fertilitas, kus on ööpäevaringne valve ja intensiivravi osakond, kui seda peaks vaja minema, ning loomulikult kogenud meditsiinipersonal ning toetav ja sõbralik klienditeenindus.

Kas ma olen üldnarkoosis ja kas seda hakkab tegema sertifitseeritud anestesioloog?

Jah, rindade tõstmise operatsioonid viiakse läbi üldanesteesias, mille viib läbi kogenud ja sertifitseeritud anestesioloog. 

 

Rindade tõstmise operatsioonist taastumine

Kui mul peaks juhtuma midagi peale operatsiooni, siis kuidas saan teiega ühendust võtta?

Oleme alati kättesaadavad, kui selleks peaks vajadus tekkima. Samuti jagame konsultatsiooni käigus infot, mida enne ja pärast protseduuri peab arvesse võtma. Järelhoolitsuste juhistes on kirjas kõikide meie kliendikoordinaatorite kontaktid ning alati saate pöörduda ka oma isikliku kontakti poole, kes tegeleb Teiega alates esimesest päevast. 

Erakorraliste tervisemurede puhul pöörduge erakorralise meditsiini osakonda Teile lähimas haiglas ning teavitage sellest kindlasti ka meid.

Kuidas hoolitseda oma rindade eest pärast operatsiooni?

Esimestel nädalatel soovitame vältida füüsilist pingutust ning asjade tõstmist. Kõige olulisem on piisavalt puhata ning järgida järelhoolitsuse juhistes toodud haavahoolduse juhendeid. Ka sporti võiks hakata tegema alles ca nelja kuni kuue nädala pärast. Soovitav on regulaarselt teha rinnalihaste harjutusi, et rinnad säilitaksid oma võimalikult atraktiivse kuju ka küpsemas eas. 

Ka tervislikul toitumisel on taastumisel oma roll. Soovitav on võimalikult mitmekülgne menüü, mis koosneb kvaliteetsest toorainest valmistatud roogadest, vähesest suhkrust ja rohkest vedeliku tarbimisest. 

Kas rindade tõstmise operatsioon jätab armi? Millal need armid ära kaovad?

Olenevalt rindade lõtvumise ulatusest kasutatakse korrigeerimiseks erinevaid tehnikaid ning seega võivad armid paikneda mitmel moel rinnanibu ümber (nt ringikujuliselt, vertikaalselt allapoole või küljele). Operatsioonijärgsed armid aga paranedes ja aja möödudes tuhmuvad. Lõpptulemus sõltub Teie naha elastsusest ja muudest faktoritest. Armi tuhmumine võtab tavaliselt aega ca üks kuni kaks aastat.

Kui kiiresti saan jätkata oma tavapärase trennirutiiniga?

Sportima võiks taas hakata ca nelja kuni kuue nädala möödudes. Jälgige kindlasti oma enesetunnet ning lähtuge sellest ja vajadusel küsige asjatundjalt nõu. Esialgu tuleks sportides olla veidi ettevaatlikum kui tavaliselt. 

Milliseid rinnahoidjaid võin kanda peale rindade tõstmise operatsiooni?

Peale rindade tõstmist ei pea kandma spetsiaalseid meditsiinilisi rinnahoidjaid ning saab kanda oma tavapärast aluspesu. Küll aga võib tekkida soov endale uued pesukomplektid soetada, sest rindade tõstmine muudab rinnad ilusaks ja pringiks!  

Kas ma võin päevitada peale rindade tõstmise operatsiooni?

Päevitamisele mingeid piiranguid ei esine, kuid haavale ei ole soovitav esimese kuue kuu jooksul päikest võtta. See võib muuta armi värvust ning teha seda rohkem märgatavaks. Kindlasti soovitame lisaks kasutada ka tugeva SPF-faktoriga päevituskreemi!

 

Minu 10 aastat mõeldu, on lõpuks teostatud! Super! Olen tõesti väga, väga rahul! Tunnistan ausalt, kartsin meeletult, kuid tagantjärgi…, asjatult. Dr. Siim Simmo on lausa suurepärane, sümpaatne oma ala spetsialist, kelle veatust kätetööst taastusin kenasti, valuvaigisteid tarbisin vaid kolm päeva… Karmen

Minul peale imetamist ja 20kg kaalulangust olid rinnad täiesti ära vajunud ja koledad. Seega otsustasin ammu mõeldud soovi teoks teha ja läksin rindade suurendus ja tõstmis operatsioonile. Alates esimesest meilist kuni operatsiooni järelkontrollini oli kõik väga super ja professionaalne… Sandra

Olen ülirahul, et valisin lõpuks dr Simmo. Käisin ka teiste kirurgide juures konsultatsioonil aga temaga tekkis usaldus kohe esimesest hetkest peale ja mu sisetunne ei petnud mind – dr Simmo teeb oma tööd väga hästi… Heili

LOE TAGASISIDESID

Galerii enne / pärast piltidega

 

TESTI ENDA SOBIVUST

KÜSI LISAINFOT VÕI BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS