Ninaoperatsioon - Eesti üks kogenuimaid ninakirurge

Ninaoperatsioon (rinoplastika)

Ninaoperatsioon ehk rinoplastika on kosmeetiline operatsioon, millega on võimalik kujundada nina välimust ja parandada hingamist. Operatsiooniga saab muuta nina suurust, kujundada ümber ninaotsa, vähendada ninasõõrmete laiust või muuta nina ja ülahuule vahelist nurka. Lisaks võimaldab rinoplastika korrigeerida sünnidefekte ja vigastusi ning aidata probleemse hingamisega inimesi.

 

Kirurg Dr. Aet Saarts
Anesteesia Üldnarkoos
Lõikuse kestus 1-4 tundi
Ööd haiglas 1
Vajalik puhkus 2 nädalat
Hind 3800 – 4300 €
Järelmaks medicredit

alates 103 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.

Broneeri aeg konsultatsiooniks

 

Kui Te ei ole rahul oma nina välimusega või kannatate mõne ninaga seotud tervisliku seisundi all, võib ninaoperatsioon Teie probleemidele lahenduse tuua. Rinoplastika protseduure viib läbi dr. Aet Saarts, kes on Eesti üks juhtivaid ninakirurge.

 

Kas olete rinoplastika jaoks sobiv patsient?

ninaoperatsioon

Parimad kandidaadid operatsiooniks on inimesed, kes soovivad oma nina välimust parandada, kuid ei taotle täiuslikku nina. Peale realistlike ootuste on rinoplastikat kaaluva patsiendi juures olulised hea tervis ja psühholoogiline stabiilsus. Ühtlasi on parim ninalõikuse kandidaat vähemalt 18. aastane, sest selles vanuses on nina areng lõppenud.

Galerii enne / pärast piltidega

 

“Minu ninakuju häiris mind juba noorest east saati ja peale pikka kaalumist otsustasin operatsiooni ette võtta. dr Aet Saarts sai väga hästi aru mida ma soovisin. 2 nädalat peale operatsiooni…”

LOE EDASI

 

Mida ninaoperatsioon endast täpselt kujutab?

Ei ole olemas üht, universaalset ninalõikuse viisi, mis vastaks ühtmoodi kõigi patsientide vajadustele. Ninaoperatsioon tehakse igale patsiendile erinevalt, kohandades lõikust patsiendi vajadustega. On olemas kaks võimalikku ligipääsu nina karkassile selle kuju muutmiseks: suletud ja avatud meetod.
 Suletud rinoplastika puhul tehakse lõiked ninasisesi, nahk ja nahaalune kude eraldatakse all asetsevatest struktuuridest, et modelleerida luuline ja kõhreline karkass – muudetakse luude asukohta, lisatakse kõhre, eemaldatakse luud jne. Avatud meetodi puhul tehakse lõige kolumelli (kahe sõõrme vahel) nahale, postoperatiivsed armid on minimaalsed.

Kui samal ajal esineb ninahingamistakistus, saab seda ninasisesi korrigeerida sama operatsiooni käigus (septoplastika). Operatsioon teostatakse üldanesteesias.

 

Ninaoperatsioon – kuidas valmistuda?

Et saavutada rinoplastika teostamisel parimad tulemused, on väga tähtis, et jälgiksite arstilt saadud juhiseid. Need võivad olla järgmised:
•    Hoiduge mitu nädalat enne ja pärast operatsiooni suitsetamisest.
•    Vältige teatud ravimeid, nagu aspiriin ja põletikuvastased ravimid vähemalt 10 päeva enne operatsiooni.

 

Mida paranemise ajal oodata?

Ninaoperatsioon on samuti väike trauma kehale ning peale operatsiooni on oluline puhata voodis ning seejuures on vajalik hoida oma pead kõrgemal rinnast vähendamaks veritsemist ning paistetust. Et paranemine oleks kiire ning edukas, peate jälgima järgmisi ettevaatusabinõusid mitme nädala jooksul:

  • Vältige jõudupingutavaid tegevusi nagu treeningud, jooga jms
  • Ärge ujuge
  • Ärge nuusake nina
  • Vältige toite, mis vajavad tugevat mälumist
  • Vältige tugevaid näo emotsioone nagu naermine ja nutmine
  • Peske oma hambaid väga õrnalt, et vähendada ülahuule liikumist
  • Kandke riideid, mida saab selga tõmmata ilma, et peaksite neid üle pea tõmbama

Lisaks, ärge kandke prille ega päikeseprille vähemalt 4 nädalat peale operatsiooni, et vältida liigset survet ninale. Vältige otsest päikesevalgust vähemalt 3 kuud – liiga palju päikest võib tekitada püsivaid naha värvikahjustusi.

 

Ninaoperatsioon ja tulemused

Väga väikesed muudatused nina struktuuris, tihti kõigest millimeetrid, võivad avaldada olulist mõju Teie nina ja kogu näo ilmele. Lõpliku tulemuse kujunemine võib aga võtta kuni terve aasta, selle aja jooksul võib nina veel kergeid muudatusi teha. Enamikel juhtudel on patsiendid kogenud kirurgi töö tulemustega väga rahul.

 

Rinoplastika operatsiooni viib läbi spetsialist dr. Aet Saarts, kes on üks juhtivaid ninakirurge Eestis.
Küsi lisainfot või broneeri aeg konsultatsiooniks.