Rindade suurendamine - tule tasuta konsultatsioonile - The Health Clinic

Rindade suurendamine

Rindade suurendamine on protseduur, kus implantaadi abil rinda suurendatakse ning muudetakse ka rinna kuju. Rindade suurendamisel kasutatakse ümmargust ja anatoomilist implantaati. Rindade suurendamine on jätkuvalt maailmas kõige populaarsem plastiline operatsioon, millel on nii esteetilised hüved kui ka tugev positiivne mõju enesetundele ning üldisele enesehinnangule. The Health Clinic pakub suurimat implantaatide valikut Eestis.

 

Kirurg Dr. Jaan Troost / dr. Siim Simmo
Anesteesia Üldnarkoos
Lõikuse kestus 1 tund
Ööd haiglas 1
Vajalik puhkus 1 nädal
Hind 4150 € B-Lite kergekaalu implantaadid (ümmargused)
4450 € B-Lite kergekaalu implantaadid (anatoomilised)
al. 3690 € Sebbin, Eurosilicone, Motiva, Polytech, Nagor implantaadid
Järelmaks medicredit

alates 101 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.

Broneeri aeg TASUTA konsultatsiooniks

 

Rindade suurendamine – kelle jaoks?

Rindade kuju ja suurus ei ole mitte üksnes naise figuuri oluline osa, vaid ka oluline aspekt naise seksuaalse minapildi ning eneseväärtuse tunnetamisel. 
Naised kannatavad tihti oma üldise kehakujuga võrreldes liiga väikeste või muul moel ebaproportsionaalse suuruse või kujuga rindade tõttu. Sellel ei ole küll otsest füüsilist mõju, kuid vaimselt võib see mõjuda naise enesehinnangule halvasti.

Rindade suurendamineKaasasündinud rinna hüpoplaasia (patoloogilise rinnanäärmete alaarengu) kõrval on vajadus vormiparandava operatsiooni järele tihti ka naistel, kel peale rasedust ja imetamist on tekkinud rinnanäärme taandareng. Allavajunud nahk rinna ülaosas loob mulje lõdvast, rippuvast rinnast. Üldjuhul saab operatsiooniga saavutada laitmatu tulemuse, sest rinnanahk on juba piisavalt veninud, võimaldamaks suuremaid implantaate. Kui nahk on aga juba liialt veninud, tuleb parima tulemuse saavutamiseks lisaks ette võtta rindade tõstmine.

“Operatsioonijärgne taastumine oli väga kiire, polnud suuri valusid. Arst tegi suuruse valikul ise lõpuks valiku ning tänu sellele olen väga rahul, muidu oleks suurus jäänud ehk liiga väike. Kliiniku personal oli professionaalne ning minuga tegeleti ülima hoolitsusega. Suured tänud!”

LOE EDASI

 

Milliseid implantaate kasutame?

Alates novembrist 2016 on meie valikusse lisandunud B-Lite kergekaalu implantaadid, mis on uusim tehnoloogia rinnaimplantaatide valdkonnas. B-Lite patenteeritud eriline mikrosfääridega seotud silikoon-geel tagab kuni 30% kergema kaalu võrreldes tavaliste silikoon-geel implantaatidega. Pikaajalise füüsilise ilu, enesetunde ja esteetiliste tulemuste aspektist on kaal rinnaimplantaatide kõige olulisem tegur.

B-Lite implantaatide kergem kaal aitab vähendada rinnakoe atrofeerumist, rindade allavajumist, valusid seljas, õlgades ja kaelas ja muid suurest büstist tingitud füüsilisi vaevusi. Lisaks muudab B-Lite implantaatide vähendatud kaal elu mugavamaks – sportimine, nt jooga, rühmatreeningud ning jooksmine on B-Lite implantaatidega palju nauditavam.

Tänu väiksemale kaalule esineb naistel operatsioonijärgselt ka rindades vähem valulikkust ja see võimaldab kiiremini naasta igapäevatoimingute juurde.

Kasutame ka traditsioonilisi SebbinEurosilicone, Motiva, Polytech ning Nagor rinnaimplantaate.

Lisainfot innovatiivsete B-Lite kergekaalu implantaatide kohta leiate SIIT.

Galerii enne / pärast piltidega

 

Meie rinnakirurgide juures käisid operatsioonil Triin ja Eveliin, kes ei olnud rahul oma rindadega ning nad otsustasid oma unistuse ellu viia. Vaata videotest, kuidas kõik sujus alates esimesest konsultatsioonist kuni järelkontrollini välja!

 


 

Millele pöörata tähelepanu enne operatsiooni?

Enne operatsiooni on vajalik teha mammograafiauuring või ultraheliuuring rindadest, välistamaks rindades olevaid sõlmekesi (alla 30-aastased ultraheli, vanemad mammograafia) ning samuti ka vereanalüüs.
 Enne plaanitud operatsiooni peaksite olema võimalikult heas tervislikus seisukorras. 
Piirake nikotiini- ja alkoholitarbimist miinimumini.
 Mingil juhul ei tohi Te tarvitada aspiriini või muid sarnaseid preparaate vähemalt 7 päeva enne operatsiooni.

On mõistlik planeerida operatsioonijärgseks ajaks umbes seitse kuni kümme vaba päeva, sest Teie füüsilise liikumise ulatus on algul peale operatsiooni piiratud.

Haiglas viibimine

Üldjuhul kaasneb rinnaoperatsiooniga lühike üheööline haiglas viibimine. Seeläbi on kindlustatud operatsioonijärgne koolitatud personali valve.

Narkoos

Rindade suurendamine viiakse läbi üldnarkoosis, nii et Te magate kogu operatsiooni vältel. Enne operatsiooni viib anestesioloog läbi vajalikud uuringud, tagamaks Teile sobilik narkoos.

 

Kuidas operatsioon toimub?

Operatsiooni kestus on 60 minutit.
 Millist meetodit Teie puhul kasutatakse, sõltub Teie anatoomilistest omadustest ja isiklikest soovidest; samuti kirurgi soovitustest.

Üldjuhul on operatsiooni kulg järgmine:

Ca 4-5 cm lõige tehakse rinna alla ning kirurg üritab alati teha selle nii silmatorkamatu kui võimalik. Üldjuhul muutuvad armid paranedes märkamatuks. Sisselõikele järgneb implantaadile vajaliku tasku tegemine, mis tehakse kas rinnanäärme taha või rinnalihase taha.

Enamik kirurge soovitab implantaadi paigutamist rinnalihase taha, sest lihas katab implantaati paremini, kuid tihtipeale on rinnanäärme taha paigutatud implantaat paremini sobiv võttes arvesse kõiki faktoreid. See on väga individuaalne. 
Implantaadi lõplik paigaldamine järgneb tavaliselt patsiendi poolistukil asendis.

 

Vaata intervjuud, milles Eveliin räägib lähemalt, miks ta otsustas operatsiooni The Health Clinicus teha, millised olid tema hirmud ning kuidas operatsioon tema elu muutnud on.

 

 

Peale rinnaoperatsiooni

  • Esimestel päevadel peale operatsiooni on rinnad valulikud, sest rinnad on implantaatide tõttu pingul. Seetõttu on (eriti ülakeha) normaalne liikuvus piiratud. Selleks perioodiks määratakse üldjuhul valuvaigistavad preparaadid.
  • Haavaniidid imenduvad iseenesest kehasse, vaid üksikud õmblused tuleb eemaldada 14 päeval. Algul on haav punetav ja kõva; mõne kuu möödudes muutub haav heledamaks ja 
ühtlustub ülejäänud nahatooniga. Spetsiaalsete haavu ravivate salvidega määrimist võib alustada 3 nädalat pärast operatsiooni möödumist. Päikese eest tuleb haavapiirkonda esimese 6 kuu jooksul kaitsta.
  • Olenevalt enesetundest võite tavalisi igapäevatoimetusi alustada mõne päeva möödudes, rindade suurendamine on ikkagi kerge trauma kehale ning sportimine on lubatud alates 4-6. nädalast (seejuures tuleb kanda spetsiaalset rinnahoidjat).
  • Kuigi operatsiooni edukas tulemus on nähtav juba peatselt peale operatsiooni, võtab lõpliku resultaadi kujunemine siiski mõne kuu aega. Implantaadikapsli moodustumine on lõppenud 3 kuni 4 nädala möödudes, rinna pingulolek võib aga kesta 6 kuni 8 nädalat. Rind muutub aja möödudes uuesti pehmeks ning loomutruuks. Rinnanibude hüper- või hüpotundlikkuse tõttu võib olla vajalik rinnanibude kaitse kasutamine. Tavapärase tundlikkuse saavutamine võib võtta erandjuhtudel ka kuid, kuid oluline on märkida, et tundlikkus taastub.
  • Olenevalt implantaaditüübist ja kokkuleppest oma arstiga, võite alates kolmandast operatsioonijärgsest nädalast alustada rindade masseerimisega. See aitab kaasa implantaadikapsli laienemisele, et vältida kapselfibroosi tekkimist. Ka rinnuli lamamine implantaadi koormamise eesmärgil on lubatud ja soovitatav.
  • Implantaadi lõpliku paiguldumise järel ei ole Teile mingeid piiranguid (sport, sukeldumine, lendamine, saun) – rindade suurendamine on operatsioon, mille eesmärk on elukvaliteeti tõsta, mitte seda piirata.

 

Rindade suurendamise operatsiooni viivad läbi dr. Jaan Troost ja dr. Siim Simmo, kes on ühed kogenuimad rinnakirurgid Eestis.
Küsi lisainfot või broneeri aeg tasuta konsultatsiooniks.