fbpx

Rindade suurendamine

rindade suurendamine rinnaimplantaadid

Rindade suurendamine

KirurgDr Siim Simmo / dr Jaan Troost / prof Jyri Hukki / dr Gintaras Papečkys
AnesteesiaÜldnarkoos
Lõikuse kestus1 tund
Ööd haiglas1
Vajalik puhkus1 nädal
Hind

al. 4590 € Polytech, Sebbin, Motiva, Nagor implantaadid

al. 4890 € B-Lite implantaadid

Järelmaks

Alates 111 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.

Klientide kogemused

Rindade suurendamine on protseduur, mille abil implantaadiga rinda suurendatakse ning rinnakuju kujundatakse soovitud moel ümber. Rinnaoperatsioon viiakse üldjuhul läbi kas ümmargust või anatoomilist implantaati kasutades. Valik sõltub inimese kehaehitusest ning ihaldatud tulemusest.

Rindade suurendamise operatsioon on maailmas kõige populaarsem ilukirurgiline protseduur. Rinnaoperatsiooni väärtusteks on silmnähtavad esteetilised hüved (laitmatult istuvad riided, täidlasemad ja naiselikumad rinnad). Lisaks kindlasti oma välimusega rahul olemisest tingitud hea enesetunne ning muud seonduvad emotsionaalsed hüved (suurem enesekindlus ja kõrgem enesehinnang), tänu millele paraneb ka enda ja teistega läbisaamine ning ka üleüldine elukvaliteet.

Health Clinic pakub Eestis kõige suuremat implantaatide valikut, rahvusvahelise töökogemusega tippkirurge ning spetsialiste, kelle koostöö tulemusena sünnib alati parim võimalik tulemus.

Tagasiside

Jäin väga rahule. Valisin pikalt erinevate kliinikute vahel, kuid Health Clinic ja dr Siim Simmo jätsid parima mulje. Ajad sain kiirelt ning täpselt siis, kui endale parim tundus. Suhtlus kliinikuga oli kiire ja meeldiv, sain alati vastused oma küsimustele. Tulemusega olen ülimalt rahul.

Helina                     

Väga meeldiv teenindus. Kirjadele vastati väga kiiresti ja asjalikult. Väga meeldivad, asjalikud, toetavad ja abivalmid inimesed. Kui oligi mingi mure, oli kohe inimene olemas ja aitamas. Kiidan taevani. Dr. Mart Ellerile suured tänud. Olen oma otsusega ja tulemusega väga rahul. Oleks võinud juba ammu seda teha.

Aili                   

Jäin kõige ja kõigiga rahule. Olen väga rahul, et usaldasin ennast Health Clinicu ja dr. Jaan Troosti kätesse. Meeldis väga, et kogu info saadeti emailile ja ei tekkinud olukorda, et midagi oleks meelest ära läinud. Vastused oma küsimustele sain alati väga kiiresti. Operatsioonist taastumine oli palju kergem kui kartsin ja valu kui sellist peaaegu ei esinenudki. Samuti super rahul, et kirurg valis opi ajal suurema suuruse kui olime kokku leppinud ja tänu sellele sain täpselt sellise tulemuse nagu soovisin.

Jana                       

Operatsioon oli miski, mida olin tahtnud teha juba aastaid. Olin eneses 100% kindel, järele jäi leida vaid õige arst. Üsna ruttu avastasin enda jaoks Health Clinicu ja dr Siim Simmo. Täna, olles 2 kuud operatsioonist möödas, olen oma otsusega igati rahul. Nii arst kui Health Clinicu personal olid igati professionaalsed ja seadsid esikohale kliendi heaolu. Sain kõikidele oma küsimustele vastused ning läksin operatsioonile kindlustundega. Tänaseks kõik juba ununenud ja võin julgelt öelda, et see oli üks mu elu parim otsus. 🙂

Brit                 

Kelle jaoks rinnaoperatsioon on?

Rindade kuju ja suurus ei ole mitte üksnes naise figuuri oluline osa, vaid ka oluline aspekt naise seksuaalse minapildi ning enda väärtuse tunnetamisel. Naised kannatavad sageli oma üldise kehakujuga võrreldes liiga väikeste või muul moel ebaproportsionaalse suuruse või kujuga rindadest põhjustatud meelehärmi all. Sellel ei ole küll otsest füüsilist mõju, kuid vaimselt võib see naise enesehinnangule laastavalt mõjuda.


Rinnaoperatsioon on sobilik kui:

Kaasasündinud rinna hüpoplaasia (patoloogilise rinnanäärmete väljaarenematus) kõrval on vajadus vormiparandava operatsiooni järele tihti sünnitanud ja imetanud naistel. Emadus on küll imeline, kuid see jätab alati naise kehale silmnähtava jälje.

Rinnaoperatsioon on suurepärane vahend endise ilu laitmatuks taastamiseks. Sageli on lõpptulemus varasemast tunduvalt parem.

 

Milliseid implantaate kasutame?

Health Clinic pakub suurimat rinnaimplantaatide valikut Eestis. Meie kirurgid kasutavad igapäevaselt implantaate nagu Polytech, Sebbin, Motiva, Nagor ning ühtlasi on meie valikus ka maailma ainukesed kergekaaluimplantaadid B-Lite.

Kõik implantaadid meie valikus on kõrgeima kvaliteediga ning ainult parimate testitulemustega tootjatelt.

 

Millele pöörata tähelepanu enne operatsiooni?

Enne operatsiooni on vajalik rindade mammograafia- või ultraheliuuring, et vältida rindades olevaid sõlmekesi (alla 35-aastased ultraheli, vanemad mammograafia) ning vereanalüüs. Enne plaanitud operatsiooni peab Teie tervislik seisund olema võimalikult hea. Nikotiini- ja alkoholitarbimist tuleks piirata miinimumini. Mingil juhul ei tohi tarvitada aspiriini või muid sarnaseid preparaate vähemalt 14 päeva enne operatsiooni (kuna need on verd vedeldava toimega). Ka ei soovita me enne operatsiooni tarvitada oomega-3 sisaldavaid tooteid.Operatsioonijärgseks taastumise ajaks on soovitatav planeerida ca seitse kuni kümme vaba päeva, sest ringi liikumine on peale operatsiooni esialgu piiratud. Samuti on hea võtta endale piisav puhkeaeg, et mugavalt taastuda.

Haiglas viibimine

Üldjuhul tuleb peale operatsiooni veeta haiglas üks öö, mis toimub koolitatud personali järelevalve all. Peame seda oluliseks, et garanteerida parim võimalik lõpptulemus.

Narkoos

Rindade suurendamine viiakse läbi üldnarkoosi all, tänu millele ei tunne Te operatsiooni kulgu mitte kuidagi. Enne operatsiooni viib anestesioloog läbi vajalikud uuringud, et tagada Teie turvalisus operatsiooni ajal.

 

Kuidas operatsioon toimub?

Operatsiooni kestus on 30-60 minutit. Täpne metoodika sõltub Teie anatoomilistest omadustest ja isiklikest soovidest, samuti kirurgi soovitustest. Kokkuvõttes otsustab metoodika üle opereeriv kirurg, kuid alati võetakse arvesse ka isiklikke eelistusi.

Üldjuhul on operatsiooni kulg järgmine: rinna alla tehakse ca 4-5 cm võimalikult silmatorkamatu sisselõige. Sisselõikele järgneb implantaadile vajaliku tasku tegemine rinnanäärme või -lihase taha. Enamik kirurge soovitab implantaadi paigutamist rinnalihase taha, sest lihas katab implantaati paremini, kuid tihtipeale on rinnanäärme taha paigutatud implantaat paremini sobiv võttes arvesse kõiki faktoreid. See on väga individuaalne. Armid muutuvad paranedes üldjuhul märkamatuks.

 

Peale rinnaoperatsiooni

Esimestel päevadel on rinnad valulikud, sest need on implantaatide tõttu pingul. Seetõttu on (eriti ülakeha) normaalne liikuvus piiratud ning arst kirjutab välja valuvaigistavad preparaadid. Haavaniidid imenduvad kehasse iseenesest, vaid üksikud õmblused tuleb alates 14. päevast eemaldada. 

Alguses on haav punetav ja katsumisel kõva, kuid juba mõne kuu möödudes muutub see heledamaks ja ühtlustub ülejäänud nahatooniga. Spetsiaalsete haavu ravivate salvidega määrimist võib alustada 3-4 nädala möödudes. Kaitse haava kindlasti päikese eest esimese kuue kuu vältel. 

Olenevalt enesetundest võib igapäevatoimetusi teha juba mõne päeva möödudes. Rindade suurendamine, nagu ka iga teine operatsioon, on kergelt traumaatiline kogemus kehale, mistõttu on sportimine lubatud alates 4-6 nädalast. Esialgu tuleks kanda ka spetsiaalset toetavat rinnahoidjat. 

Kuigi operatsiooni edukas tulemus on nähtav pea koheselt, võtab lõpliku resultaadi kujunemine siiski aega mõne kuu. Esialgu võib rind tunduda kõva, kuid muutub aja möödudes uuesti pehmeks ning loomutruuks. Rinnanibude hüpertundlikkuse tõttu võib olla vajalik rinnanibude kaitse kasutamine. Tavapärase tundlikkuse saavutamine võib võtta erandjuhtudel aega ka kuid.

 

Vaata videot, milles dr. Siim Simmo vastab sagedasti tekkivatele küsimustele seoses rindade suurendamise operatsiooniga.

Rinnaoperatsioon ja olulised küsimused

Kes on hea kandidaat rindade suurendamiseks?

Operatsiooniks sobivad kandidaadid on terved naised, kes ei ole rahul oma rindade kuju või suurusega ning naised, kes vajavad sünnituse järgset vormiparandavat operatsiooni. Sünnitusejärgselt on mõningatel juhtudel parima tulemuse saavutamiseks vajalik kombineerida rindade suurendamise ja rindade tõstmise operatsioon.

Millised on rindade suurendamise põhjused?

Ebaproportsionaalne rindade suurus või kuju.
Vananemisel, imetamisel või sünnituse järgselt lõtvunud nahk.
Madalast enesehinnangust tingitud ebakvaliteetne elu.
Eneseusu puudumise tõttu kahjustada saanud seksuaalne minapilt.

Kui palju minu implantaadid kaaluvad?

Rinnaimplantaatide kaal sõltub implantaatide suurusest ning traditsiooniliste implantaatide puhul saab üldiselt arvestada, et 1 milliliiter (ml) = 1 gramm (g). Näiteks 365 ml suurune implantaat kaalub 365 g. Üha populaarsemad just oma kergema kaalu tõttu on aga B-Lite rinnaimplantaadid, mis kaaluvad kuni 30 protsenti vähem kui traditsioonilised implantaadid. Sama näite puhul kaalub 365 ml suurune B-Lite implantaat vaid 273 g. 

Milline rindade suurus sobib minu kehale?

Iga naine on unikaalne ning sama eriline on ka tema välimus. Parima lahenduse leiavad meie kirurgid koostöös Teiega. Üldjuhul lähtume proportsionaalsuse põhimõttest ega soovita pikkusest ja muudest füüsilistest näitajatest liiga tugevalt erinevaid implantaate.

Kas minu rindade ja rinnanibude tundlikkus väheneb peale operatsiooni?

Esialgu võib rinnanibude tundlikkus peale operatsiooni tõepoolest mingil määral kaduda. Samas võivad rinnanibud muutuda ka ülitundlikuks, mistõttu on tarvis kasutada rinnanibude kaitset.  Tavapärane tundlikkus taastub protseduuri järgsete nädalate jooksul, erandjuhul võib see aega võtta ka kuid, kuid taastub alati.

Kas ma saan imetada pärast operatsiooni?

Jah, peale tavalist rinnasuurendusoperatsiooni on võimalik ka imetada, kui aga rinnasuurendusele tuleb lisaks ka rindade tõstmine, siis võib imetamise funktsioon halveneda või kaduda sootuks. See sõltub sellest, millist rinnatõstmise meetodit kirurg kasutab. Küll aga tuleb rõhutada, et rindade suurendamine ei ole soovitav, kui on lähiajal plaanis rasestuda ning samuti ei ole soovitav teha operatsiooni enne poolt aastat peale imetamise lõppu, kui on sooviks rindu korrigeerida peale lapse saamist. 

Kas implantaadid muudavad mammogrammi uuringu täpsust?

Mammogrammi tegemist rinnaimplantadid ei sega ja  kaasaegsetel mammograafiamasinatel on selleks spetsiaalsed programmid  Peale operatsiooni soovitame teha rindade ultraheliuuring iga kahe-kolme aasta tagant.

Missugune on rinnaimplantaadi garantii ja millised tasud pean ma maksma, kui see puruneb?

Pakume suurimat valikut rinnaimplantaatide tootjate brände Eestis ning igal tootjal on oma garantiiprogramm. Üldiselt on kõikidel tootjatel aga ühine poliitika, et implantaadi purunemise korral (mis on üliharv) annab tootja uue implantaadi tasuta, kuid patsiendi kanda jäävad implantaadi vahetamise operatsiooniga seotud haiglakulud. Reeglina ei ületa kordusoperatsiooni summa 30 protsenti esialgse operatsiooni maksumusest.

Kas minu rinnaimplantaat võib liikuda?

Mõningatel juhtudel tuleb tõesti ette ka seda, et implantaat liigub oma “pesast” välja või pöördub. Seda juhtub aga rohkem siledapinnaliste implantaatidega. Sellisel juhul tuleb implantaat tagasi oma kohale paigutada, tihtipeale on kirurgil võimalik seda teha manuaalselt ehk käsitsi, kuid mõningatel juhtudel on vaja korrigeerivat operatsiooni.

Kas see on tõsi, et pärast lapse sündi tuleb teha rindade korrigeerimist?

Iga naine on individuaalne, samuti on seda tema naha elastsus. Imetamine võib rindade kuju mõjutada, sest raseduse ja imetamise ajal rinnanäärmed suurenevad, mis venitavad ka rinnanahka. Tihtilugu aga on implantaatidega rinnad peale imetamist sama kenad, kui enne imetamist. Kõik on väga individuaalne. 

 

Rinnaimplantaadi tüsistused ja riskid

Millised on rinnaimplantaadi operatsiooni võimalikud riskid?

Rindade suurendamine on võrdlemisi ohutu operatsioon, kuid igal operatsioonil on teatavad riskid. Harvaesinevateks probleemideks vahetult peale operatsiooni võivad olla verejooks ja infektsioon. Kiire sekkumine ja verejooksu peatamine aitab üldiselt vältida tüsistusi. Samuti allub infektsioon tavaliselt hästi antibiootikumide ravile.

Kas kirurg saab keelduda operatsioonist?

Jah, kui konsultatsiooni käigus selgub, et rindade suurendamise operatsiooni ei ole soovituslik teha näiteks meditsiinilistel kaalutlustel või kui patsiendi ootused ei vasta reaalsusele, siis on kirurgil õigus protseduurist keelduda. On oluline mõista, et operatsiooniga saab muuta rindade kuju ja suurust teatud ulatuses ning, kui kirurgi hinnangul ei ole võimalik Teie soovi täpselt nii ellu viia nagu olete mõelnud, siis tuleb hoolikalt kaaluda, kas on mõtet operatsioon ette võtta.

Meie sooviks on, et inimesed oleksid peale operatsiooni õnnelikud ning saaksid juurde enesekindlust. Me ei soovi, et Te oleksite peale operatsiooni selle tulemuses pettunud. Seetõttu on oluline kirurgi konsultatsiooni käigus selgelt väljendada, mida Te soovite ning kuulata hoolikalt, kas kirurgi arvates on seda võimalik teostada.

Kas on võimalik vältida rinnaimplantaatide purunemist, lõhenemist või kortsumist?

Rinnaimplantaatide purunemist tuleb väga harva ette, kuid selle vältimiseks ei ole otseselt võimalik midagi teha ning selle pärast ei pea ka muretsema. Implantaatide kortsumine pikema aja jooksul on üks võimalikke kõrvalnähtusid, kuid see sõltub väga paljudest faktoritest, sh implantaadi omadustest. Mida kõhnem inimene, seda rohkem võib kortsumine välja paista, kuid tihtipeale paigaldatakse siis implantaadid rinnalihase alla, mis lahendab probleemi.

Kas rinnaimplantaadid tunduvad katsudes loomulikud?

Olenevalt soovitud tulemusest ja implantaadi suurusest sõltub ka rinna loomulikkus. Täiesti loomulikku tulemust implantaadid katsumisel ei võimalda, kuid tänapäevased implantaadid on tehtud just sellel eesmärgil, et nad oleksid võimalikult loomutruud ning annaksid rinnale ilusa vormi, kuju ning täidluse.

Kas implantaate peab mingi aja möödudes vahetama?

Tänapäevased rinnaimplantaadid on loodud nii, et need kestaksid terve eluea ja kui mingeid meditsiinilisi komplikatsioone ei esine, ei ole neid põhjust ka välja vahetada.   

Kas implantaate peab hooldama?

Ei, implantaatide eraldiseisev hooldamine ei ole vajalik. Küll aga oleks hea kanda kvaliteetseid toetavaid rinnahoidjaid ning käia regulaarselt (ca kahe-kolme aasta järel) ultraheliuuringus.

Kas implantaatide vastu esineb allergiaid?

Teoreetiliselt võib tekkida silikooni vastu allergiline reaktsioon, kuid see on äärmiselt haruldane. Silikooni kasutatakse meie igapäevases elus väga laialdaselt, nt leidub seda närimiskummis, seebis, kätekreemis jms. 

Operatsioonijärgsed allergilised reaktsioonid võivad olla põhjustatud manustatavatest ravimitest. Enne protseduuri arutage kirurgiga kõik olulised asjad, sh manustatavad ravimid kindlasti läbi.

 

Rinnaimplantaadi operatsiooniks ettevalmistamine

Alates millisest vanusest saab rindu suurendada?

Rindade suurendamist soovitatakse täisealistele naistele ning antud otsus peab olema 100-protsendiliselt läbimõeldud. Ülemine vanusemäär aga puudub, mis tähendab, et rindade suurendamise operatsiooni võib teha kuni kõrge vanuseni välja. Kõige olulisem on olla hea tervise juures.

Milliseid asju peab operatsioonile kaasa võtma?

Kuna rinnaoperatsiooni järgselt peab haiglas vaid ühe öö veetma, on haiglasse vajalik kaasa võtta ainult isiklikud hügieenitarbed, kõik muu on Fertilitase poolt juba olemas. Samuti võtke ühes hea tuju, positiivne meel ja valmisolek tunduvalt paremaks eluks! 

Soovitav on operatsioonile tulles ennast mitte meikida ega kanda ehteid, eemaldage samuti kontaktläätsed ja iluneedid.

Milliseid toitumis- ja elustiilimuutusi pean ma enne rinnaimplantaadi operatsiooni tegema?

Nikotiini- ja alkoholitarbimist tuleb kindlasti piirata. Kui vähegi võimalik, siis võiks neid aineid  enne protseduuri üldse mitte manustada. Mitte mingil juhul ei tohi tarvitada aspiriini või muid sarnaseid preparaate vähemalt 14 päeva enne operatsiooni, sest need muudavad vere vedelaks. Me ei soovita tarvitada ka oomega-3 rasvhapetega preparaate.

Mida soovitate turse, verevalumite ja valu raviks?

Arst jagab enne ja pärast operatsiooni üksikasjalikke nõuandeid, et operatsiooni järgne aeg oleks võimalikult meeldiv ja ilma komplikatsioonideta ning kõik meie patsiendid saavad kaasa põhjaliku järelhoolitsuse juhendi. Välja kirjutatakse ka valuvaigistavad preparaadid. Peale operatsiooni soovitame kerget liikumist, näiteks sobivad selleks lühikesed jalutuskäigud, et veri ringleks kehas. See tagab kiirema taastumise ning teeb head ka vaimule. Oluline on aga mitte üle pingutada ning igas olukorras oma keha kuulata!

Kas minu regulaarsed pillid, näiteks rasestumisvastased tabletid või antidepressandid mõjutavad anesteesiat?

Rääkige konsultatsiooni käigus kindlasti, mis ravimeid Te tarbite, sest mõnede ravimite ja tervise seisundite puhul ei ole võimalik operatsiooni teostada. Rasestumisvastased tabletid ja antidepressandid üldiselt operatsiooniks vastunäidustatud ei ole. Enne operatsiooni täidate Te Haiglas ka anesteesia küsimustiku ning vastavalt sellele määrab anestesioloog Teile sobiliku narkoosi.

Kui kauaks ma pean tööst loobuma?

Kuna tegemist on võrdlemisi kerge operatsiooniga, siis soovitame võtta nädala jagu puhkust. 

 

Rinnaoperatsioon

Kus viiakse operatsiooni läbi?

Rindade suurendamise operatsioon viiakse läbi Eesti suurimas ja kaasaegsemas erahaiglas Fertilitas, kus on ööpäevaringne valve ja intensiivravi osakond, kui seda peaks vaja minema, ning loomulikult kogenud meditsiinipersonal ning toetav ja sõbralik klienditeenindus.

Kas mul on üldanesteesia ja kas sertifitseeritud anestesioloog hakkab seda tegema?

Jah, rindade suurendamise operatsioonid viiakse läbi üldanesteesias, mille viib läbi kogenud ja sertifitseeritud anestesioloog.

 

Rinnaimplantaadi operatsioonist taastumine

Kui mul peaks juhtuma midagi peale operatsiooni, siis kuidas saan teiega ühendust võtta?

Oleme alati kättesaadavad, kui selleks peaks vajadus tekkima. Jagame konsultatsiooni käigus infot, mida enne ja pärast protseduuri peab arvesse võtma. Järelhoolitsuste juhistes on kirjas kõikide meie kliendikoordinaatorite kontaktid ning alati saate pöörduda ka oma isikliku kliendikoordinaatori poole, kes tegeleb Teiega alates esimesest päevast. 

Erakorraliste tervisemurede puhul tuleb aga pöörduda erakorralise meditsiini osakonda Teile lähimas haiglas ning teavitada sellest kindlasti ka meid.

Milline valu on normaalne peale rindade suurendamist?

Mõningane valu on peale operatsiooni tavaline, kuna tegemist on siiski kirurgilise protseduuriga. Kui aga valu kestab nädalaid, on teravaloomuline ning sellega kaasnevad ka muud elu ja toimetamisi segavad näidustused, siis võtke kindlasti meiega ühendust.

Millised nähud kaasnevad vahetult pärast rindade suurendamise operatsiooni?

Tavapärased kaasnähud on ajutine valu, mõningane paistetus ja sinikad, rindades esinev kõva tunne. Kõik need nähud kaovad üldiselt mõne nädala jooksul.

Kui aga märkate, et rindadest lekib vedelikku, mis põhjustavad naha all mügarikke, tõuseb kõrge palavik, rindades esineb terav valu ning esineb ka tugevat paistetust, siis võtke kindlasti meiega ühendust ning vajadusel pöörduge Teile lähimas haiglas olevasse erakorralise meditsiini osakonda. 

Kuidas hoolitseda rindade eest pärast rinnaoperatsiooni?

Kõige olulisem on piisavalt puhata ning järgida järelhoolitsuse juhistes toodud haavahoolduse juhendeid. 4-6 nädalat tuleb kanda spetsiaalset rinnahoidjat (mõningal juhul ka kauem sõltuvalt implantaadi paigutamise asukohast) ning hoiduda aktiivsest sportimisest. Seejärel saab jätkata oma eluga nagu see oli enne operatsiooni, kuna puuduvad otsesed piirangud. Võimalik on teha nii sporti kui käia ka saunas ning teha palju muud põnevat.

Kuidas end pesta/duši all käia peale rindade suurendamise operatsiooni?

Duši alla võib minna alates teisest operatsioonijärgsest päevast. Haavad ei karda ei vett ega seepi, vesi võiks olla veidi jahedam tavapärasest Duši alla võib minna nii plaastritega, kui ka ilma. Esimeste nädalate jooksul tuleb Teil olla veidi ettevaatlikum, kuid muus osas piiranguid ega erinõudeid ei ole.

Kuidas magada pärast rindade suurendamise operatsiooni?

Pärast operatsiooni peaksite magama 5-10 päeva selili, kümne päeva möödudes võite magada külili või nii nagu Teil endal mugavam on. Kõhuli ei soovita me magada vähemalt kaks kuud.

Kui kaua taastumine tavaliselt kestab?

Taastumine võtab aega ca 3-4 nädalat, rinna pingulolek võib aga kesta 6-8 nädalat. Rind muutub aja möödudes uuesti pehmeks ning loomutruuks. Rinnanibude hüpertundlikkuse tõttu võib olla vajalik rinnanibude kaitse kasutamine. Tavapärase tundlikkuse saavutamine võib võtta erandjuhtudel ka kuid.

Mida saab pärast rindade suurendamise operatsiooni süüa?

Dieedi osas piiranguid ei ole. Kuna operatsioonijärgselt paraneb ka Teie enesetunne, siis võib kaasneda loomulik soov/vajadus tervislikumalt toituda.

Kui kiiresti saan jätkata oma tavapärase treeningrutiiniga?

See on küll üsna individuaalne ning sõltub paljuski ka spordialast, kuid tavaliselt saate oma tavapäraste trennirutiiniga jätkata juba ca 4-6 nädala möödudes. Kui implantaadid on paigaldatud rinnalihase alla, siis peab teatud jõusaali harjutuste puhul paus pidama kuni kuus kuud (nt lõuatõmbamine, rinnalt kangi surumine). Kui implantaadid on paigaldatud rinnalihase alla, ei tohi Te oma käsi õlgadest kõrgemale tõsta kaks-kolm nädalat. 


Milliseid rinnahoidjaid saan pärast rindade suurendamist kanda?

Esimestel nädalatel tuleb kanda spetsiaalset rinnahoidjat, kuid edaspidi saab kanda juba tavapärast pesu.

Kui pikalt pärast rindade suurendamise operatsiooni saan taas lennata?

Lennukiga lendamisele mingeid piiranguid ei ole, sest lennukikabiini rõhumuutused implantaate ei mõjuta.

Kui pikalt pärast rindade suurendamise operatsiooni saan taas autot juhtida?

Auto juhtimisele mingeid piiranguid ei ole, ainult haiglast lahkumise päeval oleks soovitav, et Teid sõidutaks keegi teine.

Kui pikalt pärast rinnasuurendust võin jääda rasedaks?

Soovitav on laste saamine planeerida rindade suurendamise eelsesse aega, kuid ka peale implantaatide paigaldamist ei ole tegelikult mingeid takistusi. Tähtis on, et Te oleksite operatsioonist taastunud ning hea tervise juures. Kirurgide hinnangul võiks rasestumine toimuda kuus kuud peale operatsiooni.

Kas rindade suurendamine jätab arme? Millal need armid ära kaovad?

Operatsiooni käigus tehakse rinna alla ca 4-5 cm pikkune võimalikult silmatorkamatu lõige ning operatsioonijärgsed armid paranedes ja aja möödudes tuhmuvad. Lõpptulemus sõltub Teie naha elastsusest ja muudest faktoritest. Rinna alla tehtud lõike kaudu paigaldatud implantaatide puhul jäävad armid märkamatud, sest armi katab rind ise. Armi tuhmumine võtab tavaliselt aega ca üks kuni kaks  aastat.

Kas ma võin suitsetada peale rindade suurendamise operatsiooni?

Ei, suitsetamine ei ole soovitatav vahetult peale operatsiooni. See on vajalik selleks, et vältida vereringehäirest tekkida võivaid probleeme, mis võivad otseselt mõjutada operatsiooni lõpptulemust.

Kas ma võin päevitada peale rindade suurendamise operatsiooni?

Päevitamisele mingeid piiranguid ei esine, kuid haavale ei ole soovitav esimese kuue kuu jooksul päikest võtta. See võib muuta armi värvust ning teha seda rohkem märgatavaks. Kindlasti soovitame lisaks kasutada ka tugeva SPF-faktoriga päevituskreemi!

Millal peale rindade suurendamise operatsiooni võin ma ujuda?

Sporti soovitame hakata tegema ca 4-6 nädala möödudes ning ujumise puhul tuleks kindlasti arvestada vähemalt kuue nädalaga, sest keha ülaosa liikumine on esialgu piiratud. Oluline on, et see piirkond ei saaks liigset koormust.

Kas rinnaimplantaadid muutuvad pärast operatsiooni?

Peale rinnaimplantaatide paigaldamist tekib implantaadi ümber armkude ehk kapsel. Tegemist  on täiesti loomuliku protsessiga. Väga harvadel juhtudel hakkab aga kapsel kõvenema, mistõttu võib ka rind oma kuju muuta ning kõvemaks ja valulikuks muutuda. Sel juhul võib vajadusel korduvoperatsiooniga kapsli eemaldada ja rinnaimplantaadi asendada, tavaliselt tekib selline kapsel väga aeglaselt umbes 2-10 aastaga 

 

Rahalised küsimused

Kas implantaadi eemaldamine sisaldub algtasus?

See sõltub sellest, mis põhjusel implantaate eemaldatakse. Kui tegemist on vahetul operatsioonijärgsel perioodil tekkinud meditsiinilise probleemiga, siis võib implantaadi eemaldamine sisalduda rindade suurendamise operatsiooni alghinnas. Kui aga soovite implantaate hilisemal ajal näiteks mingil muul isiklikul põhjusel eemaldada, siis tuleb selle eest tasuda vastavalt hinnakirjale.

Kui mulle ei meeldi minu operatsiooni tulemused, mida ma saan teha?

Nendel harvadel juhtudel tuleb kindlasti meiega ühendust võtta, et kirurg saaks oma hinnangu anda. Tavapraktika käigus võrreldakse enne ja pärast fotosid ning vajadusel teostatakse korrigeeriv operatsioon. Igal juhul on oluline, et annaksite meile tagasisidet, et me saaksime kõik tekkivad küsimused kiiresti ja mugavalt lahendada.

Meie arstid on oma ala parimad Eestis. Tutvu meie arstidega siin.

Meie kirurg pakub Teile alati parima lahenduse, et saavutada maksimaalselt hea lõpptulemus.

Oleme pidevas suhtluses nii kirurgi kui ka haiglaga, et tagada Teile kiire ja efektiivne teenus.

Oleme võimalikult paindlikud, et rahuldada oma klientide soovid.

Töötame komisjonitasu pealt, seega protseduuride hindadele ei lisandu teenustasusid ega lisakulusid. Võimalus maksta ka järelmaksuga.

* Kontaktivormi täitmisega nõustun saama infot kirurgide ja erialaekspertide poolt koostatud tervisenõuannete ja Health Clinic eripakkumiste kohta.

* Kontaktivormi täitmisega nõustun saama infot kirurgide ja erialaekspertide poolt koostatud tervisenõuannete ja Health Clinic eripakkumiste kohta.

* Kontaktivormi täitmisega nõustun saama infot kirurgide ja erialaekspertide poolt koostatud tervisenõuannete ja Health Clinic eripakkumiste kohta.