fbpx

Sünnimärgi uuring

dermtest sünnimärkide kontroll uuring

 

Dermatoskoopia ehk sünnimärgi uuring dermtest kiirmeetodil

Dermtesti puhul on tegemist nn lesion-directed-triage dermatoskoopia lahendusega, kus tavapäraselt pildistatakse uuringu käigus 1-3 sünnimärki, mis patsiendile muret teevad. Seega tegemist ei ole kogu keha uuringuga, vaid esimese kontrolli ja hilisema jälgimise võimalusega. Dermatoskoopia pildid uuritavatest sünnimärkidest saadetakse spetsiaalsesse keskkonda, kus neid konsulteerivad tunnustatud dermatoloogid ja dermato-onkoloogid. Uuringu vastus saabub üldjuhul juba paari päeva jooksul.

Dermtest loob võimaluse pahaloomuliste nahakasvajate varajaseks diagnostikaks ja skriininguks dermatoskoopia abil. See võimaldab samuti nahakasvajate riskigrupi inimeste jälgimist.

Dermatoskoopia on diagnostiline meetod, mis aitab näha naha morfoloogilisi struktuure, mis ei ole palja silmaga nähtavad. Eriti oluline on nahaaluste kudede struktuuride hindamine kasvaja varases arengustaadiumis, kus kliinilised muutused on minimaalsed.

Dermatoskoopia võimaldab tõsta diagnostilist täpsust naha hea- ja pahaloomuliste kasvajate diferentseerimisel, eriti varase staadiumi melanoomi eristamist muudest pigmentkasvajatest. Võrreldes visuaalse vaatlusega, suurendab dermatoskoopia kasutamine varajases staadiumis melanoomi avastamist ligi veerandi võrra ja suurendab diagnoosimise täpsust. Teisalt aitab see meetod vältida asjatuid sünnimärkide eemaldamisi.

Dermatoskoopia on Euroopa dermatoloogide seltsi poolt soovitatud diagnostikameetod nahavähi varaseks avastamiseks ja diagnoosimiseks. Samuti rakendatakse seda USAs ja Kanadas. Meetodit soovitatakse kasutada iga-aastaseks kontrolliks, et suurendada diagnooside täpsust, saates kahtlusega juhtumid histoloogilisele uuringule ja vältides asjatuid biopsiaid.

Dermatoskoopia statistika

  • 13 000 uuritud sünnimärki Eestis
  • > 150 varajases staadiumis avastatud nahavähki
  • Vastus keskmiselt 1,6 tööpäeva jooksul

 

Hinnad

Kogu keha sünnimärgi uuring 95 €

Ühe sünnimärgi dermatoskoobi uuring – 55 €
– iga järgneva sünnimärgi uuring – 15 €

 

 

 

BRONEERI AEG SÜNNIMÄRGI UURINGUKS