fbpx

Günekomastia

günekomastia

Günekomastia puhul on tegemist mehe rinnanäärme liigse suurenemisega, nii et rind muutub naise rinna sarnaseks. Enamasti on muutused mõlemapoolsed, ent esineb ka ühepoolset rinnanäärme suurenemist. Operatsiooni käigus eemaldatakse suurenenud rinnanäärmekude, seda tehakse kas iseseisvalt või koos rasvaimuga.

  
KirurgDr. Rein Adamson / dr. Siim Simmo
AnesteesiaÜldnarkoos
Lõikuse kestus1-1,5 tundi
Ööd haiglas1
Vajalik puhkus1 nädal
Hindal. 3390 €
Järelmaks

Alates 81 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.

 
BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS

 

Enamlevinud probleemid ja nende lahendamine

günekomastia

Puberteediealistel noorukitel esineb seda tihti ja sellisel juhul ei ole see haiglaslik nähe. Häire esineb pea igal teisel noorukil. Puberteedi-aegne rinnanäärme suurenemine taandub enamasti iseenesest täielikult.

Ka täiskasvanud meestel esineb günekomastiat väga tihti. Põhjused on sageli teadmata. Võimalike põhjuste hulgas võib olla maksafunktsiooni häire, östrogeeni sisaldavate medikamentide manustamine, mille tõttu mees- ja naissuguhormoonide tase on muutunud. Üksikutel harvadel juhtudel võib antud häiret põhjustada kasvaja (tuumor).

Olulise ülekaalu puhul tuleks dieedi- ja sportliku tegevuse abil üritada kõigepealt kaalu alandada, mis võib vähendada ka günekomastia ulatust. Kui rinnanäärme suurenemise põhjuseks on alkoholi- või anaboolsete steroidide tarvitamine, on samuti soovitatav häiret põhjustava käitumise muutmine.

 

Kuidas ennast günekomastia operatsiooniks ette valmistada?

Enne operatsiooni on vajalik teha mammograafiauuring rindadest, välistamaks rindades olevaid sõlmekesi ning samuti ka vereanalüüs.
 Enne plaanitud operatsiooni peaksite olema võimalikult heas tervislikus seisukorras.

Piirake nikotiini- ja alkoholitarbimist miinimumini. Kui tarvitate ravimeid, pidage nende 
tarvitamise osas nõu oma arstiga. Lisaks ei tohi Te tarvitada aspiriini või atsetüülsalitsüülhapet sisaldavaid preparaate vähemalt 7 päeva enne operatsiooni.

Vähemalt nädalaks ajaks peale operatsiooni peaksite oma tööst ja aktiivsest isiklikust elust loobuma. Kui Teil on hea võimalus lasta kellelgi enda eest operatsioonijärgsel perioodil hoolitseda, rääkige antud inimesega läbi eelkõige operatsioonijärgse hoolduse nõuanded.

On soovitav vahetult enne operatsiooni mitte liialt tegusalt mööda saata, et need hingeliselt ja füüsiliselt väljapuhanult saaks mööduda. Kui Teil tekib enne operatsiooni veel küsimusi ja kahtlusi, siis kindlasti kontakteeruge meiega.

 
Haiglas viibimine

Günekomastia operatsioon viiakse läbi üldnarkoosis, nii et Te magate kogu operatsiooni vältel. Enne operatsiooni viib anestesioloog läbi vajalikud uuringud, tagamaks Teile sobilik narkoos ning üldjuhul viibitakse haiglas 1 öö.

 

Milline on operatsiooni kulg?

Operatsioon kestab reeglina üks kuni poolteist tundi. Suuremate lõikuste puhul võib aega kuluda rohkem.

Operatsiooni käigus eemaldatakse suurenenud rinnanäärmekude. Seda tehakse kas iseseisvalt või koos rasvaimuga. Väikese rinnanibu äärest või läbi rinnanibu mineva lõike abil eemaldatakse üleliigne rasv ja nahk. Kui vaja on eemaldada suuremal hulgal kudet, on ka sisselõiked enamasti suuremad.

Kui rinna optimaalse kuju saavutamiseks on vaja teha lisaks ka rasvaimu, siis viiakse selle tegemiseks vajalik kanüül sisse väikesest sisselõikest alumise rinnavoldi juurest. 
Kui tegemist on enamjaolt rasvkoega, siis võib vaja minna ka ainult rasvaimu. Selleks vajalikud sisselõiked tehakse eelpool mainitud kohtadesse. 
Kombineeritud lõikuse korral, mil tehakse nii rasvaimu kui ka kirurgiline väljalõige, tehakse esimeses järjekorras rasvaimu ja seejärel üleliigse rinnanäärme eemaldamine. 
Kitsa, tühja kanüüli liigutamise abil tehakse rasvkude liikuvaks ja seejärel eemaldatakse.

Väga kaugele arenenud günekomastia korral võib juhtuda, et nahk uuele rinnakujule enam ei sobi. Sel juhul eemaldatakse üleliigne nahk ja allesjäänud nahk kinnitatakse tihedalt uuele rinnakontuurile. 
Tavaline on drenaaži haavapiirkonda paigaldamine, mis võimaldab haavavedeliku väljavoolamist. Lisaks paigaldatakse tugiside, mis toetab uue kujuga rinda.

 

Peale operatsiooni – millele pöörata tähelepanu

Kerged valud ja kiskumistunne haavapiirkonnas on esimestel operatsioonijärgsetel päevadel täiesti normaalsed nähtused. Selliseid vaevusi saab ravimite abil kergesti leevendada. Sidet tuleb kanda täpselt vastavalt arsti ettekirjutusele. Haavaniidid imenduvad kehasse iseenesest, mõningatel juhtudel on vajalik eemaldada üksikud õmblused.

 

Olen rahul oma otsusega minna operatsioonile ja olen rahul operatsiooni tulemusega. Personal on väga asjatundlik ja sõbralik. Operatsioon toimus õhtupoolsel ajal. Narkoosist ärgates oli valus, kuid valu taandus kiiresti ja juba õhtusöögi ajal oli olemine täiesti hea. Järgmise päeva lõuna ajal läksin koju… Väino

Minu meelest oli kõik väga hästi organiseeritud ja teostatud. Ma sain kiiresti vastuvõtule ja pidin operatsiooni ootama ainult kuu aega. Mulle selgitati operatsiooni käiku ja selleks ettevalmistumist. Ma olen operatsiooni tulemusega väga rahul, nahk on nüüd kenasti lihase vastas ja ei ripu enam nagu enne. Samuti oli haiglas viibimine mugav ja personal oli meeldiv… Ivo

Operatsioon oli nagu narkoosi all olev operatsioon nagu alati – pilt taskus ja elu ilus. Taastumine oli üllatavalt kerge ja valu oli olematu. Paistetus ja ebamugavus taandus c.a. 2 nädalaga. Armid paranesid ilusasti. Olen väga, väga rahul tehtud tööga. Soovitan kõikidele see samm (või hüpe) ette võtta – tulemus on väärt seda… Mihkel

LOE TAGASISIDESID

Galerii enne / pärast piltidega

 

Günekomastia operatsiooni viib läbi dr. Rein Adamson, kes on üks kogenuimaid kehakontuurimise kirurge Eestis.

KÜSI LISAINFOT VÕI BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS