Kõhuplastika - vabane rippuvast kõhust - The Health Clinic

Kõhuplastika

Kõhuplastika tähendab suurema rasvakihi eemaldamist kõhupiirkonnast ja kogu eesmise kõhupiirkonna lõtvunud naha eemaldamist, lisaks on võimalik pinguldada kõhulihaseid. Kõhuplastika parandab ettevõlvunud kõhu välimust oluliselt. Parimad võimalused esteetiliselt parima tulemuse saavutamiseks on heas kehalises vormis saledal inimesel, kelle kõhupiirkonna rasvkude või lõtvunud nahk ei reageeri ei treeningule ega dieedile.

 

Kirurg Dr. Rein Adamson / dr. Martin Adamson / dr. Siim Simmo
Anesteesia Üldnarkoos
Lõikuse kestus 1,5-3 tundi
Ööd haiglas 1-2
Vajalik puhkus 1-2 nädalat
Hind Mini-kõhuplastika – 2890 €*
Kõhuplastika – 3390 €*
 +600 € rasvaimu külgedele*
hinnas sisaldub ka kõhulihaste pinguldus ning naba ümberpaigutamine (täiskõhuplastika puhul)
Järelmaks medicredit

alates 78 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.

Broneeri aeg konsultatsiooniks

 

Enamlevinud probleemid ja nende lahendamine

Sale keskkoht on oluline faktor kogu välimuse seisukohalt. Pingul kõhu- ja taljeosa on oluline osa nii meeste- kui ka naiste minapildis ja üldises enesetundes.

KõhuplastikaNaised on oma kõhuga rahulolematud tihti peale mitmeid sünnitusi ja olulist kaalukaotust. Tugeva, pikaajalise kõhunaha venimise tõttu on lihaskond lõtvunud, ka hoolimata intensiivsest treeningust võib tekkida kõhu pikilihaste üksteisest eemaldumine (diastaas). Nahk koos alusnahakihtidega on tihti nii tugevalt veninud, et peale sünnitust või kaalukaotust jääb püsima lõtvunud, tugevate voltidega kõht.

Naha ja kõhulihaste peal asuva nahaaluse koe muutuste mõjutamine treeningu, massaaži või muu taolise abil on võimalik vaid piiratult, sest paljude juhtudel on tegemist tähtsate tugistruktuuride rebenditega ja nn rasedustriipude tekkimisega. Pingul talje saavutamine võib päevakorras olla ka peale positiivset elumuutust, mil saavutatud kaalulangus ja tehakse korrapärast kehalist treeningut.

Sellistel juhtudel on kõhuplastika heaks võimaluseks, optimeerimaks mittekaunina tunduvat kõhupiirkonda. Loomulikult sõltub tulemus ka naha, aluskoe ning lihaste seisukorrast.

Galerii enne / pärast piltidega

 

“Kogu asjaajamine oli kiire ja selge, kõik vastas kokkulepitule. Jäin väga rahule kliinikus viibimise ja personaliga.”

LOE EDASI

 

Kõhuplastika – mida oodata?

Parimad võimalused esteetiliselt hea tulemuse saavutamiseks on heas kehalises vormis saledal inimesel, kelle kõhupiirkonna rasvkude või lõtvunud nahk ei reageeri ei treeningule ega dieedile.

Kui planeeritakse kaalulangust, siis tuleks antud operatsiooniga oodata, kuni soovkaal on saavutatud. Ka lapsi sünnitada soovivad naised peaks operatsiooni edasi lükkama, sest just kõhu pikilihased, mida operatsiooni käigus pinguldatakse, võivad raseduse käigus uuesti üksteisest eemalduda. Kui esineb eelnevatest operatsioonidest pärinevaid arme, võib olla, et kõhuplastikat on raskem läbi viia.

Operatsioon jätab suhteliselt pika armi bikiinipiirkonda, mis aja jooksul siiski pehmemaks ja märkamatumaks muutub. Lisaks saab uue asukoha naba, samuti muudetakse veidi selle kuju ja tekib väikese ringi kujuline arm.

Klassikalise kõhuplastika kõrval on võimalik teha ka osalist kõhuplastikat (mini-kõhuplastika), mille puhul tehakse väiksem sisselõige, ei muudeta ka naba asukohta. See on eriti sobilik kõhu alaosa probleemide korral. Võib ka olla, et lisaks osalisele või täielikule kõhuplastikale tuleb teostada ka rasvaimu puusapiirkonnas. Neid aspekte ja võimalusi kaalutakse Teie operatsiooni individuaalse planeerimise käigus.

 

Kuidas ennast operatsiooniks ette valmistada?

 • Enne plaanitud operatsiooni peaksite olema võimalikult heas tervislikus seisukorras.
 • Piirake nikotiini- ja alkoholitarbimist miinimumini. Suitsetamine takistab lisaks üldisele ka operatsioonipiirkonna mikrovereringet. Sel põhjusel on soovitatav suitsetamist kaks nädalat enne ja 2 nädalat peale operatsiooni vältida.
 • Hormoone sisaldavate preparaatide (pillid, hormoonasenduspreparaadid) võtmine on vaja vajadusel ajutiselt katkestada.
 • Mingil juhul ei tohi te tarvitada aspiriini või muid sarnaseid preparaate vähemalt 14 päeva enne operatsiooni.
 • On soovitav planeerida operatsioonijärgseks ajaks umbes 7 kuni 10 vaba päeva, sest olete peale lõikust kehaliselt piiratud.

 

Haiglas viibimine

Üldjuhul viiakse operatsioon läbi ühe- kuni kahepäevase haiglas viibimisega. See võimaldab professionaalse hoolduspersonali abi ja tuge operatsioonijärgsel perioodil.

Narkoos

Kõhuplastika viiakse läbi üldnarkoosis, nii et Te magate kogu operatsiooni vältel. Enne operatsiooni viib anestesioloog läbi vajalikud uuringud, tagamaks just Teile sobiv narkoos.

 

Milline on operatsiooni kulg?

Operatsioon kestab reeglina 1,5 kuni 3 tundi, olenevalt lõikuse ulatusest. Teie lõikuse konkreetne maht oleneb Teie anatoomilistest iseärasustest, ootustest ja samuti kirurgi soovitustest.

Põhimõtteliselt toimub operatsioon nii:

Algselt tehakse pikk lõige, mis jookseb ülalpool häbemepiirkonda kuni puusakondini. Lisaks eemaldatakse naba ringikujulise sisselõike abil.

Osalise kõhuplastika (mini-kõhuplastika) korral on sisselõige oluliselt väiksem ja nabaümbruse sisselõikest võib vajadusel ka loobuda. See võib küll tähendada, et naba asukoht liigub allapoole. Seejärel eemaldatakse suur nahaosa kuni ribideni, et pääseda ligi kõhulihastele. Kõhu pikilihased viiakse üksteisele lähemale, pinguldatakse ja kinnitatakse uude asukohta. Sellega saavutatakse pinguldatum kõht koos talje vähendamisega. Kõrvaletõstetud nahaosa paigaldatakse seejärel tagasi, üleliigne nahk eemaldatakse. Seejärel kinnitatakse naba uude asukohta.

Peenikesed haavatorud võimaldavad esimesel operatsioonijärgsel perioodil (12 kuni 24 tundi) verel ja haavavedelikel ära voolata. Lõpuks kinnitatakse sisselõiked ja asetatakse peale haavaside. Mini-kõhuplastika korral pinguldatakse vaid naba ja sisselõikepiirkonna vahelist nahka. Seda nahaosa venitatakse allapoole, eemaldatakse üleliigne nahk ja seejärel suletakse haav.

 

Peale operatsiooni – millele pöörata tähelepanu

 • Esimestel päevadel peale operatsiooni tunnete operatsioonipiirkonnas valu. Seetõttu on Teie normaalsed liigutused piiratud. Selleks perioodiks määratakse üldjuhul valuvaigustavad preparaadid.
 • Operatsiooni ajal paigaldatud drenaažtorud eemaldatakse reeglina esimesel operatsioonijärgsel päeval. Side eemaldatakse järgnevatel päevadel.
 • Esimestel päevadel peale operatsiooni peaksite andma endale võimalikult palju rahu, et minimeerida paistetust. Võimalikud paistetused, verevalumid ja naha tuimustunne kaovad operatsioonijärgsetel nädalatel üldjuhul täielikult.
 • Peale operatsiooni paigaldatakse veel operatsioonilaual spetsiaalne, eelnevalt valmismõõdetud rõhtbandaaz või rõhtpüksid (nn tugisukad).
 • Haavaniidid imenduvad iseenesest kehasse, kuid 10–14 päeva pärast operatsiooni tuleb üks turvaõmblus eemaldada ning mõningate õmbluste otsad ära lõigata. Seda saab teha ka Teie perearst või medõde.
 • Algul on haav punetav ja kõva; mõne kuu möödudes muutub haav heledamaks ja ühtlustub ülejäänud nahaga. Spetsiaalsete haavu ravivate salvidega võib alustada 3 nädalat 
pärast operatsiooni möödumist. Päikese eest tuleb haavapiirkonda esimese 6 kuu jooksul kaitsta (vastav riietus, plaastrid).
 • Olenevalt enesetundest võite tavalisi igapäevatoimetusi alustada mõne päeva möödudes, esimese operatsioonijärgse nädala peaksite siiski planeerima puhkusena.
 • Sportimine on lubatud alates 4-6. nädalast, taastumine on ka küllaltki individuaalne. Vähendage ka operatsioonijärgselt nikotiini- ja alkoholitarbimist miinimumini ning vältige mõned kuud sauna- ja aurusaunakülaskäike.

 

Kõhuplastika operatsiooni viib läbi dr. Rein Adamsondr. Martin Adamson või dr. Siim Simmo, kes on kogenud kehakontuurimise kirurgid. Küsi lisainfot või broneeri aeg konsultatsiooniks.