fbpx

Kõhuplastika

kõhuplastika

Kõhuplastika tähendab suurema kõhupiirkonna rasvakihi eemaldamist ja kogu eesmise kõhupiirkonna lõtvunud naha eemaldamist. Lisaks on võimalik pinguldada ka kõhulihaseid. Kõhuplastika parandab oluliselt ettevõlvunud kõhu välimust ning kõige kaunima tulemuse saavutamiseks on parim võimalus heas kehalises vormis saledal inimesel, kelle kõhupiirkonna rasvkude või lõtvunud nahk ei reageeri ei treeningule ega dieedile.

  
KirurgDr. Rein Adamsondr. Siim Simmo / dr. Martin Adamson / dr. Sven Troost
AnesteesiaÜldnarkoos
Lõikuse kestus1,5-3 tundi
Ööd haiglas1-2
Vajalik puhkus1-2 nädalat
HindMini-kõhuplastika – al. 3690 €*
Kõhuplastika – al. 4690 €*
 +600 € rasvaimu külgedele*
hinnas sisaldub ka kõhulihaste pinguldus ning naba ümberpaigutamine (täiskõhuplastika puhul)
Järelmaks

Alates 95 € / kuus. Taotle järelmaksu siin.

 
BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS

Enamlevinud probleemid ja nende lahendamine

Kõhuplastika

Sale keskkoht on kogu välimuse kontekstis oluline faktor. Pingul kõhu- ja taljeosa on tähtis osa nii meeste- kui ka naiste minapildist ning üldisest enesetundest.

Naised ei ole oma kehaga rahul tihti peale mitmeid sünnitusi ja olulist kaalukaotust. Tugeva, pikaajalise kõhunaha venimise tõttu on lihaskond lõtvunud. Ka hoolimata intensiivsest treeningust võib tekkida kõhu pikilihaste üksteisest eemaldumine ehk diastaas. Nahk koos alusnahakihtidega on sageli nii tugevalt välja veninud, et peale sünnitust või kaalukaotust nahk lõtvub ning tekib tugevate voltidega kõht.

Naha ja kõhulihaste peal asuva nahaaluse koe muutuste mõjutamine treeningu, massaaži või muu taolise abil on piiratud, sest sageli tekivad tähtsate tugistruktuuride rebendid ja n-ö rasedustriibud. Pingul talje tekib päevakorda ka siis, kui Teie elus on midagi positiivset toimunud tänu millele olete kaalus palju alla võtnud. Kõhuplastika aitab sel juhul ebaatraktiivset kõhupiirkonda kenamaks muuta. Loomulikult sõltub tulemus ka naha, aluskoe ning lihaste seisukorrast.

Kõhuplastika – mida oodata?

Parimad võimalused esteetiliselt hea tulemuse saavutamiseks on heas füüsilises vormis saledal inimesel, kelle kõhupiirkonna rasvkude või lõtvunud nahk ei reageeri ei treeningule ega dieedile.

Kui Te planeerite kaalulangust, siis tuleks antud operatsiooniga oodata, kuni soovkaal on saavutatud. Ka lapsi sünnitada soovivad naised peaksid operatsiooni edasi lükkama, sest just kõhu pikilihased, mida operatsiooni käigus pinguldatakse, võivad raseduse käigus uuesti üksteisest eemalduda.

Operatsioon jätab suhteliselt pika armi bikiinipiirkonda, mis aja jooksul vähem märgatavaks muutub. Uue asukoha saab naba (naba ise jääb samale kohale, kuid kõhu eesseina nahk pinguldatakse suunaga allapoole, mistõttu naba “istutatakse ümber), samuti muudetakse veidi selle kuju, millest tekib väikese ringi kujuline arm.

Klassikalise kõhuplastika kõrval on võimalik teha ka osalist kõhuplastikat (mini-kõhuplastika), mille puhul tehakse väiksem sisselõige ega muudeta naba asukohta. See sobib siis, kui Teil esineb kõhu alaosa probleeme. Võib ka olla, et lisaks osalisele või täielikule kõhuplastikale tuleb teostada puusapiirkonnas rasvaimu. Neid aspekte ja võimalusi kaalutakse Teie operatsiooni individuaalse planeerimise käigus.

 

Kuidas ennast operatsiooniks ette valmistada?

 • Enne plaanitud operatsiooni peaksite olema võimalikult heas tervislikus seisukorras.
 • Piirake nikotiini- ja alkoholitarbimist miinimumini. Suitsetamine takistab lisaks üldisele vereringele ka operatsioonipiirkonna mikrovereringet. Sel põhjusel on soovitatav suitsetamist kaks nädalat enne ja pärast operatsiooni vältida.
 • Mingil juhul ei tohi tarvitada aspiriini või muid verd vedeldavaid preparaate vähemalt 7 päeva enne operatsiooni.
 • Planeerige operatsioonijärgseks taastusperioodiks umbes 10 kuni 14 päeva, sest Teie kehaline võimekus on peale lõikust piiratud.
Haiglas viibimine

Üldjuhul on operatsioonijärgselt tarvis haiglas viibida 1-2 päeva. Nii on professionaalne hoolduspersonali abi ja tugi operatsioonijärgsel perioodil Teile koheselt kättesaadav.

 
Narkoos

Kõhuplastika viiakse läbi üldnarkoosis nii, et Te magate kogu operatsiooni vältel. Enne operatsiooni viib anestesioloog läbi vajalikud uuringud, tagamaks just Teile sobiva narkoosi.

Milline on operatsiooni kulg?

Operatsioon kestab reeglina 1,5 kuni 3 tundi, olenevalt lõikuse ulatusest. Teie lõikuse konkreetne maht oleneb Teie anatoomilistest iseärasustest, ootustest ja samuti kirurgi soovitustest.

 

Operatsiooni käik tavapäraselt:

Esmalt tehakse pikk kaarjas lõige, mis jookseb pealpool häbemepiirkonda puusalt puusale. Lisaks vabastatakse naba.

Osalise kõhuplastika (mini-kõhuplastika) korral on sisselõige mõnevõrra väiksem ja naba ümbruse sisselõige ei ole vajalik. See võib tähendada, et Teie naba asukoht liigub veidi allapoole.

Seejärel vabastatakse suur nahaosa kuni roieteni, et pääseda ligi kõhulihastele. Kõhu pikilihased viiakse üksteisele lähemale ja pinguldatakse. Nii saavutatakse väiksema taljega pinguldatum kõht. Üleliigne nahk ja nahaaluskude eemaldatakse ning seejärel repositsioneeritakse naba.

Peenikesed haavatorud võimaldavad esimesel operatsioonijärgsel perioodil (12 kuni 24 tundi) verel ja haavavedelikul ära voolata. Viimasena suletakse haavad ja asetatakse peale haavaside.

Pärast operatsiooni – millele pöörata tähelepanu

 • Esimestel päevadel pärast operatsiooni tunnete Te operatsioonipiirkonnas valu, mistõttu võivad Teie normaalsed liigutused olla piiratud. Antud perioodiks määratakse valuvaigistavad preparaadid.
 • Operatsiooni ajal paigaldatud drenaažtorud eemaldatakse tavaolukorras esimesel operatsioonijärgsel päeval. Side eemaldatakse sellele järgnevatel päevadel.
 • Esimestel päevadel pärast operatsiooni peaksite võimalikult palju puhkama, et paistetus oleks minimaalne. Võimalikud paistetused, verevalumid ja naha tuimustunne kaovad operatsioonijärgsetel nädalatel üldjuhul täielikult.
 • Pärast operatsiooni paigaldatakse veel operatsioonilaual spetsiaalne, eelnevalt valmis mõõdetud rõhtbandaaz või rõhtpüksid (n-ö tugisukad).
 • Haavaniidid imenduvad iseenesest kehasse, kuid 10-14 päeva pärast operatsiooni tuleb üks turvaõmblus eemaldada ning osade õmbluste otsad ära lõigata. Seda saab teha ka Teie perearst või medõde.
 • Algul on haav punetav ja kõva, mõne kuu möödudes muutub see heledamaks ja ühtlustub ülejäänud nahaga. Spetsiaalsete haavu ravivate salvidega võib alustada kolm nädalat pärast operatsiooni möödumist. Päikese eest tuleb haava piirkonda esimese kuue kuu jooksul kaitsta (vastav riietus, plaastrid).
 • Olenevalt enesetundest võite igapäevatoimetustega alustada mõne päeva möödudes, esimese operatsioonijärgse nädala peaksite aga kindlasti planeerima puhkusena.
 • Sportimine on lubatud alates ca kuuendast nädalast, tea, et taastumine on küllaltki individuaalne ning trenni võib tegema hakata ka nelja nädala möödudes. Vähendage kindlasti operatsioonijärgselt nii nikotiini- kui alkoholitarbimist ning vältige mõned kuud saunas ja aurusaunas käike.

Kirurgide kogemus

The Health Clinicus viivad kõhuplastika operatsioone läbi neli kirurgi – dr. Rein Adamson, dr. Martin Adamson, dr. Siim Simmo ning dr. Mart Eller, kes on Eesti ühed kogenuimad rahvusvahelise kogemusega kehakontuurimise kirurgid.

Kirurgide pikaajaline kogemus võimaldab neil leida Teile parima võimaliku lahenduse. Iga inimene on unikaalne ning operatsiooni puhul tuleb arvesse võtta palju erinevaid faktoreid, et lõpp-tulemus saaks olema selline, mida Te ootate.

Tutvu meie meeskonnaga lähemalt.

Vaata videot, milles dr. Rein Adamson vastab sagedasti tekkivatele küsimustele seoses kõhuplastika operatsiooniga.

Kõhuplastika ja olulised küsimused

Millistel põhjustel kõhuplastikat tehakse?

Enamlevinud põhjuseks on sünnituse- või kaalukaotuse järgne nahalõtvus. Nahk kaotab oma elastsust ka vananemisel. Tugeva, pikaajalise kõhunaha venimise tõttu lihaskond lõtvub ning hoolimata intensiivsest treeningust võib tekkida ka kõhu pikilihaste üksteisest eemaldumine ehk diastaas, mis võib vajada kirurgilist korrigeerimist.

Kellele operatsioon sobib?

Kõhuplastika operatsiooni teostamiseks otseseid piiranguid ei ole. Kindlasti tuleks enne protseduuri konsulteerida kirurgiga ning arutada läbi tervislik seisund ja haiguslugu. Kõhuplastika sobib nii meestele kui naistele, kes on hea tervise ja stabiilse kaaluga. Kui Teil on soovi kaalust alla võtta, on soovitav seda teha enne protseduuri.

Kui palju kehakaalu on võimalik kõhuplastikaga kaotada?

Oluline on rõhutada, et kõhuplastika ei ole kaalulangetamise protseduur. Kõhuplastika on mõeldud eelkõige selleks, et lõtvunud nahka pinguldada, nt peale kaalukirurgia protseduure või sünnitust. Kui Teil on soovi kaalus alla võtta, siis peab esmalt muutma oma elustiili ning füüsilist koormust ning, kui see ei aita, võib kaaluda bariaatrilisi ehk kaalukirurgia operatsioone.

Mis vanuses võib kõhuplastikat teha?

Kõhuplastika protseduur sobib kõikidele täiskasvanutele, kellel on selleks näidustus ning nende üldine tervis on heas korras. Vanuselist ülempiiri ei ole seatud ning enne operatsiooni hindab kirurg konsultatsiooni käigus põhjalikult patsiendi tervislikku seisundit.

Kuidas pärast kõhuplastikat oma kaalu hoida?

Kõik algab suhtumisest, see on kõige olulisem. Õige suhtumisega on võimalik kestvalt oma elustiili muuta ning tänu sellele saavutada ja hoida soovitud kaalu. Kindlasti tuleb üle vaadata oma toitumis- ja liikumiskava ning viia töö- ja eraelu tasakaalu.

Kas pärast kõhuplastikat on võimalik rasestuda?

Operatsioon ei häiri üldjuhul reproduktiivsüsteemi toimimist, kuid tasub siiski kaaluda operatsiooni edasi lükkamist, kui on plaanis veel lapsi sünnitada. Seda seetõttu, et rasedusega võivad kõhuplastika ajal pinguldatud pikilihased üksteisest eralduda ning vajalik võib olla operatsiooni korrata.

Kõhuplastika komplikatsioonid ja riskid

Millised on kõhuplastika võimalikud riskid?

Kõhuplastika on võrdlemisi ohutu operatsioon, kuid igal operatsioonil on teatavad riskid. Harvaesinevateks probleemideks vahetult peale operatsiooni võivad olla verejooks ja infektsioon. Kiire sekkumine ja verejooksu peatamine aitab üldiselt vältida tüsistusi. Samuti allub infektsioon tavaliselt hästi antibiootikumide ravile.Võib ka esineda vedeliku kogunemist naha alusi, mis on kergesti diagnoositav ja eemaldatav.

Mainimist väärib ka, et kõhupiirkonna närvid võivad protseduuri käigus viga saada ning naha ja koed ajutiselt tundetuks muuta. Üldjuhul kaob see aja möödudes. Operatsioonijärgselt jäävad paratamatult ka armid, mis samuti ajapikku taanduvad.

Kas kirurg saab operatsioonist keelduda?

Jah, kui konsultatsiooni käigus selgub, et operatsiooni ei ole soovituslik teha näiteks meditsiinilistel kaalutlustel või kui patsiendi ootused ei vasta reaalsusele, siis on kirurgil õigus protseduurist keelduda.

On oluline mõista, et operatsiooniga saab kõhu kuju muuta teatud ulatuses ning kui kirurgi hinnangul ei ole võimalik Teie soovi täpselt nii ellu viia nagu olete mõelnud, siis tuleb hoolikalt kaaluda, kas on mõtet operatsioon ette võtta.

Meie sooviks on, et inimesed oleksid peale operatsiooni õnnelikud ning saaksid juurde enesekindlust. Seetõttu on oluline kirurgi konsultatsiooni käigus selgelt väljendada, mida Te soovite ning kuulata hoolikalt, kas kirurgi arvates on seda võimalik teostada.

Kõhuplastika protseduuri ettevalmistus

Milline dieet ja elustiili muudatused on nõutavad enne kõhuplastikat?

Meiepoolne soovitus on järgida tervislikku elustiili, palju liikuda ning samas võimalusel ka rohkem puhata. Nikotiini- ja alkoholitarbimist tuleb kindlasti piirata. Kui vähegi võimalik, siis võiks neid aineid enne protseduuri üldse mitte manustada. Mitte mingil juhul ei tohi tarvitada aspiriini või muid sarnaseid preparaate vähemalt 7 päeva enne operatsiooni, sest need muudavad vere vedelaks. Me ei soovita tarvitada ka oomega-3 rasvhapetega preparaate.

Kas erinevad tabletid (rasestumisvastased ja dieeditabletid, antidepressandid) mõjutavad anesteesiat?

Rääkige konsultatsiooni käigus kindlasti, mis ravimeid Te tarbite, sest mõnede ravimite ja tervise seisundite puhul ei ole võimalik operatsiooni teostada. Rasestumisvastased tabletid ja antidepressandid üldiselt operatsiooniks vastunäidustatud ei ole, kuid soovitus on rasestumisvastaseid tablette operatsioonieelselt siiski mitte kasutada võimaliku trombitekke riski suurenemise tõttu. Mõned antidepressantidest vastupidiselt suurendavad veritsuse ohtu. Kalaõlikapslid suurendavad samuti veritsuse ohtu. Kindlasti mainige arstile oma kasutatavad ravimid! Enne operatsiooni täidate Te Haiglas ka anesteesia küsimustiku ning vastavalt sellele määrab anestesioloog Teile sobiliku narkoosi.

Kui kauaks ma peaksin töölt koju jääma?

Planeerige operatsioonijärgseks taastumise perioodiks ca 10 kuni 14 päeva, sest Teie liikumine ja võimekus on peale lõikust piiratud.

Operatsioon

Kus viiakse operatsiooni läbi?

Operatsioon viiakse läbi Eesti suurimas ja kaasaegsemas erahaiglas Fertilitas, kus on ööpäevaringne valve ja intensiivravi osakond, kui seda peaks vaja minema, ning loomulikult kogenud meditsiinipersonal ning toetav ja sõbralik klienditeenindus.

Kas mul on üldanesteesia ja kas sertifitseeritud anestesioloog hakkab seda tegema?

Jah, kõhuplastika operatsioonid viiakse läbi üldanesteesias, mille viib läbi kogenud ja sertifitseeritud anestesioloog.

Taastumine pärast kõhuplastika operatsiooni

Kui mul peaks midagi juhtuma pärast operatsiooni, siis kuidas saan teiega ühendust võtta?

Oleme alati kättesaadavad, kui selleks peaks vajadus tekkima. Jagame konsultatsiooni käigus infot, mida enne ja pärast protseduuri peab arvesse võtma. Järelhoolitsuste juhistes on kirjas kõikide meie kliendikoordinaatorite kontaktid ning alati saate pöörduda ka oma isikliku kliendikoordinaatori poole, kes tegeleb Teiega alates esimesest päevast.

Erakorraliste tervisemurede puhul tuleb aga pöörduda erakorralise meditsiini osakonda Teile lähimas haiglas ning teavitada sellest kindlasti ka meid.

Kui kaua paranemine aega võtab?

Olenevalt enesetundest võite tavaliste igapäevatoimetustega alustada juba mõne päeva möödudes, kuid esimene operatsioonijärgne nädal peaks kindlasti olema puhkamiseks. Meie soovitame kodust režiimi kaks nädalat.

Kindlasti tuleb esimestel nädalatel vältida ka raskete esemete tõstmist (k.a lapsed), mis tekitab kõhupiirkonda pinge, mille tõttu võivad õmblused lahti minna.

NB! Lõplikku tulemust on näha ca poole aasta pärast.

Mida ma pärast kõhuplastika operatsiooni süüa võin?

Teie toitumine peab olema mitmekülgne ja söödavad kogused mõõdukad. Vastasel juhul võib pärast operatsiooni tekkida ülekaalulisuse probleem ning operatsiooniga saavutatud tulemused ei jää püsima.

Kui kiiresti ma oma tavapärase trennirutiiniga jätkata võin?

See on küll üsna individuaalne ning sõltub paljuski ka spordialast, kuid tavaliselt saate oma tavapäraste trennirutiiniga jätkata juba ca 4-6 nädala möödudes.

Kui kiiresti pärast kõhuplastika operatsiooni ma lennata võin?

Oleneb protseduuri keerukusest ning ühtlasi ka lennureisi kestvusest, kuid üldiselt on soovitatav teha seda ca kuu möödudes, et vältida veresoonte ummistuse ehk tromboosi ohtu. Kui aga lendamine on vältimatu, on soovitatav istuda vahekäigu ääres ning lennu ajal palju ringi liikuda.

Kas pärast kõhuplastika protseduuri on lubatud suitsetada?

Ei, suitsetamine ei ole soovitatav pärast operatsiooni. See on vajalik selleks, et vältida vereringehäirest tekkida võivaid probleeme, mis võivad otseselt mõjutada operatsiooni lõpptulemust. Soovitav on suitsetamisest hoiduda vähemalt 2-3 nädalat pärast operatsiooni, kuid meie soovitus on muidugi suitsetamisest jäädavalt loobuda.

Kas solaarium on pärast kõhuplastikat lubatud?

Solaariumisse võib minna kuue nädala möödudes. Kindlasti tuleks solaariumis veedetud ajaks operatsiooniarm kanga või plaastriga katta. Sobib ka tugev päikesekaitsekreem, mille faktor on vähemalt 50, sest UV-kiirgus muudab armid tumeroosaks.

Kui kiiresti pärast kõhuplastika operatsiooni ujuda võib?

Soovituslik on ujuda ning muid sportlikke tegevusi harrastada ca kuue nädala möödudes. Oluline on, et õmblused oleksid selleks ajaks arsti poolt juba eemaldatud ning kirurgiga sel teemal ka konsulteeritud.      

Millal ma võin taas hakata duši all käima?

Duši alla võib minna 36 tunni möödudes. Hea oleks, kui keegi lähedastest saab selle toiminguga aidata, sest operatsioonijärgselt võib esineda pearinglust. Kuivata operatsiooni piirkond hoolega kuivaks, kuid ära hõõru seda. Tupsuta see kuivaks. Vannis ega mullivannis ei tohi käia vähemalt 4 kuni 6 nädalat olenevalt enesetundest ja sellest, kuidas haav paraneb.

Kas kõhuplastikast jäävad armid? Millal need hajuvad?

Jah, kõhuplastikast jäävad armid (lõikearm bikiinipiirkonda puusast puusani ning ringikujuline arm kohta, kuhu naba ümber paigutatakse). See, kui kaua võtab armide pehmenemine aega sõltub naha elastsusest ja vanusest, kuid üldiselt tuhmub arm 1-2 aastaga.

Millist aluspesu võib pärast operatsiooni kanda?

Operatsioonijärgselt paigaldatakse Teile eelnevalt valmis mõõdetud ja taastumist toetavad rõhtbandaaz või rõhtpüksid. Spetsiaalse toetava pesu ja sidemete kandmine on soovituslik, et tervenemine oleks võimalikult kiire ja valutu.

Vaadates oma kõhu enne ja pärast fotosid on kahju, et ma juba varem kõhuplastikale ei mõelnud. Kuigi lõpptulemus on näha kuude pärast, oli juba haiglas peale operatsiooni tulemus suurepärane… Liisi

Olin käinud mitmetes kliinikutes konsultatsioonil ja otsus tuli The Health Clinic kasuks, kuna olin kuulnud Dr.Rein Adamsoni kohta ainult head. Ja nii oligi, väga hooliv ja tore inimene, arst suure tähega… Rita

Suhtlus oli super ja väga abivalmis nii enne kui pärast kõhuplastika oppi ning haiglas viibimise ajal! Väga meeldiv kogemus. Jätkake samamoodi… Piret

LOE TAGASISIDESID

Galerii enne / pärast piltidega

KÜSI LISAINFOT VÕI BRONEERI AEG KONSULTATSIOONIKS