fbpx
Mallukas_Health_Clinic

Kolme lapse ema Mallukas (Mariann Treimann) jagab oma kogemust Health Clinicus. Kolmas sünnitus ja imetamine tegid oma töö ning sellega oli otsus rinnaoperatsioonile minna kindel.

Intervjuus räägib Mallukas oma rinnaoperatsiooni kogemusest ja lisaks vastab kõikidele küsimustele, mis tema jälgijatelt on tulnud.

 

Vaata ka Malluka blogiartiklit!

 

Miks otsustasid rinnaoperatsiooni kasuks?

Mõtted liikusid selles suunas juba peale teist last, kuid siis jäi see lõpuks ikkagi tahaplaanile. Küsisin endalt, kas mul on seda päriselt vaja? Peale kolmandat last oli selge, et nüüd tuleks siiski midagi ette võtta. Kirurgiks oli minu hea sõber ja sain kõik murekohad eelnevalt temaga läbi käia. Üldiselt soovitan soojalt kirurgiga nõu pidada, mitte ise google abil doktoritööd teha.

 

Mida varem arvasid iluoperatsioonidest?

Arvasin, et elu jääb pooleli ja taastumine on aegalne. Tundus, et mul ei ole selleks aega. Kui hakkasin rohkem uurima, sain aga aru, et kõik on individuaalne. Pärast kirurgiga konsultatsiooni olin veendunud, et kõik läheb hästi!

 

Mallukas_rinnaoperatsioon

Hirmud rinnaoperatsiooniga seoses?

Kõige suurem hirm oli taastumise ees. Kuna olen kolme lapse ema, siis hirmutas just see, et äkki ma ei saa lillegi liigutada… Reaalsus aga oli, et väga kiiresti sain jalule ja toimetasin juba operatsioonijärgsel päeval. Kõik asjad sai tehtud – ei jäänud elu sugugi pooleli!

 

Räägi implantaatide valmisest.

Tean, et paljud pööravad sellele suurt tähelepanu ja teevad pikalt eeltööd, küsivad foorumitest nõu. Mina usaldasin kirurgi ja olen tema valikuga väga rahul. Ei usu, et ise oleksin oma uuringutega nii kaugele jõudnud. Arstil, kes sellega igapäevaselt tegeleb on kogemused ja ta oskab individuaalselt läheneda.

 

Kas jäid valitud suurusega rahule?

Nagu ma ütlesin, usaldasin ma arsti 100%. Seega kui ta soovitas mulle 390CC, ei näinud ma põhjust vastu vaielda. Ja siiani võin öelda, et olen rahul!

Eks nad kohe peale operatsiooni natukene suured nägid välja.  Ilma rinnahoidjateta nägin välja, nagu mul oleks extra push up rinnahoidja seljas. Aga nüüd tean, et tegelik rinnaoperatsiooni tulemus on näha umbes kuue kuu jooksul. Tänaseks on rinnad võtnud loomuliku kuju ja on täiesti enda omad.

 

Mallukas_rinnaoperatsioon

 

Millised olid esimesed emotsioonid peale operatsiooni?

Esimest korda peale rinnahoidja äravõtmist oli küll küsimus: „Miks ma seda tegin?”.  Rinnad tundusid nii suured ja võltsid… Aga kirurg hoiatas mind ka, et ära esimesel nädalal lase väljanägemisest ennast heidutada. Juba nädala pärast oli paistetus alanenud ja hakkasin oma uue väljanägemisega harjuma. Praeguseks olen väga rahul! See mida alguses näed, ei ole see, mis jääb. Anna kehale aega.

 

Kas katsudes on erinevust tunda?

Ei ole eriti. Alguses olid rinnad muidugi kivikõvad ja meenutasid tunnet, kui pärast sünnitust piimapais tekkis. Praegu on mul enda meelest täiesti tavalised rinnad. Küll ilmselt nende suuruse kohta peaksid nad natukene rippuvamad ja pehmemad olema, aga noh… Ega sel põhjusel see protsduur ju ka tehtud sai, et nad ei oleks rippuvad ja lodevad.

 

Kui tihti kliinikus kontrollis käima peab?

Esimene kord käisin kaks nädalat peale operatsiooni, siis vaatas kirurg haavad üle. Edaspidi tuleb kontrollis käia kord aastas, et veenduda, et kõik on ikka hästi. 

 

Rinnalihase alla või peale?

Doktori soovitus oli rinnaimplantaadid paigutada rinnalihase alla ja mina eksperdi soovituses kahtlema ei hakanud. Seega on mul implantaadid rinnalihase all.

 

Mallukas_rinnaoperatsioon

Sünnitamine või rinnaopp – kumb on hullem?

Issand jumal, miljon korda hullem on sünnitada. Kui mitte kaks miljonit!

 

Mis on Sinu elus tänaseks muutunud?

Kõik riided istuvad paremini ja tundun endale automaatselt saledam. See tuleb sellest, et saan nüüd kanda ka rohkem ümber riideid. Ütleme nii, et vana pesu enam selga ei topi. Mul ei ole enesekindlusega kunagi probleemi olnud, aga ütlen ausalt – nüüd on parem!

 

Mida soovitad neile, kes operatsiooni kaaluvad?

Ma arvan, et need inimesed, kes on kahevahel, nagu minagi olin, pigem ikka tahavad seda teha. Eks ikka peljatakse, et see on valus või raske. Isegi kui on, siis see aeg on imelühike ja kuu pärast juba meelest läinud. 

Teine murekoht on muidugi see, mida teised arvavad. Kuidagi on loodud mingisugune vale mulje, et kui paned endale implantaadid, siis need on ülisuured, kivikõvad ja too much. Ma ei tea, kust selline arvamus tuleb – tegelikult võib tulemus olla väga loomulik ja ilus. Isegi nii loomulik, et ei saada aru ja ainult sina ise tead!

Seega võiks vähem mõelda, mida need teised arvavad. Kui Sa ise tahad ja tunned, et oled valmis, siis anna tuld!

 

Kui saaksid aega tagasi pöörata, kas teeksid sama otsuse uuesti?

Kui see küsimus oleks tulnud päev või kaks peale operatsiooni, siis ma oleks öelnud “Ei!”. Vanad rinnad olid ju ka “okei”. Aga nüüd ma ütlen “Muidugi!”. See oli niivõrd lühike aeg, kui oli natukene ebamugav. Võrreldes nüüdsega, kus kõik riided istuvad nii hästi ja mul on oma kehas jälle hea olla – kindlasti teeksin uuesti!

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE