fbpx
mini-kõhuplastika

Ülekaalulisus ning rasvumine on globaalselt kasvavad probleemid. Elukvaliteeti rängalt laastava mure käes vaevlevad isegi lapsed. Asi on tõsine. Kaalu tõusmisel aitab tihti korrapärane füüsiline aktiivsus ja reguleeritud toitumine. Kuid kahjuks mitte alati. Vahel ei aita ei dieet ega trenn, näe vaeva palju tahad. Antud juhul tuleb appi mini-kõhuplastika.

 

Mis on mini-kõhuplastika?

Tegemist on osalise kõhuplastikaga. See tähendab, et tehtav sisselõige on oluliselt väiksem ja nabaümbruse sisselõikest võib üleüldse loobuda.

Protseduuriliselt pinguldatakse vaid naba ja sisselõikepiirkonna vahelist nahka. Nahka venitatakse kirurgi poolt allapoole, eemaldatakse üleliigne osa, misjärel haav suletakse. Nagu näha, siis on tegemist üsna kergeloomulise operatsiooniga, mis möödub õppinud ja kogenud käe all märkamatult kiiresti ning komplikatsioonideta.

 

Kellele sobib?

Iga inimene on omaenda keha peremees, seega tuleb lähtuda omaenda enesetundest, protseduuri vajalikkusest ning soovist.

Kuid, nagu blogi alguses mainitud sai, siis abistab mini-kõhuplastika hädast välja just neid, kelle puhul dieet ega trenn ei tööta. See ei pea aga olema ainus põhjus miks protseduuri poole pöörduda. Operatsioon sobib väga hästi ka neile, kelle alakõhu nahk on niivõrd lõtv, et see ripub ja valmistab seetõttu piinlikkust ning probleeme.

 

Millised on mini-kõhuplastika tulemused?

Kokkuvõtvalt saab öelda, et tulemuseks on rohkem pingul kõht ja väiksem talje.

Millised on protseduuri eelised?

  • Esteetilised hüved. Sa näed viimaks ometi välja just nii hea nagu Sa alati oled soovinud. Sa väärid seda! Kena välimus peegeldub ka Sinu igapäevastesse toimetustesse, mõjutab positiivselt enesega rahulolu ja sellest tulenevalt ka lävimist lähedastega.
  • Füsioloogilised hüved. Lõtv ja rippuv kõhunahk tekitab füsioloogilisi ebamugavusi, mis  limiteerivad suuremal või vähemal määral Sinu võimekust igapäevatoimetustega hakkama saada. Takistatud võib olla näiteks sujuv ja kiire liikumine, trenni tegemine jms. Tänu mini-kõhuplastikale need mured aga kaovad. Võib olla oled Sa alati soovinud tegeleda tantsu või spordiga, kuid see pole võimalik olnud, sest looduse poolt kaasa antud geenipakett seda lihtsalt ei soosi? Nüüd on see võimalik! Kohe, kui Sa oled mini-kõhuplastika protseduuri läbinud ja taastunud.
  • Sotsiaalsed hüved. Parem välimus=parem sotsiaalne elu. Parem sotsiaalne elu tähendab omakorda tunduvalt kvaliteetsemat elu. Sest enesega rahulolu peegeldub hästi just selles, kui palju Sa soovid teiste inimestega sotsialiseeruda.
  • Professionaalsed hüved. Meeldib see meile või mitte, kuid enamus inimestest lähtub paljuski visuaalsest füüsilisest välimusest. Fakt on see, et kuidas Sa välja näed, võib mõjutada Sinu edukust elus ja tööasjades. Ja me ei mõtle siinkohal vaid modelle ega näitlejaid. Ebaatraktiivne välimus võib, nii inetu kui see asjaolu ka poleks, Sulle maksma minna mõne põneva karjäärivõimaluse.

 

Dr. Rein Adamsoni hinnangul on mini-kõhuplastika näidustatud vaid siis, kui tegemist on mõõduka kõhuseina lõtvuse ja rippuva nahaga alakõhuga. “Operatsiooni käigus eemaldatakse väike osa üleliigsest ehk rippuvast nahast koos nahaaluse rasvkoega. Teostada saab ka kõhulihaste ja -seina pinguldamist allpool naba, mida nimetatakse plastikaks,” selgitab Adamson.

Adamson räägib, et mini-kõhuplastika eelisteks on väiksem operatsiooniarm ja minimaalsem operatsioonijärgne trauma. “Tänu sellele on ka riskid väiksemad ning taastumine kiirem. Kuid kõhuseina lõtvuse puhul tuleks kaaluda siiski täis-kõhuplastikat koos naba siirdamise ja kõhulihaste plastikaga. Seda nii üla- kui alakõhus.”

 

Loe lisaks ka bariaatrilise kirurgia ja selle võimaluste kohta, kui probleemiks on pigem ülekaal ning mini-kõhuplastikast üksi ei aita.

Kui Sa arvad, et vajaksid mini-kõhuplastikat, siis võta meiega ühendust ja tule konsultatsioonile!