fbpx
Margarita Rebrov, ilusüstid,

Health Clinicu esteetilise meditsiini arst Dr. Margarita Rebrov kummutab müüdi, et  silmaümbruse naha hoolduses piisab vaid heast unest ja kreemidest.

Dr. Margarita Rebrovi sõnul algab naha vananemine juba peale 24ndat eluaastat – ajal, mil alles vähesed näohooldusele mõtlevad. Vananemisprotsessidega kaasnevad volüümikuse kadu ja naha lõtvumine, naha tekstuur muutub kuivemaks ja on oht hüperpigmentatsioonile. Dr Rebrov räägib vananemisest kompleksselt ja võtab luubi alla just silmade ümbruse. 

 

 

Silmaümbruse hooldusega tuleb alustada enne 30ndaid!

Rebrovi sõnul on ala silmade ümber näo esteetiline keskpunkt. See on ühtlasi piirkond, millega me hindame inimese vanust ja emotsionaalset seisundit. Paraku on silmade ümbrus on kõige hapram ja õrnem piirkond, kus vananemise ilmingud on nähtavad esimesena, seda järgmistel põhjustel: 

  • nahk on seal kõige õhem;
  • puudub nahaalune rasvakiht;
  • silmaümbruse lihase pideva töö tõttu varakult tekivad miimilsed kortsud;
  • muutuvad silmakoopa struktuurid ja tekib allavajumine.

Silmaümbruse naha vananemist mõjutavad nii geneetiline eelsoodumus, gravitatsioon, näo miimika, aga ka elustiil, toitumine ning päikese käes veedetud aeg.

 

Mida teada õigest hooldusest?

Äärmiselt olulised on õiged hooldustooted. Nende valikul peab arvestama, et nahk  silmade ümber on kõige õhem, seega fotovananemise nähud tekivad kiiremini – need on naha kuivus, pigmentatsioon, peened kortsud.

Kõik hooldusvahendid peavad sisaldama UV kaitset. Dr Rebrovi sõnul on hoolduses võrdselt olulised nii retinool kui AHA happeid sisaldavad kreemid. 

Retinool tõhustab kollageeni tootmist, silub peeneid joonekesi, ahendab poore, ühtlustab pigmendilaike ja naha tooni. Retinooli sisaldavaid tooteid tuleks kasutada õhtuti, sest retinool muudab naha päikese suhtes tundlikuks. Samuti tuleks neid eelnevalt nahal testida (patch test), sest teatud juhtudel võivad need nahka liigselt kuivatada. 

Viimastel aastatel on palju uuritud ja head tagasisidet saanud Alfahüdroksühapped (AHA), mis regulaarsel kasutamisel tõstavad naha paksust, mis on ülioluline silmade ümber. On täheldatud, et AHA-de kasutamine pidurdab fotovananemist, suurendades naha peamise kihi – epidermise paksust. Viimane mängib olulist rolli glükoosaminide, kollageeni ja elastiini sünteesis.

Dr Margarita Rebrov: Ilus silmaümbrus on näohoolduse peegel 1

Dr. Margarita Rebrov võtab patsiente vastu Health Clinicu kesklinna ruumides

 

Happekoorimine on oluline nahahoolduse rutiin. Koorimise põhimõte seisneb selles, et hapete mõjul toimub nahakihtide osaline kahjustus, mis soodustab naha uuenemist. Happed on erineva tugevusega ja vastavalt sellele jaotatud pindmisteks, keskmise sügavusega ja sügavateks hapeteks. 

Reeglina kasutatakse silmaümbruse hoolduses pindmist koorimist, mis tungib läbi epidermise naha epidermise piirini. Populaarseim aine selles hoolduses on glükoolhape, mida kasutatakse pindmiseks keemiliseks koorimiseks. 

 

Botuliintoksiini esteetiline kasutamine on varem piirdunud nn kurjusekortsu piirkonnaga, kuid on nüüdseks laienenud otsmiku ja silmaümbruse kortsude ravile. 

Kuna silmade ümbruse kortsud tekivad nii fotovananemisest kui ka silmaümbruse lihase pidevast kokkutõmbumisest, on ravi eesmärgiks lihaste nõrgestamine. Süstide abil saab tõsta ka kulme ning vähendada kulmude asümmeetriat.

Botuliintoksiini ravi võib kombineerida ka laserraviga. Botuliintoksiini ravi  2 nädalat enne või pärast laserprotseduuri suurendab laseri mõju ja aitab säilitada efekti pikemaks ajaks.

Dr Margarita Rebrov: Ilus silmaümbrus on näohoolduse peegel 2

Särav Krista Lensin pärast botuliintoksiini süste

 

Hüaluroonhappe süstid – tähtsaim komponent silmaümbruse hoolduses. Biorevitalisatsioon e. mittestabiliseeritud hüaluroonhappega on hästi talutav, ohutu protseduur, mis parandab silmaümbruse naha tooni ja elastsust ning vähendab periorbitaalse piirkonna karedust.

Stabiliseeritud, e.nahas püsivaid hüaluroonhape baasil täitesüste saab  kasutada silmaümbruse kontuuri korrektsiooniks. Enim kasutatakse  neid just  vajunud ja sügavate silmaaluste korrektsiooniks. See protseduur on dr Rebrovi sõnul keerulisem ning kõrgema riskiga protseduur, mistõttu tasuks enne teostamist veenduda, et arstil on piisavad teadmised ja kogemus nende teostamiseks.

Dr Margarita Rebrov: Ilus silmaümbrus on näohoolduse peegel 3

Nahk biorevitalisatsiooni järgselt. “Mummukestega” tuleb elada 24 – 72 tundi.

Dr Margarita Rebrov on oftalmoloog ja mainekas esteetilise meditsiini arst. Ta on Allergan Medical Institute (AMI) rahvusvaheline treener ja Eesti Esteetilise Meditsiini Arstide Seltsi juhatuse liige.

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE