fbpx

Kuigi 2019. aastal oli ilu- ja tervise keskuses The Health Clinic enamlevinud iloperatsiooniks rindade suurendamine, soovitakse üha enam loomulikku tulemust või endise välimuse taastamist. Kasvavaks trendiks on orgaaniline ilukirurgia ehk kehakumeruste lisamine ilma implantaatideta.

Pikaaegse ilukirurgia kogemusega Dr. Jaan Troosti sõnul on rindade suurendamine kasvav trend kõikjal maailmas ja Eesti siin väga ei erine, küll aga liigutakse üha loomulikuma tulemuse poole. “Eeskätt soovitakse proportsioonis keha ja sünnituse eelse välimuse taastamist. Ebamõistlikke soove ja sellest tulenevat klientide ukse taha saatmist oli mullu vähem,” sõnas Troost.

2019. edetabelis on teisel kohal aga hoopis rindade vähendamise ning tõstmise protseduurid. “Ühe unistus on teise nuhtlus – pea sama palju kui suurematest rindadest unistajaid, on neid, kes soovivad rinnavähendusoperatsiooni või vajunud rinna kohendamist,“ toob Jaan Troost välja. Aastas enam kui 400 operatsioonis osaleva Jaan Troosti sõnul ei ei taha enamik naisi muud, kui normaalset rinnapartiid, mis võimaldaks sportida või ilusat pesu kanda.

Dr Jaan Troosti sõnul ei ole saladus, et rindade suurendamine on nr. 1 iluoperatsioon nii Eestis kui ka maailmas tervikuna. Maineka Rahvusvahelise Esteetilise Plastilise Kirurgia Ühingu ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery) 2018. statistika näitab, et rindade suurendamine on ülekaalukalt esikohal, moodustades 17,6% kõigist maailma iluoperatsioonidest. Võrreldes 2017. aastaga kasvas operatsioonide arv 6%. ISAPSi andmetel on üleilmses edetabelis teisel kohal rasvaimu, mis ei ole Eestis nii populaarne.

Uue trendina ilukirurgias toob Troost välja lipofillingu, mille osakaal kasvas mullu nende kliinikus kõige kiiremini. Tegemist on uudse protseduuriga, kus oma kehaarasv eelmadatakse piirkonnast, kuhu seda ei soovita ja süstitakse seejärel soovitud piirkonda. Populaarseimaks protseduuriks on Troosti sõnul rindade suurendamine oma rasvaga, mis võimaldab saada soovitud tulemuse ilma implantaatideta.

Kokku toimus The Health Clinicus 2019. aastal enam kui 1000 eriarsti konsultatsiooni ja viidi läbi üle 500 operatsiooni. 2009. aastal rajatud ilu- ja kaalukirurgiale keskenduvas kliinikus praktiseerivad Eesti tunnustatud ilu- ja üldkirurgid ning toitumisnõustajad ning nahaarst.