Varasemalt vajas enamus inimesi lõtvunud näo- ja kaelanaha tõstmiseks kirurgilist ravi, kuna selleks ei olnud väga efektiivseid mitte-kirurgilisi protseduure.
V Soft Lift on tehnika, mis pärineb idamaadest ja seda kasutati idamaadele iseloomulike ümmarguste nägude piklikumaks kujundamiseks. V Soft Lift kasutab samu niidistamise põhimõtteid, kuid on modifitseerinud niitide asetust. Viimastel aastatel on niidid saavutanud suure populaarsuse mitte-kirurgiliste esteetiliste protseduuride hulgas.
Noorel ja tervel näol on „V-kuju“. Kudede vananedes ja gravitatsioonijõu mõjul näo rasvapadjandite ja lihaste maht ning naha elastsus vähenevad ning tugistruktuurid nõrgenevad. Selle tulemusena „V-kuju“ tasapisi kaob, nägu muutub pikemaks ja kandilisemaks ning näeb vanem välja. Põsed, lõuajoon ja kulmud vajuvad allapoole, kaelanahk muutub lõdvemaks. Paljudel 35+ patsientidel (mõnikord ka nooremas eas) võib täheldada vähemal või rohkemal määral nina-, suu- ja lõuavolte ning lõuajoone kontuuri vähenemist.
V Soft Lift® niidid on uuenduslikud ja tugevad PDO (polydioxanone) niidid, mis võimaldavad ohutult ja efektiivselt näo ja kaela kudesid tõsta ning stimuleerida uue kollageeni tootmist. Tulemus on loomulik ning peale protseduuri on võimalik kohene igapäevaelu jätkamine. V Soft Lift ei asenda küll kirurgilist ravi, kuid tulemused on siiski märkimisväärsed. Juhul, kui koed on väga lõtvunud ja niitidega saavutatav efekt ei ole piisav, on ainuke järgmine lahendus kirurgiline ravi. Niidid imenduvad täielikult 6 kuu jooksul.
V Soft Lift sarjas on kahte tüüpi niidid – mononiidid ehk mesoniidud ja kidalised ehk “hammastega” niidid. Niidid juhitakse väikese augukese kaudu kanüüliga nahka või naha alla, kus nad tekitavad „karkassi“ kudede toestuseks.
Kidalised ehk “hammastega” peenikesed, kuid tugevad, niidid haagivad end spetsiaalsete kidadega naha külge, võimaldades nii nahka ja allolevaid kudesid koheselt tõsta ja nii aidata näo „V-kuju“ taastada. Lisaks tekib naha all niitide ja kidade ümber piirdunud põletikuline reaktsioon, mis stimuleerib uue kollageeni tootmist ja seeläbi suurendab naha mahtu, parandab naha struktuuri ja elastsust.
Mononiidid ehk mesoniidid on siledad ja need paigutatakse võrgukujuliselt, nahasiseselt. Mononiidid parandavad eelkõige naha tekstuuri, tõstev efekt on nende puhul minimaalne. Nii niidid ise kui ka nende paigaldamine kanüüliga stimuleerib kollageeni tootmist niitide ümber ja parandab verevarustust ravitud piirkonnas. Mononiite saab kasutada igal pool kehal.
Kuigi V Soft niite võib paigutada peaaegu igale poole, ka kehale, siis kõige efektiivsemalt mõjustavad need kaela ja lõuajoont.
V Soft Lift niidid on kõige tõhusamad just näo alumise poole lõtvumise puhul, kus on raske saada head efekti vaid botuliintoksiini või täitesüstidega ning millega muidu tegeleb invasiivne kirurgia. Niitidega on võimalik efektsiivselt tõsta lõtvunud nahka põskedel, lõua piirkonnas ja kaelal ning kergitada suunurkasid ja tõsta kulme.
Protseduur kestab tavaliselt 30-60 min.
Protseduur on kohaliku tuimestusega ning enamasti vaid väheselt valulik või veidi ebamugav.
Esmane, mehhaanilisest niitide pinguldamisest tekkiv, efekt paraneb veelgi järgnevate kuude jooksul, kui niitide ümber hakkab moodustuma uus kollageen. Umbes 6-8 kuu pärast on niidid imendunud ja kollageen täielikult formuleerunud, kuid tõstev efekt säilib veel 6 kuud või kauem uue kollageeni moodustumise, rakke noorendavate ja nahka pinguldavate mõjude tõttu. Tulemus kestab harilikult umbes 1-2 aastat, sõltuvalt vanusest, elustiilist ja nahatüübist ning võib kesta kauem, kui hoolitsete hästi naha eest, väldite päikest ja suitsetamist. Vajadusel saab niite lisada. Tavaliselt tehakse seda 3-4 nädala pärast. Protseduuri on soovitatav korrata 1x aastas.
Kõik V Soft Lift niidid on FDA poolt heaks kiidetud ning PDO niidid on ühed kõige ohutumad, mida võib kehas kasutada. PDO niite on kasutatud juba üle 30 aasta ortopeedilises, plastikalises ja silmakirurgias. Oluline on teada, et tegemist ei ole traditsiooniliste püsivate niitidega, vaid PDO niidid imenduvad täielikult 6 kuu jooksul ja on minimaalselt kudesid ärritavad.
Niite saab edukalt kombineerida teiste protseduuridega, nagu botuliintoksiin, täitesüstid, mikroneedling, laserravi vm. Üldiselt tehakse neid paari nädala möödudes, kuid vajadusel (nt kui kliendil ei ole võimalik paari nädala pärast tagasi tulla) võib teatud protseduure läbi viia ka samal päeval. Täitesüste süstitakse üldreeglina mõni nädal peale niitide paigaldamist, kui saab paremini hinnata niitide abil saavutatud efekti ja seejärel filleritega lõplikult kujundada põse– ja lõuakontuure vm. näo piirkondi. Umbes 2 nädalat enne protseduuri on soovitatav süstida botuliintoksiini, et lõdvestada näokudesid allapoole tõmbavaid lihaseid.
Igal protseduuril on oma näidustus ja ühega ei saa asendada teisi. Hästi üldistatult võib öelda, et kui botoks on kõige tõhusam näo ülemisele kolmandikule miimilistest lihastest tekkinud kortsude tasandamiseks, siis fillerit kasutatakse enim näo keskosa, põskede ja huulte korrigeerimiseks ning niidid suudavad kõige efektiivsemalt tõsta ja kujundada näo alumist poolt. Enamasti kasutatakse neid meetodeid kombineeritult.
Näiteks fillerit ei ole mõistlik esimese valikuna süstida lõuajoone korrigeerimiseks või näo alumise osa pinguldamiseks, kus tulemus kudede allavajumise tõttu võib liiga raskena mõjuda. Esmalt tuleb nägu tõsta ja seejärel kujundada kontuurid. Samuti ei suuda fillerid, needling, dermaroller, mesoteraapia, laserprotseduurid või keemilised koorimised vähendada näo ülemise osa miimilisi kortse sama efektiivselt, kui teeb seda botuliintoksiin. Küll aga kombineeritult parandavad need veelgi tulemust ning mitmed eelnimetatud nahastruktuuri parandamiseks mõeldud protseduurid on asendamatud säravama, nooruslikuma ja elastsema naha saavutamisel.
Enne protseduuri:
Sarnaselt mitmete teiste ravide ja süstidega, palume kumi 24 tundi enne protseduuri mitte võtta verd vedeldavaid ravimeid (aspiriin, ibuprofeen), tarbida alkoholi või toidulisandeid (naistepuna, kalaõlid, Gingko Biloba, vit. C ja E). Aspiriini või verd vedeldavaid preparaate tarbivad patsiendid ei tohi ravi katkestada, kuid tuleb hoiatada, et see võib suurendada protseduuri puhul veritsusriski.
Protseduuri ei saa teha, kui teil on mõni viirushaigus, köhite, teil on kurk valus või esinevad muud külmetuse tunnused. Lisaks ei teostata protseduuri kui näol on põletikulisi koldeid.
Niidid on üks kõige ohutumatest ja minimaalselt läbistavatest esteetilistest mitte-kirurgilistest protseduuridest.
Enamus inimestel ei esine peale protseduuri kõrvalnähte ja nad võivad koheselt paranenud väljanägemisega tavapärast elu jätkata. Reaktsioonid on üldjuhul minimaalsed ja ajutised. Mõnikord võib esineda näol veidi punetust, mõni verevalum või teatud määral turset, mis tavaliselt taandub mõne päeva või nädala jooksul. Turse on vajalik uue kollageeni moodustumiseks. Niitide piirkond võib keskmiselt kuni nädal olla kergelt valulik. Korrektse paigaldamise korral on muud tüsistused harvad.
22 € / niit (keskmiselt 10 niiti ühe piirkonna peale)
Health Clinicus teostab niitide protseduure kogenud ja hinnatud dermatoveneroloog dr Elo Kuum, kes viib eelnevalt läbi põhjaliku näo konsultatsiooni ja annab oma hinnangu soovituslike protseduuride kohta. Pärast konsultatsiooni selgub protseduuri täpne maksumus.