fbpx
Lipofill

Lipofilling ehk rasvasiirdamine on protseduur, mis võimaldab kasutada oma keha rasva teiste kehapiirkondade täiustamiseks. See on suurepärane võimalus neile, kes soovivad oma keha kontuure üsna loomulikul viisil parandada ja pelgavad nö võõrkeha.

Mis on lipofilling?

Lipofilling on protseduur, kus eemaldatakse rasv piirkonnast, kuhu seda ei soovita (näiteks kõht, reied või tuharad) ja süstitakse seejärel soovitud piirkonda (näiteks rinnad, tuharad või nägu). See võimaldab parandada keha proportsioone ja täiustada keha kontuure.

 

Kellele sobib lipofilling?

Lipofilling sobib ideaalselt neile, kellel on:

  • Hea elastsuse ja toonusega nahk. Lipofilling ei korrigeeri veninud või lõtvunud nahka ega rinnakudet.
  • Piisav rasvkude teistes kehapiirkondades. Rasva siirdamine nõuab rohkema rasva kasutamist kui teised tehnikad. Soovitud tulemuse saavutamiseks võib olla tarvis hankida rasvarakkusid mitmest piirkonnast.
  • Soov suurendada valitud piirkonna suurust delikaatselt ja saavutada pigem loomulik tulemus. Lipofillinguga on võimalik suurendada näiteks rindasid ühe kuni ühe ja poole rinnakorvi suuruse võrra.

 

Kui kaua tulemus kestab?

Ootuspärane on, et teatud osa siirdatud rasvarakkudest imendub tagasi kehasse. See protsent on siiski üsna madal. Tavapäraselt jääb paika 60 – 80 % rasvast. Rindadesse integreeruvad rasvarakud jäävad sinna püsivalt. Nagu kõik rasvarakud, võivad ka siirdatud rakud kasvada või kahaneda koos üldise kehakaalu muutumisega. Kaotades lipofillingu järgselt märkimisväärselt kaalu, võib ka rindade suurus väheneda. Samuti on võimalik, et kui võtate kaalus juurde, siis suurenevad ka rinnad.

 

Kas lipofilling on ohutu?

Lipofilling näiteks rindadesse on kliiniliselt väga ohutu. Selle protseduuriga on seotud vähem komplikatsioone, kui rindade suurendamisel implantaatidega. Samamoodi on lipofillingu meetodit kasutatud patsientide seas täheldatud väga kõrget rahulolu oma suurendatud rindade osas.

 

Pärast protseduuri: taastumine

Patsiendid väljendavad sageli imestust selle üle, kui kerge on taastumine lipofillingul põhinevast rinnasuurendusoperatsioonist. Sageli on võimalik oma tavapäraste tegevuste juurde naasta juba ühe või kahe päeva jooksul pärast operatsiooni. Patsiendid peaksid siiski olema valmis teatud tursete tekkimiseks ja valulikkuseks rinnapiirkonnas ja rasvaimu piirkondades. Tavapärane on ka verevalumite teke. Väga oluline on vähemalt esimese kolme nädala jooksul vältida rasva siirdamise piirkonna kokku surumist ehk survet sellele piirkonnale.

 

Lipofilling on suurepärane võimalus neile, kes soovivad oma keha kontuure operatsiooniga, kuid keha jaoks võimalikult loomulikul viisil muuta. Kui olete huvitatud sellest protseduurist, soovitame konsulteerida meie arstidega, et arutada oma võimalusi ja leida parim lahendus just teie jaoks.

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE