fbpx
Ansiktslyftning

Kui teid häirib topeltlõug, siis üldiselt on lõua rasvaimu üks kõige tõhusaimaid abinõusid. Operatsioon kestab 1-2 tundi ning juba paari nädala möödudes võite tuttavaid üllatada oma märgatavalt kaunima ning nooruslikuma väljanägemisega.

 

Kellele lõua rasvaimu sobib?

Tavaliselt tehakse lõua rasvaimu üle 40-aastastele naistele, aga pole mingit põhjust, miks seda ei võiks ette võtta ka palju noorem inimene. Topeltlõug ei ole otseselt seotud keha­kaaluga, seda võib esineda ka täiesti saledatel inimestel; suurt rolli mängivad siinjuures geenid. Vahel on suure kaalukaotuse järel keha vormis, ent topeltlõuast pole ikkagi lahti saadud.

Topeltlõug ei kujuta endast otsest ohtu tervisele (nagu suur ülekaal), kuid võib inimest sedavõrd segada, et kannatavad nii enesehinnang kui suhtlusvalmidus. Niisugusel juhul ei ole mõtet piinelda – suhteliselt kerge operatsioon võib muuta teie välimust ning anda tagasi eneseusu ja positiivse vaate elule.

 

Kas rasvaimu on ainus võimalus topeltlõuast lahti saada?

Kui soovite silmnähtavat muutust oma välimuses, siis on rasvaimu kõige kiirem ja efektiiv­sem viis, millega topeltlõuast vabaneda. Ehkki pakutakse ka massaaživahendeid ning soovi­tatakse harjutusi, on nende toime palju tagasihoidlikum ning ebapüsivam.

 

Kuidas operatsioon toimub?

Naha pinnale tehtud väikeste sisselõigete kaudu viiakse naha alla kanüülid, mille kaudu „imetakse“ rasvarakud välja. Enamasti on vaja ka lõua all ja kaelal olevat nahka pinguldada, et topeltlõua asemele ei jääks rippuv nahk. Operatsiooni võib teha nii üldnarkoosis kui kohaliku tuimestusega, kuigi üldiselt soovitame ikka üldnarkoosi. Koju pääseb kas samal või järgmisel päeval. Umbes nädal-kaks tuleks kanda toetavat elastiksidet.

 

Kui pikk on taastumisaeg?

Nagu iga operatsiooniga, nii ka lõua rasvaimuga kaasnevad paratamatult valulikkus ja paistetus. Tugev paistetus taandub umbes viie päevaga, nädala-kahe pärast võite tööle minna. Operatsiooni armid on esialgu roosad, aga muutuvad aja jooksul valgeks ning kaovad 6-12 kuuga. Kasutades apteekides müüdavat haavakreemi, taanduvad armid märgatavalt kiiremini.

Kui soovite teada, mil määral lõua rasvaimu või pinguldamine teie välimust võiks parandada, siis leppige kokku konsultatsiooniaeg meie kogenud näokirurgi dr. Merle Sellendiga.

Loe lisaks