fbpx

Suured rinnad võivad elus kaasa tuua mitmeid ebamugavusi, isegi terviseprobleeme. Oleks lihtne, kui suurus kujundaks ainult rõivaste valikut. Probleemid, mis suurte rindade puhul tekkida võivad, on järgnevad:

  • Põhjustab seljavalusid ja rühiprobleeme
  • Soodustab peavalude teket
  • Piirab märkimisväärselt sportimisvõimalusi
  • Võib halvasti enesehinnangule mõjuda

Rindade vähendamine on lahendus, kui liigne suurus hakkab elukvaliteeti halvasti mõjutama.

 

Rohkem mugavust enda kehas

Rindade näol on piltlikult öeldes tegemist raskusega, mida naisterahvas kogu oma elu jooksul kandma peab. Kui see raskus on liigne, hoiab see selga, õlgu või kaela pinges ja selle tõttu kannatab rüht. Ebaloomulik rüht viib valudeni, mis võivad ilmneda mitte ainult selja- ja kaelapiirkonnas, vaid ka peas ja liigestes.

Sarnaselt võib mõjuda ka rindade suurus, mille tõttu pole võimalik võtta istudes või lebades sobilikke asendeid, mis taaskord asetab keha liigsesse pingesse. Jooksmine, aeroobsed ja võimlemist hõlmavad tegevused võivad ka olla raskendatud. Rindade vähendamisega kaasneb valu- ja rühiprobleemide leevenemine.

 

Aitab ka enesehinnanguga

Säärane elukvaliteedi langus võib vaimsele tervisele halvasti mõjuda, kuid mitte ainult. Elame paraku maailmas, kus naiste välimust seostatakse nende isikliku väärtusega ja liigselt suured rinnad võivad tuua palju soovimatut tähelepanu ja enesehinnangut langetada. Rindade vähendamine on ka sellises olukorras mõeldav.

Plastilise kirurgia poole pöördumine võib üldse tunduda kui kiuslikule maailmale meele järele olla üritamine – isiklik kehakuvand on ometi ju tähtsam. Ent ei maksa unustada, et keha ei kuulu kellelegi peale iseenda ning välimuse üle tehtud valikud on esmajoones iseenda jaoks. Miks mitte leida lahendusi, mis tagavadki parema enesehinnangu?

 

Sarnane häda võib olla ka meestel

Mehi võib omakorda tabada rindade liigne suurenemine. Günekomastia on probleem mida kogevad rohkem kui 30% meestest. Samamoodi võib see mõjuda hävitavalt ka enesehinnangule. Lahendus sellele on siiski olemas.

 

Arstiga koos leiab lahenduse

Arstiga konsulteerides saab uurida, kas protseduurist oleks teile kasu ja milliseks see kujuneks. Tasub unustada eelarvamused, liigsed hirmud ja kõik inimesed, kes teie rinnakorvi suurust liiga isiklikult võtavad.

Esmatähtis on teie enda heaolu, millega rindade vähendamine aidata võib.